Upřímnost dětí - jak to zvládáte?

Anonymní
23.6.20 16:11

Upřímnost dětí- jak to zvládáte?

Přeji vám krásný den :kytka:
Mám takový dotaz.. pevně doufám, že se to nestrhne v hádku.
Mám 5 letého syna a mluvíme s ním upřímně. To znamená že když vidí něco co ho zaujme.. zcela upřímně mu odpovíme. Je na svůj věk celkem dost vyspělý - hodně je mezi dospělými.
A teď o co se mi jedná.. on je doslova a do písmene- Co na :srdce: to na jazyku. Takže- šli jsme kolem paní jejíž pes se vykakal na chodník, paní to nesebrala a syn k ní SLUŠNĚ přišel a říká jí - dobrý den, paní proč si neseberete to hovínko '. Paní se na mě podívala a se slovy ať si toho spratka hlídám a starám se o sebe, odešla.
Nebo - stojíme na přechodu - někdo jde na červenou.. syn - mami proč ten pán šel na červenou.. Tak mu řeknu že každý je zodpovědný sám za sebe a on stejně zavolá na pána že na červenou se nechodí. A prostě obecně.. teď když vidí v obchodě někoho bez roušky tak nahlas řekne- proč si nevezme rouškou? A nejhorší je že už jsem fakt viděla lidi co na mě koukají jak na totální… jak řešíte tyhle situace vy? :*

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3350
23.6.20 16:17

U nás děláme to samé. Připadá mi to naprosto normální. Nedávno jsme nastupovali se synem do autobusu. Syn hlasitě pozdravil a poprosil o lístek. Řidič koukal jak kakabus a ani nepípl. Tak syn pozdravil ještě hlasitěji a nic. Jdeme s lístkem dozadu a syn se mě ptá: „Mami, proč mě ten pán nepozdravil? On je nevychovaný?“ Já: „Je, synku, je, z toho si příklad neber.“ :mrgreen: Co si myslí ty lidi, je mi upřímně šumák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22521
23.6.20 16:19

Ty otázky jsou v pohodě, vysvětlila bych mu to pokřikování na lidi. Píšeš, že je vyspělý, tak pochopí, že pokřikovat a napomínat lidi je neslušné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5482

:D :D. Tady je krasne videt, jak i deti se umi. chovat lepe nez dospeli.
Proste deti no, ja bych to neresila, vzdyt nijak nezlobi :kytka:.Ale tak zkus mu vysvetlit, ze proste at si vsima sam sebe :palec:

Příspěvek upraven 23.06.20 v 16:20

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Adrasteia píše:
U nás děláme to samé. Připadá mi to naprosto normální. Nedávno jsme nastupovali se synem do autobusu. Syn hlasitě pozdravil a poprosil o lístek. Řidič koukal jak kakabus a ani nepípl. Tak syn pozdravil ještě hlasitěji a nic. Jdeme s lístkem dozadu a syn se mě ptá: „Mami, proč mě ten pán nepozdravil? On je nevychovaný?“ Já: „Je, synku, je, z toho si příklad neber.“ :mrgreen: Co si myslí ty lidi, je mi upřímně šumák.

Náš mladej ale dělá to samý. Když někoho pozdraví a ten druhý ne tak řekne- Paní, vy neumíte zdravit? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.6.20 16:20
@hanka.br. píše:
Ty otázky jsou v pohodě, vysvětlila bych mu to pokřikování na lidi. Píšeš, že je vyspělý, tak pochopí, že pokřikovat a napomínat lidi je neslušné.

On na ně nepokřikuje.. on to jakoby prostě prohlásí :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
5017
23.6.20 16:21

Já myslím, že to je normální většina dětí je takhle bezprostřední.. Pokud dítě říká pravdu, není důvod řešit.. Moje dcera je taky taková a ještě k tomu hrozne zvědavá, nemá problém s kýmkoli pokecat a vyptávat se i cizích lidí na všechno možné.. Obcas ji musím krotim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
502
23.6.20 16:21

Jako v pohode, ze mu rikate vse popravde. Ale jeste bych mu vysvetlila, ze se nektere veci se cizim lidem nahlas nerikaji a proc… at nemate zbytecne problemy az treba pujdete kolem nekoho kdo je tlustej, nebo smrdi a on mu to rekne :lol: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.20 16:22
@Anonymní píše:
On na ně nepokřikuje.. on to jakoby prostě prohlásí :roll:

Nebo jako by záleží na situaci. Jak kdy..

• Nahlásit
  • Citovat
22521
23.6.20 16:24
@Anonymní píše:
On na ně nepokřikuje.. on to jakoby prostě prohlásí :roll:

Tak pokud k někomu přijde, aby ho napomenul (viz ta paní), tak to bych jako máma zarazila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.20 16:25
@hanka.br. píše:
Tak pokud k někomu přijde, aby ho napomenul (viz ta paní), tak to bych jako máma zarazila.

Tak já to samozřejmě dělám. Nestojím tam a nekoukám na něj ale z něj to vyletí občas že ani nestihnu mrknout :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.6.20 16:26
@Filzefina píše:
Jako v pohode, ze mu rikate vse popravde. Ale jeste bych mu vysvetlila, ze se nektere veci se cizim lidem nahlas nerikaji a proc… at nemate zbytecne problemy az treba pujdete kolem nekoho kdo je tlustej, nebo smrdi a on mu to rekne :lol: :kytka:

To už jsme zažily tak. V metru - vedle pána.. mami já tady nemůžu sedět, ten pán strašně smrdí :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.6.20 16:26
@Filzefina píše:
Jako v pohode, ze mu rikate vse popravde. Ale jeste bych mu vysvetlila, ze se nektere veci se cizim lidem nahlas nerikaji a proc… at nemate zbytecne problemy az treba pujdete kolem nekoho kdo je tlustej, nebo smrdi a on mu to rekne :lol: :kytka:

A mě jednou řekl, že jsem nádherná i když mám malý prsa :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
22521
23.6.20 16:27
@Anonymní píše:
Tak já to samozřejmě dělám. Nestojím tam a nekoukám na něj ale z něj to vyletí občas že ani nestihnu mrknout :oops:

Ono to přejde. Tohle období otázek „Proč smrdíš? Kdy umřeš?“ kladených náhodným lidem v autobuse mám taky v živé paměti a byl to mnohdy masakr. Hodně trpělivosti!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.20 16:29
@hanka.br. píše:
Ono to přejde. Tohle období otázek „Proč smrdíš? Kdy umřeš?“ kladených náhodným lidem v autobuse mám taky v živé paměti a byl to mnohdy masakr. Hodně trpělivosti!

Mě jednou v autobuse řekl- mami já bych si strašně přál aby jsi byla mrtvá a my s tátou mohly jet na to kolo, ty nás furt jen zdržuješ. V životě jsem neslyšela tolik lidí se smát 8o :lol:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama