Úřad práce - chování

Anonymní
29.10.19 11:50

Úřad práce - chování

Zdravím,
mám dotaz. Moje sestra dochází na úřad práce, jelikož neudělala maturitu a jde až v květnu. Je tam přihlášena a donesla všechny papíry. Jediný co má, tak je brigáda. Teď když byla na posledním sezení, tak jí oznámili, že musí docházet na nějaký projekt, který je pondělí až pátek od 8:00 hod do 15:00 hod, prý je to povinný a když by údajně nedocházela, tak jí prý smažou z úřadu a sociální by si tedy měla platit sama. Ona tam tedy byla a vysvětlila jim, že dochází na tu brigádu a že tam tedy musí pracovat a že to jejímu zaměstnavateli se líbit nebude. Oni akorát jí řekli, že je to nezajímá a že na ten projekt prostě musí, jinak jí tedy vyškrtnout. Mě jen tedy zajímá, zda se mohou opravdu takhle chovat a jestli toto jejich chování je normální a jestli opravdu, tam je nějaká povinnost, tam chodit na ten projekt, jelikož ten projekt by trval nárazově až do června. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
877
29.10.19 11:55

No zřejmě se jí tím projektem snaží zvýšit kvalifikaci, aby mohla najít práci… Což je úkolem ÚP.
Nemůže se na té brigádě domluvit, aby ji zaměstnali? To je asi jediná možnost, jak se z rekvalifikace vyvleknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26174
29.10.19 11:58

Tak chce, aby za ní stát platil zdravotní, tak prostě musí dělat, co chtějí. Oni si to nevycucali z palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.10.19 11:59
@Anonymní píše:
Zdravím,
mám dotaz. Moje sestra dochází na úřad práce, jelikož neudělala maturitu a jde až v květnu. Je tam přihlášena a donesla všechny papíry. Jediný co má, tak je brigáda. Teď když byla na posledním sezení, tak jí oznámili, že musí docházet na nějaký projekt, který je pondělí až pátek od 8:00 hod do 15:00 hod, prý je to povinný a když by údajně nedocházela, tak jí prý smažou z úřadu a sociální by si tedy měla platit sama. Ona tam tedy byla a vysvětlila jim, že dochází na tu brigádu a že tam tedy musí pracovat a že to jejímu zaměstnavateli se líbit nebude. Oni akorát jí řekli, že je to nezajímá a že na ten projekt prostě musí, jinak jí tedy vyškrtnout. Mě jen tedy zajímá, zda se mohou opravdu takhle chovat a jestli toto jejich chování je normální a jestli opravdu, tam je nějaká povinnost, tam chodit na ten projekt, jelikož ten projekt by trval nárazově až do června. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Ano, ma povinnost se účastnit projektu. Není zaměstnaná, má pouze brigádu. Čili, její, zaměstnavatel, je nyní UP. Pokud mi je známo může si při evidenci vydělat na DPP, do 5500 Kč hrubého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085

Myslím, že můžou. Na ÚP musí dodržovat určitá pravidla, pokud je nedodrží, tak jí vyřadí. Ten projekt by ji asi měl pomoci, ne? Taky si může vydělat nějakou úplně směšnou částku za měsíc, když je vedená na ÚP. Nebo to už neplatí? To by stačilo být pár hodin na brigádě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615

Píšeš trochu zmatky. Úřad práce žádné sociální neplatí, ale stát platí pouze zdravotní. A pokud sestra chce, aby jí to zdravotní platil, tak má nějaké povinnosti. Určitě jí poučili, co a jak. Jestli se jí to nelíbí, tak na ÚP být nemusí a zdravotní za sebe platit sama a nebo najít něco, kde to za ní bude platit zaměstnavatel. Ale opravdu není povinnost se tam registrovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19615
29.10.19 12:00
@kačka39 píše:
Myslím, že můžou. Na ÚP musí dodržovat určitá pravidla, pokud je nedodrží, tak jí vyřadí. Ten projekt by ji asi měl pomoci, ne? Taky si může vydělat nějakou úplně směšnou částku za měsíc, když je vedená na ÚP. Nebo to už neplatí? To by stačilo být pár hodin na brigádě.

Za mě to bývala půlka minimální mzdy a musela jsem to každý měsíc dokládat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
29.10.19 12:01

Tak socialni si platit nemusi, jen zdravotni. Radsi bych sla na tu rekvalifikaci a doplnila si vzdelani, nez chodit na brigadu a nemit poradne zamestnani, kdyz nema maturitu. Protoze znam lidi, co sli na rekvalifikace, v ramci toho nekam na praxi do nejake firmy a v te firme pak dostali praci na plny uvazek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
29.10.19 12:04
@Anonymní píše:
Zdravím,
mám dotaz. Moje sestra dochází na úřad práce, jelikož neudělala maturitu a jde až v květnu. Je tam přihlášena a donesla všechny papíry. Jediný co má, tak je brigáda. Teď když byla na posledním sezení, tak jí oznámili, že musí docházet na nějaký projekt, který je pondělí až pátek od 8:00 hod do 15:00 hod, prý je to povinný a když by údajně nedocházela, tak jí prý smažou z úřadu a sociální by si tedy měla platit sama. Ona tam tedy byla a vysvětlila jim, že dochází na tu brigádu a že tam tedy musí pracovat a že to jejímu zaměstnavateli se líbit nebude. Oni akorát jí řekli, že je to nezajímá a že na ten projekt prostě musí, jinak jí tedy vyškrtnout. Mě jen tedy zajímá, zda se mohou opravdu takhle chovat a jestli toto jejich chování je normální a jestli opravdu, tam je nějaká povinnost, tam chodit na ten projekt, jelikož ten projekt by trval nárazově až do června. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Uprimne, tezko rict. Manzel byl kdysi delsi dobu na up a na projekt ho poslali az po pul roce, na vlastni zadost a jeste mu to museli schvalit. Tady mozna bude potiz, ze sestra ma vlastne jen zakladni vzdelani. Coz takhle zavolat vedouci, klidne i vase maminka a promluvit s ni jako zenska s zenskou, predpokladam, ze po brigade by se i chtela ucit na tu maturu. Ja byla takhle na prac asi 3 mesice pred porodem a tez me do nicehp nenutili, podle me je to o lidech…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9069
29.10.19 12:07

Registrace na pracáku je dobrovolná, pokud tam je, má si hledat práci a plnit povinnosti uchazeče, mezi které patří i účast na kurzech, projektech apod. Na brigádu pracák opravdu brát ohled nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9069
29.10.19 12:08
@DanielaMakova píše:
Ano, ma povinnost se účastnit projektu. Není zaměstnaná, má pouze brigádu. Čili, její, zaměstnavatel, je nyní UP. Pokud mi je známo může si při evidenci vydělat na DPP, do 5500 Kč hrubého.

Na DPP nemůže vůbec, jinak může do poloviny minimální mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2781
29.10.19 12:25

Je tam kvuli praci, ne brigade. At ji ZP plati zamestnavatel a na pracak uz nemusi… bud tady nastvana na zamestnavatele, ne na UP! Ja taky ze zrav. duvodu nesla k mature a odlozila jsem to az na duben myslim? Normalne jsem si nasla praci, na HPP bez problemu. Nebyla jsem zadna podrz taska. Makala jsem za 25k a pak po pul roce za 35-40k cistyho :lol: jde to, kdyz se chce i bez blby skoly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
29.10.19 13:59

@Lendeš tak DPČ

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 19:06

Uchazeč o zaměstnání musí plnit povinnosti stanovené ÚP. Projekt určitě nebude dennodenně, většinou je to cca 10 dopoledních přednášek a poté individuální pohovory cca každé 2 týdny.
A už tu bylo správně řečeno, že práce na brigádě není omluvenkou pro neúčast na aktivitách ÚP. Zdravotní pojištění v tomto případě platí ÚP ne zaměstnavatel, takže větší povinnost má k němu.
Inko z ÚP

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.10.19 23:07

Při evidenci na ÚP může být přivýdělek pouze na DPČ a to maximálně do poloviny minimální mzdy, která je momentálně 13 350Kč.
Inko z ÚP

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat