Úřad práce po RD - podpora v nezaměstnanosti

Anonymní
1.3.21 10:38

Úřad práce po RD - podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,
měla bych otázku…
V květnu mi končí RD po 4 letech. Před RD jsem pracovala na slušné pozici, ale v průběhu můj zaměstnavatel ukončil činnost a já dostala výpověď dohodou.
Nyní přemýšlím co dál i k nastalé covid situaci. Mám se jít nahlásit na ÚP? Jaká je podpora v nezaměstnanosti? Bude se počítat z čeho? Práci mám domluvenou po prázdninách a kdo ví vůbec jaká bude situace 😔

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7868
1.3.21 10:48

RD ti skončila 3 narozeniny dítěte, nebo ukončením pracovního poměru. Do 4 let jsi mohla čerpat jen rodičovský příspěvek. Podpora se ti bude počítat z minimální mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2238
1.3.21 11:02

Po ukončení RD jste se měla na své ZP nahlásit jako pečující osoba (pokud ne, začněte to rychle řešit), Jinak na ÚP se hlásíte, chcete-li pracovat (nebo alespoň předstírat, že chcete pracovat).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.3.21 11:07

Rodičovský příspěvek mám nastavený do 4 let věku. Tudíž do května 2021.
Na ÚP se hlásit až potom ne?

• Citovat
  • Nahlásit
76019
1.3.21 11:23
@Anonymní píše:
Rodičovský příspěvek mám nastavený do 4 let věku. Tudíž do května 2021.
Na ÚP se hlásit až potom ne?

Na UP se máš hlásit ve chvíli, kdy chceš hledat práci…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19724
1.3.21 11:26

Výpověď dohodou neexistuje. V červnu se můžeš nahlásit na ÚP. Podporu ti asi spočítají z minimální mzdy. Případně dostaneš menší, pokud jsi jim podepsala dohodu. Nebo na ZP jako osoba pečující o dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76019
1.3.21 11:30
@P4ja píše:
Výpověď dohodou neexistuje. V červnu se můžeš nahlásit na ÚP. Podporu ti asi spočítají z minimální mzdy. Případně dostaneš menší, pokud jsi jim podepsala dohodu. Nebo na ZP jako osoba pečující o dítě.

Nahlásit se může klidně hned. A to jestli to bylo dohodou nebo ne, nemá na její výši podpory vliv. A podpora se nepočítá z minimální mzdy, ale z průměrné mzdy ve státě, pouze je tam jiný koeficient, než když to počítají z vlastního průměrného výdělku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat