Upřesnění povinné předškolní docházky

1222
13.7.21 16:50

Upřesnění povinné předškolní docházky

Nevíte někdo, jak to přesně je s předškolní docházkou? Je možné chodit třeba jen 4 dny? Nebo jen na dopoledne bez obědů? Musí splnit nějaký počet hodin nebo jak je to definováno? Nebo to má každá školka jinak? :think: Absence musí být omluvená jako ve škole nebo je to benevolentnější? Děkuji. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
126
13.7.21 16:53

Každá školka to má jinak.
Obecně je to každý všední den dopoledne, tedy v čase kdy probíhá strukturovaný program. Obecně je to 8-12. Takže odpoledne už ne. Jako ve škole (když není odpolední vyučování).
Omlouvání je stejné jako ve škole, od rodiče :nevim: jak moc si to která školka hlídá a řeší je otázka. U nás se to neřešilo skoro vůbec, ale syn moc nechyběl tak nevím.
Informace by měli být ve školce, případně se to probírá na té schůzce rodičů před začátkem školky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
13.7.21 16:54

@prejeta_zaba Našla jsem toto, myslím, že asi ti na vše odpovídají :) Sama neví,, zaujal mě tvůj dotaz :D
https://www.msmt.cz/…ktualizace-k

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8694
13.7.21 16:55

@prejeta_zaba pokud vím, mělo by to průměru vycházet na 4h denně. Ostatní bude asi spíš na domluvě, vím že v některých školkách chtěli striktně omlouvat každý den. Já jsem jedno-, dvoudenní absence neomlouvala, delší absence, jsem omlouvala mailem. Rodiče, kteří dávali děti do školky jen některé dny pak dodávali vyplněné pracovní listy mailem (detaily nevím, nás se to netýkalo, ale ředitelka zmiňovala, že některé děti chodí jen jednou týdně, takže se to týkalo spíš jich, dětí, které chodily 4 dny v týdnu asi ne).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26953
13.7.21 16:56

Předškolní docházka by měla být každý den dopoledne.
U nás třeba bez oběda dítě do školky nevezmou. Prostě vyzvedávání je po obědě a jinak to nejde. (Třeba to jinde je možné. :nevim: )
Omlouvat se musí. U nás stačilo ústně, telefonicky.
Ale třeba u nás nikdo neřešil, jak často dítě chybí a proč nechodí.
Jen když chyběl 4 měsíce, tak už chtěla MŠ potvrzení od lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1391
13.7.21 17:06

Vse zalezi na domluve se skolkou. Dcera celou skolkovou dochazku nechodila stredy, nebyl problem. V omluvnem liste predskolaku mela „rodinne duvody“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6373
13.7.21 17:12

@prejeta_zaba Bez obědu asi ne.. Jinak v naší školce nebyl problém kdykoli dítě omluvit z rodinných důvodů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
13.7.21 17:16

U nas je to denne dopoledne. Vyzvedavat pred obedem jde, nikdo s tim problem nema a u deti, co maji maminky doma s mladsimi detmi je to hojne vyuzivane. Omlouva se kazdy den, ktery dite chybi a to do omluvneho listu s podpisem rodice. Kazda skolka to ma asi lehce jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
220
13.7.21 17:16

@prejeta_zaba U předškolní docházky musí být absence omluvená, ve školce by měl být k tomu omluvný list. Stačí chodit dopoledne. S obědy to je jak kde, vím, že některé školky neumožňují vyzvedávání před obědem, ale měly by - školka musí zajistit stravu pouze po dobu pobytu dítěte v MŠ. Záleží, jak se chceš dohadovat.

@Billi píše:
Předškolní docházka by měla být každý den dopoledne.
U nás třeba bez oběda dítě do školky nevezmou. Prostě vyzvedávání je po obědě a jinak to nejde. (Třeba to jinde je možné. :nevim: )
Omlouvat se musí. U nás stačilo ústně, telefonicky.
Ale třeba u nás nikdo neřešil, jak často dítě chybí a proč nechodí.
Jen když chyběl 4 měsíce, tak už chtěla MŠ potvrzení od lékaře.
Školka ani škola nemůže vyžadovat potvrzení od lékaře, omlouvá vždy zákonný zástupce ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26953
13.7.21 17:43
@Kvestorka Školka ani škola nemůže vyžadovat potvrzení od lékaře, omlouvá vždy zákonný zástupce ;)

Vím a taky nikde nepíšu, že jsem ho dodala. Jen, že to po mně MŠ chtěla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25059
13.7.21 18:17

Pokud je rodič normální, tak se u nás ani u předškoláků nic extra neomlouvá. Proste se dítě nenacarkuje v carkovacim sešitě a fertig.
A můžu si ho doma nechat jak chci nebo třeba odjet na tři týdny na dovolenou nebo ho mít doma marodne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1222
13.7.21 18:18

Super, dík holky, tak zbytek asi upřesní školka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12782
13.7.21 18:24

Tak dite ve finale nemusi chodit vubec.

Omlouva rodic jak chce kdy chce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32798
13.7.21 18:24

@prejeta_zaba
U nás omluvenka na mail, do školky musel dojít do osmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1963
13.7.21 19:52

Teoreticky musí asi chodit denně na dopoledne. Prakticky to bude školka od školky, u nás pokud chci poslat dítě k babičce nebo cokoli, prostě řeknu, že ve středu čtvrtek a pátek dcera nepřijde, jede k babičce. Nikdo se nikdy nedivil :nevim: když na to zapomenu pri vyzvedávání, píšu smsku na školní mobil, do osmi kvůli odhlášení obědů.

Ale je teda pravda, že to není moc často, obecně chodí pravidelně, líbí se jí tam a mě to přijde dobré a prospěšné.

Po návratu musím podepsat omluvný list, jako jsme měli na gymplu :lol: Píše se tam nemoc, logopedie nebo rodinné důvody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat