Úřad práce a plánovaná operace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 18:04
úřad práce a plánovaná operace

Prosím o radu. Čeká mě ÚP. Od března ale v květnu mám plánovanou operaci. Jak je to v te době s pobíráním příspěvku v nezaměstnanosti. Vím že na ÚP budu muset odevzdat neschopenku. Děkuji

Reakce:
zumzum
Závislačka 2599 příspěvků 01.02.17 18:16

Pokud jsi vedena v evidenci uradu prace nemas narok na pracovni neschopnost ale mas samozrejme narok byt nemocna. Prakticky lekar nebo tam kde te budou operovat ti vystavi potvrzeni pro urad ze od urciteho data jsi ve stavu odpovidajicim pracovni neschopnosti. Je dobre uvest predpokladanou dobu delky trvani- napr. u triselne kyly cca 6 tydnu. Pokud by se stav komplikoval a leceni trvalo dele doda de dalsi potvrzeni. Po tuto dobu ti bezi davky od uradu prace a potvrzeni slouzi jako „omluvenka“ po kterou ti. nebudou nabizet praci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.17 18:25
@terezahlavackova píše:
Pokud jsi vedena v evidenci uradu prace nemas narok na pracovni neschopnost ale mas samozrejme narok byt nemocna. Prakticky lekar nebo tam kde te budou operovat ti vystavi potvrzeni pro urad ze od urciteho data jsi ve stavu odpovidajicim pracovni neschopnosti. Je dobre uvest predpokladanou dobu delky trvani- napr. u triselne kyly cca 6 tydnu. Pokud by se stav komplikoval a leceni trvalo dele doda de dalsi potvrzeni. Po tuto dobu ti bezi davky od uradu prace a potvrzeni slouzi jako „omluvenka“ po kterou ti. nebudou nabizet praci.

Výborně tak jsem si to myslela dobře..děkuji.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu... číst dále >

Články z Expres.cz

Příliš dlouhý rozchod? Co Kopřivová naznačuje svými nářky na Instagramu?

Buď má jejich vztah vážné a ohrožující trhliny, nebo celý národ podlehl... číst dále >

Vémolova silikonová Lela šokuje: Jsem normální žena, chci děti! Jaké dá jméno dceři?

Na Instagramu slovenská playmate Lela Ceterová (29) neustále provokuje a ráda... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >