Uřád práce po skončení roďičaku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
35
18.5.22 23:32

Uřád práce po skončení roďičaku

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Skončil mi roďičák tak jsem se zaevidovala na úřad práce. Byla mi přiznána podpora v nezaměstnanosti kolem 5500 a po dvou měsíci jsme mi bude snižovat. Mám papír od VZP že se starám o malého. Na úřadu práce jsem řekla že prcek jde do školky až od září. Ráda bych se zeptala musím docházet na úřad práce každý měsíc se hlásit?? když do práce mohu až od září. A pokud vše odhlásím co mě čeká? V létě jedem na dovolenou a nevím jak to řešit když už máme letenky koupené. Budu ráda za info :)

Příspěvek upraven 18.05.22 v 23:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1712
18.5.22 23:39

Na urad prace se hlasis pouze v pripade, ze hledas praci. Takze ano, musis plnit povinnosti uchazece o zamestnani a chodit na UP dle dohody. Pokud se z UP odhlasis a na ZP se prihlasis jako osoba pecujici o dite do 7 let, tak zdravotni pojisteni za tebe hradi stat. Akorat prijdes o podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
18.5.22 23:44

@Kosopemi Ano ale mám potvrzení od vzp že pečuji o dítě do 7 let a jsem talé na UP ale do práce nemohu a dochazím tam s prckem každý měsíc právě nevím jestli to jde zařídit abych tam nechodila každy měsíc máte stim zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
258
19.5.22 00:04

Ale to je tvůj problém, že můžeš do práce později. Na úřadu práce nemáš co pohledavat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13338
19.5.22 04:31
@Minielasky píše:
@Kosopemi Ano ale mám potvrzení od vzp že pečuji o dítě do 7 let a jsem talé na UP ale do práce nemohu a dochazím tam s prckem každý měsíc právě nevím jestli to jde zařídit abych tam nechodila každy měsíc máte stim zkušenosti?

Tak máš být doma pouze s tím, že se staráš o dítě do 7 let. Na UP nemáš co dělat. Pokud chceš brát podporu, tak holt musíš plnit podmínky UP i s tím, že ti hledají práci a posílají té na schůzky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1712
19.5.22 04:37
@Minielasky píše:

Jde to zaridit. Odhlas se a nemusis tam chodit. Jak jsem psala, na UP musis plnit povinnosti uchazece o zamestnani a zdravotni pojistovna nevystavuje omluvenky. To potvrzeni slouzi pouze jako doklad o tom, ze za vas hradi zdravotni pojisteni stat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15869
19.5.22 05:14
@Kosopemi píše:
Na urad prace se hlasis pouze v pripade, ze hledas praci. Takze ano, musis plnit povinnosti uchazece o zamestnani a chodit na UP dle dohody. Pokud se z UP odhlasis a na ZP se prihlasis jako osoba pecujici o dite do 7 let, tak zdravotni pojisteni za tebe hradi stat. Akorat prijdes o podporu.

Ale tohle není pravda, na ÚP se hlásím, i když práci nehledas, ale máš nárok na podporu. Ona má samozřejmě nárok na to vybrat si podporuje.
Dokonce se tam hlásí i lidi, kteří dlouhodobě poskytují péči a jejich blízký jsem v dlouhodobé hospitalizaci. Mají nárok na podporu ti pečují a rozhodně práci nehledají.

Zakladatelko, normálně se zkus domluvit pokud to nepůjde zkus chtít hovořit s vedoucí(m).
Pokud budou problémy tak se holt odhlásíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8601
19.5.22 05:39
@g.sandova píše:
Ale tohle není pravda, na ÚP se hlásím, i když práci nehledas, ale máš nárok na podporu. Ona má samozřejmě nárok na to vybrat si podporuje.
Dokonce se tam hlásí i lidi, kteří dlouhodobě poskytují péči a jejich blízký jsem v dlouhodobé hospitalizaci. Mají nárok na podporu ti pečují a rozhodně práci nehledají.Zakladatelko, normálně se zkus domluvit pokud to nepůjde zkus chtít hovořit s vedoucí(m).

Fascinuje mě, že má na jakoukoli finanční podporu nárok osoba, která „jede na dovolenou“. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83156
19.5.22 05:59
@g.sandova píše:
Dokonce se tam hlásí i lidi, kteří dlouhodobě poskytují péči a jejich blízký jsem v dlouhodobé hospitalizaci. Mají nárok na podporu ti pečují a rozhodně práci nehledají.Zakladatelko, normálně se zkus domluvit pokud to nepůjde zkus chtít hovořit s vedoucí(m).

Zkus se do roho zakona kouknout, nez zacnes radit naproste blbosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11784
19.5.22 06:08
@g.sandova píše:

Takhle to naštěstí nefunguje. Jsi na pracáku, musíš si hledat práci. Jinak tam nemáš co dělat. Nikdo tě nenutí, být tam přihlášený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58771
19.5.22 06:17

Nebylo by lepší, když si přečteš pravidla ÚP?

@Minielasky píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala. Skončil mi roďičák tak jsem se zaevidovala na úřad práce. Byla mi přiznána podpora v nezaměstnanosti kolem 5500 a po dvou měsíci jsme mi bude snižovat. Mám papír od VZP že se starám o malého. Na úřadu práce jsem řekla že prcek jde do školky až od září. Ráda bych se zeptala musím docházet na úřad práce každý měsíc se hlásit?? když do práce mohu až od září. A pokud vše odhlásím co mě čeká? V létě jedem na dovolenou a nevím jak to řešit když už máme letenky koupené. Budu ráda za info :)Příspěvek upraven 18.05.22 v 23:50
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13338
19.5.22 06:32
@g.sandova píše:

Tohle je úplný nesmysl. Registrace na UP znamená, že jsi UCHAZEC O ZAMESTNANI Viz jejich web

Podpora v nezaměstnanosti

Nárok na podporu v nezaměstnanosti má uchazeč o zaměstnání, který požádá pracoviště Úřadu práce České republiky, u kterého je veden v evidenci uchazečů o zaměstnání o poskytnutí podpory v nezaměstnanosti a splní zákonem o zaměstnanosti stanovené podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
19.5.22 06:58
@Alriga píše:
Fascinuje mě, že má na jakoukoli finanční podporu nárok osoba, která „jede na dovolenou“. 8o

Země neomezených možností

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29409
19.5.22 07:04

Mě fascinuje, že si někdo zamlouvá leteckou dovolenou, ale to, aby si obstaral, aby mu dítě šlo do školky a on mohl do práce, to už si zařídit neumí.
Takže tady evidentně někdo do práce prostě zatím nechce, jen si chce prodloužit pobyt doma za peníze dańových poplatníků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
19.5.22 07:04
@Minielasky píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala. Skončil mi roďičák tak jsem se zaevidovala na úřad práce. Byla mi přiznána podpora v nezaměstnanosti kolem 5500 a po dvou měsíci jsme mi bude snižovat. Mám papír od VZP že se starám o malého. Na úřadu práce jsem řekla že prcek jde do školky až od září. Ráda bych se zeptala musím docházet na úřad práce každý měsíc se hlásit?? když do práce mohu až od září. A pokud vše odhlásím co mě čeká? V létě jedem na dovolenou a nevím jak to řešit když už máme letenky koupené. Budu ráda za info :)Příspěvek upraven 18.05.22 v 23:50

Domluv se u své úřednice ke které chodíš ona ti to vysvětlí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat