Reklama

Úřad práce po mateřské, dostanu nějaké peníze?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1Anička1
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 13:21
Úřad práce po mateřské, dostanu nějaké peníze?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat. Byla jsem zaměstnana, pak jsem otěhotněla, byla několik měsíců na nemocenské. Pak přešla na mateřskou a rodicovskou. Ta mi bude v květnu končit. Co dál než najdu praci? Když půjdu na UP, dostanu nějaké peníze? Pri rodičovské mám občas nějakou praci na dohodu… Díky za rady.

Reklama

Reakce:

Gumidci
Závislačka 4247 příspěvků 24.08.18 13:25

Hledat práci v čas a jít do ni, jak bude končit rodičovská. Jinak ano pokud se zaregistrujete jako uchazeč o zaměstnání dostaneš podporu na cca pět měsíců, přesně částku nevím je to kolem cca 4500 a snížuje sese, ale je třeba vzít v potaz, že jsi uchazeč o zaměstnání a budou té posílat na pohovory, v případě, že odmitnes budeš sankcne vyrazena

Popokatepetla
Závislačka 3072 příspěvků 24.08.18 13:30

A pracovní poměr v práci, kde jsi byla před MD už ti skončil?

1Anička1
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 24.08.18 13:50

@Popokatepetla Neskončil, ale to misto už nebude…

GirlsNick
Kecalka 284 příspěvků 24.08.18 14:38

@1Anička1 Zaměstnavatel Vám musí misto držet :)

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 24.08.18 14:42

@1Anička1 No a na rodičáku jsi tři roky nebo čtyři? Do tří let ti musí zaměstnavatel držet místo, pokud ho pro tebe nemá tak ti musí nabídnout jiné a nebo odstupné. Na ÚP se ti bude případná podpora počítat z rodičáku takže je asi lepší si zavčas sehnat práci :nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 14:56
@arinecka píše:
@1Anička1 No a na rodičáku jsi tři roky nebo čtyři? Do tří let ti musí zaměstnavatel držet místo, pokud ho pro tebe nemá tak ti musí nabídnout jiné a nebo odstupné. Na ÚP se ti bude případná podpora počítat z rodičáku takže je asi lepší si zavčas sehnat práci :nevim:

Ale před tím jí musí dát výpověď, když pro ní nemá místo (kdyby to měla na ty 3 roky) a výpovědní lhůta běží 2 měsíce. Nebude se jít pak podpora počítat z peněz, které dostane ve výpovědní lhůtě? Budu bohužel časem řešit něco podobného. :(

arinecka
Závislačka 4654 příspěvků 24.08.18 15:22
@Anonymní píše:
Ale před tím jí musí dát výpověď, když pro ní nemá místo (kdyby to měla na ty 3 roky) a výpovědní lhůta běží 2 měsíce. Nebude se jít pak podpora počítat z peněz, které dostane ve výpovědní lhůtě? Budu bohužel časem řešit něco podobného. :(

Už si to moc nepamatuju ale měla jsem to taky tak. Výpovědˇproběhla ale byla tam tuším dohoda a žádné dva měsíce výpovědi nebyly. Dostala jsem odstupné za tři měsíce. Jestli se krátí podpora nevím ale řekla bych že asi ano. Nejlepší je se asi zeptat přímo na ÚP, tam budou vědět :mavam: :mavam:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.18 15:30
@arinecka píše:
Už si to moc nepamatuju ale měla jsem to taky tak. Výpovědˇproběhla ale byla tam tuším dohoda a žádné dva měsíce výpovědi nebyly. Dostala jsem odstupné za tři měsíce. Jestli se krátí podpora nevím ale řekla bych že asi ano. Nejlepší je se asi zeptat přímo na ÚP, tam budou vědět :mavam: :mavam:

Máš pravdu, že to v tvém případě asi tak určitě je, ale já jim dohodu nepodepíšu. Skočím se pak někam poradit v případě, že by naléhali. :nevim:

Kelsey
Hvězda diskuse 44426 příspěvků 24.08.18 15:39
@GirlsNick píše:
@1Anička1 Zaměstnavatel Vám musí misto držet :)

Musi, ale pokud nenastoupi do prace den po tretich narozeninach ditete a nedomluvi se se zamestnavatelem individualne, tak uz ji nemusi drzet nic a muze ji i propustit. Musi ji drzet misto tri roky, dyl nemusi.

GirlsNick
Kecalka 284 příspěvků 24.08.18 16:16

@Kelsey Tak samozřejmě :dance:

Lendeš
Kelišová 5263 příspěvků 24.08.18 16:45
@Anonymní píše:
Ale před tím jí musí dát výpověď, když pro ní nemá místo (kdyby to měla na ty 3 roky) a výpovědní lhůta běží 2 měsíce. Nebude se jít pak podpora počítat z peněz, které dostane ve výpovědní lhůtě? Budu bohužel časem řešit něco podobného. :(

Ano, pokud si odpracuje aspoň jeden den po RD (nebo dostane náhradu mzdy pro překážky na straně zaměstnavatele, kdyby pro ni neměl práci) a přihlásí se na ÚP do tří dnů, tak se podpora bude počítat z platu, s tím, že pokud by dostala odstupné, tak by podpora byla vyplácená až po odstupném. Pokud nic neodpracuje po RD, tak bude podpora jen ta nízká, aktuálně cca 4300 první 2 měsíce, pak méně.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >