Úřad práce - posun vyplácení podpory

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 25.03.11 13:41
Úřad práce jak to je

Omlouvám se za nové téma,ale na to předešlé se mi nedaří odpovědět.
Chci se ještě prosím zeptat jak to je,když dostanu odstupné tak na pracáku mi to posunou o 3měsíce a budou mi pak vyplácet ještě těch 6měsíců nebo jen zbylé 3 co mi zbylo z té 6měsíční lhůty na pracáku.Snad jsem to napsala trochu k pochopení a doufám,že mi poradíte teprve mě to bohužel čeká tak at vím jak to od toho Nového roku je po té slavné změně a kolik času mám na hledání práce jestli 6měsíců nebo 9měsíců.Děkuji

Reakce:
Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 25.03.11 13:47

Vyplácení podpory se pouze posune. http://socialniporadce.mpsv.cz/cs/113

kvaček
Extra třída :D 13508 příspěvků 25.03.11 13:48

ahoj… pokud se nemýlím tak je to tak, že jsi normálně na UP půl roku, ale první tři měsíce di nedávají nic :think: Mamka taky teď končí k dubnu a říkala něco takového.. že ty tři měsíce je jako plat takže podpora neni.. ale časově je to normálně na půl roku..

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 25.03.11 13:49

A na pracák jdeš z rodičáku nebo z práce?

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 25.03.11 17:31

Na pracák jdu z rodičáku a právě jsem si myslela,že se to posune a budu mít na hledání asopon 9měsíců né půlroku.

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 25.03.11 17:47

Nárok bys měla mít. Přečti si tuhle diskusi, co jsem zakládala: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63691 příspěvků 3 inzeráty 26.03.11 11:30

Posouvá se to… a nebude mít na hledání 9 měsíců, ale pouze 8, protože podpora není půl roku, ale 5 měsíců.

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 26.03.11 13:47
j.a.n.i1 píše:
Posouvá se to… a nebude mít na hledání 9 měsíců, ale pouze 8, protože podpora není půl roku, ale 5 měsíců.

Jestli jde na pracák rovnou z rodičáku, tak nárok mít bude. Já byla taky tenhle případ a podporu mi schválili. Píšu to v tom odkazu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63691 příspěvků 3 inzeráty 26.03.11 20:19
PetraJ píše:
j.a.n.i1 píše:
Jestli jde na pracák rovnou z rodičáku, tak nárok mít bude. Já byla taky tenhle případ a podporu mi schválili. Píšu to v tom odkazu.

Já vím, že to píšeš, ale mě to přijde spíš, že v tom mají bordel, nějak jsem nepochopila, proč by člověk po rodičáku měl dostávat podporu po ty měsíce, kdy dostal odstupné… nijak se to neliší od případu kdy jde z práce, prostě má odstupné… ale u našich úřadů je možné všechno… zas je otázkou, jestli je to při delším hledání práce plus, při kratším ano, to je jasný.

PetraJ
Kelišová 6760 příspěvků 26.03.11 20:40
j.a.n.i1 píše:
PetraJ píše:
j.a.n.i1 píše:
Já vím, že to píšeš, ale mě to přijde spíš, že v tom mají bordel, nějak jsem nepochopila, proč by člověk po rodičáku měl dostávat podporu po ty měsíce, kdy dostal odstupné… nijak se to neliší od případu kdy jde z práce, prostě má odstupné… ale u našich úřadů je možné všechno… zas je otázkou, jestli je to při delším hledání práce plus, při kratším ano, to je jasný.

Já taky nečekala, že nějakou podporu dostanu. Ale asi do toho někdo začal rejpat, našel tam nějakou kličku nebo já nevím, proč to schválili. A že je to nespravedlivý vůči těm, co chodili do práce, to je pravda. Mně to bylo tak nějak jedno, jestli mi to přiznaj nebo ne, naštěstí jsem byla na ÚP jenom měsíc, pak jsem našla práci.

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 28.03.11 09:32

Tak já jsem dělala 16let,když nebudu počítat před 9lety mateřskou jinak jsem dělala od školy v kuse a proto si myslím,že bych měla mít nárok na podporu samozdřejmě chci zase dělat a doufám,že si brzy práci najdu,ale tady je to ted složité proto jsem chtěla vědět jak dlouho budu na pracáku a kolik času budu mít na hledání práce já doma nechci být jsem ráda mezi lidmi a doma je to pořád dokola.

jujanda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.03.12 09:17

Dobrý den nevíte prosím někdo.Kolik :) átého se tak vyplácí podpora?Děkuji

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Zapomeňte na Evropu, doma buďte, vzkázal muslimům egyptský prezident

Egyptský prezident Abd al-Fattáh as-Sísí (64) zaskočil všechny muslimy, kteří... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >