Úřad práce - jak to vyřešit?

1492
15.6.17 06:23

Úřad práce - jak to vyřešit?

Zdravím, jsem vedená na ÚP a datum, kdy se mám dostavit na schůzku, či jak to nazvat, vyšlo zrovna na dobu, kdy budu mimo ČR. Byla jste někdy některá v takové situaci? Jak to řešit? Zkusit se domluvit s paní, nebo je datum pevně dáno a nic se s tím nedá dělat i kdyby byla ochotná? :think: díky za případnou radu, názor :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
15.6.17 06:26

@Bandii :mavam: Není problém. Zvedni telefon. Zavolej, že máš datum na určitý den a že jsi mimo ČR, jestli by jsi mohla dorazit o den dříve pokud je úřední den. Pokud ne, tak klidně o několik dní. Nebývá s tím problém. Pracuji na ÚP ;)

• Citovat
  • Upravit
8953
15.6.17 06:31

@ejbinka a nemusí pak paní přinést nějaké lejstro, že se opravdu nezdržovala na území ČR?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
15.6.17 06:32

@amazon pokud jde je o schůzku k vyhledávání práce tak myslím, že ne. Něco jiného je, kdyby se nedostavila a nesjednala si termín před. Pak musí doložit vážný důvod proč bez omluvy nepřišla. Samozřejmě toto vše je zas úřednice od úřednice.

• Citovat
  • Upravit
17250
15.6.17 06:41

Urednice nemusi vyjit vstric. Spravne ma byt clovek neustale v pohotovosti, aby mohl nastoupit do práce a nemá se vzdalovat. Slyšela jsem, že někteří s tím měli problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
15.6.17 07:17

Domluvit se? Případně řekněte, že tam jedete kvůli osvěžení jazyka:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18B
9
15.6.17 07:21
@ejbinka píše:
@Bandii :mavam: Není problém. Zvedni telefon. Zavolej, že máš datum na určitý den a že jsi mimo ČR, jestli by jsi mohla dorazit o den dříve pokud je úřední den. Pokud ne, tak klidně o několik dní. Nebývá s tím problém. Pracuji na ÚP ;)

Domnivam se, ze je to jen a jen o ochote lidi. Mimochodem, kdyz pracujete na UP, mohla bych mi na Vas otazku? Jak je to s placenim SP po dobu rodicovske dovolene?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47812
15.6.17 07:34

Ve tve situaci bych zvedla tel. a domluvila si schuzku jeste pred odjezdem a pani to vyavetlila.
Kdyz ti davala termin schuzky, to si nevedela, ze budes pryc nebo kdyz sis kupovala dovolenou to si neznala termin schuzky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70138
15.6.17 07:52

@18B SP po dobu rodičovské nikdo neplatí, ale péče o dítě do 4 let se na důchod počítá jako náhradní doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
15.6.17 08:31

Tak já byla v podobné situaci a paní na UP mi řekla, že se mám po tu dobu odhlásit z ÚP, že jsem když vedena jako uchazeč o zaměstnání, tak si nemám co jezdit po dovolených :D. Odjížděla jsem ale na dva měsíce na studijní pobyt. Tak to bylo asi kvůli tomu, že to byla delší doba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
15.6.17 08:36

@KovAn25 Tak na dva měsíce to i chápu :mrgreen:

• Citovat
  • Upravit
18B
9
15.6.17 09:01
@j.a.n.i1 píše:
@18B SP po dobu rodičovské nikdo neplatí, ale péče o dítě do 4 let se na důchod počítá jako náhradní doba.

Aha, diky. Na UP mi na to neumely odpovedet. A na netu jsou ruzne informace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19071
15.6.17 09:07

Tak bude asi zalezet, na koho narazis. Pokud na „ochotnou“ pani, jako ja, budes mit po dovolene. Rekla mi, ze kdyz jsem na UP, nemam si jezdit po dovolených a termin mi neposunula. Takze jsem jela do pr… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
15.6.17 09:56
@18B píše:
Aha, diky. Na UP mi na to neumely odpovedet. A na netu jsou ruzne informace.

Asi že up k tomu není příslušné. Měla ses prát na ossz, která sociální pojištění spravuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1492
15.6.17 10:01

@ejbinka Díky ;), zkusím.

@Pherenike :mrgreen: Tak to bych se raději na na tu dobu odhlásila asi.

@Kelsey V ten moment jsem si to vůbec neuvědomila :zed:, jinak bych se jí samozřejmě zeptala hned.

@KovAn25 No, předpokládám, že dopadnu stejně :lol: I když jde jen o jedinou schůzku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama