Reklama

Úřad práce - mám nárok na nějaké peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.10.18 17:46
úřad práce - mám nárok na nějaké peníze?

Dobrý den,
od 1. září jsem evidovaná na Úřadu práce, před tím jsem byla na rodičáku 4 roky (poslední rok jsem si narychlo prodlužovala, protože dítě nebylo přijato do školky, pobírala jsem 900,– ze zbytku rodičovského příspěvku). Letos dítě chodí od září do školky s asistentkou pedagoga, zatím je ve školce na dopoledne, hledám si nějaké uklízení na pár hodin. Mám nárok na nějaké peníze, když jsem byla poslední rok na rodičáku?

Máme zažádáno o příspěvek na péči, paní ze sociálky mi říkala, že pokud nám schválí nějaký stupeň, že by se mi vyplatilo odejít z úřadu práce, pobírat příspěvek a přitom pracovat na kolik hodin budu chtít, že to není omezeno jako na úřadě práce. Jenom je třeba si platit buď zdravotní nebo sociální pojištění (teď si nejsem jistá).

Máte prosím některá zkušenosti? Děkuji.

Reklama

Reakce:

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 13.10.18 19:09

Po RD máš nárok na podporu,5 měsíců. Musíš si o ni na ÚP zažádat.

Celeana
Stálice 81 příspěvků 13.10.18 19:12

1. O podpoře v nezaměstnanosti mlčíte, asi nemáte?
2. Ostatní dávky závisí na příjmu rodiny, tj.osob spolužijících. Teoreticky můžete žádat příspěvek na bydlení, popř.dávky hmotné nouze. Ale závisí to i na příjmu manžela atd. Plus přídavky na děti.

Celeana
Stálice 81 příspěvků 13.10.18 19:13

A tady orientačně zjistíte, co a kdy můžete žádat: https://portal.mpsv.cz/soc/poradce

Janasas
Kelišová 5244 příspěvků 13.10.18 19:14

Máš nároka na podporu 5 měsíců a dostaneš asi okolo 4 tis bych řekla.. U toho si můžeš vydělat do 6 tis , pokud seženeš brigádu…

andelka83
Neúnavná pisatelka 19592 příspěvků 13.10.18 19:16
@Janasas píše:
Máš nároka na podporu 5 měsíců a dostaneš asi okolo 4 tis bych řekla.. U toho si můžeš vydělat do 6 tis , pokud seženeš brigádu…

Buď může brát podporu nebo si přivydělat. Obojí nejde. Po dobu brigády by se podpora pozastavila.

Janasas
Kelišová 5244 příspěvků 13.10.18 19:21

@andelka83 blbě jsem to napsala, myslela jsem, u evidence, na Up, že může být brigáda, pokud sežene a nebo podpora…ale , že prostě ta možnost výdělku je , pokud ji podpora skončí

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Kdo je aktivistka z Dukovy mše? Žena migranta, která protestovala s polonahým Hilšerem

Její protest byl poklidný a tichý, přesto jím aktivistka Aneta Petani... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >