Úřad práce - podpora nárok

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
17.11.21 11:23

Úřad práce - podpora nárok

Ahoj, jsem 2 roky jako žena v domacnosti a VZP jsem si platila sama. Ale chtěla bych si už najít práci a vydělávat si, chtěla bych se jít přihlásit na úřad práce a brát nějakou podporu. Před 2 lety byla na UP a brala podporu, předtím jsem byla zaměstnaná 5 let. Mám nárok na podporu?
Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1952
17.11.21 11:25

Ne, nemáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2426
17.11.21 11:26

Nemáš, rovnou si najdi práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11997
17.11.21 11:28

Nemáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79497
17.11.21 11:37

Nemáš, z jakého důvodu máš pocit, že by ti měla být vyplácena, když si do systému nic neodváděla, ani si nedělala žádnou „záslužnou“ činnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2477
17.11.21 11:41
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 2 roky jako žena v domacnosti a VZP jsem si platila sama. Ale chtěla bych si už najít práci a vydělávat si, chtěla bych se jít přihlásit na úřad práce a brát nějakou podporu. Před 2 lety byla na UP a brala podporu, předtím jsem byla zaměstnaná 5 let. Mám nárok na podporu?
Děkuji

V posledních 2 letech musíš mít odpracovaný, alespoň 1 rok aby jsi měla nárok na podporu.
To ty nemáš, takže když se přihlásíš na ÚP bude za tebe platit zdravotní, ale peníze ty žadné nedají

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11982
17.11.21 11:42
@j.a.n.i1 píše:
Nemáš, z jakého důvodu máš pocit, že by ti měla být vyplácena, když si do systému nic neodváděla, ani si nedělala žádnou „záslužnou“ činnost.

Asi si myslí, že každý, kdo se rozhodne, že už chce pracovat, má nárok na podporu. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5961
17.11.21 12:07

To je neskutečný!! :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
17.11.21 12:13

Nemáš nárok na podporu. Během evidence na UP máš hrazené zdravotní a neplatis si sama. Část evidence na UP se taky započítává pro účely důchodu…1 rok do 55 let věku a 2 roky nad 55 let, celkem 3 roky plus k tomu doby pobírání podpor v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci. Krátí se 80%.

Když jsi byla v domácnosti, bylo vhodné platit si dobrovolné důchodové pojištění. Neplacení znamená, že se doba v domácnosti nebude započítávat pro důchodové účely. Zpětně bez udání důvodu ( být v domácnosti je bez udání zákonného důvodu) je možné doplatit pouze rok zpátky. Od Nového roku 2187kc měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3743
17.11.21 12:18

Samozřejmě, že nemáš. Za co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12631
17.11.21 12:21
@Anonymní píše:
Děkuji

Proč si tedy rovnou nenajdeš práci? Na ÚP sice můžeš, ale podporu nedostaneš :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21902
17.11.21 12:24
@jejjej píše:
Nemáš nárok na podporu. Během evidence na UP máš hrazené zdravotní a neplatis si sama. Část evidence na UP se taky započítává pro účely důchodu…1 rok do 55 let věku a 2 roky nad 55 let, celkem 3 roky plus k tomu doby pobírání podpor v nezaměstnanosti a při rekvalifikaci. Krátí se 80%.Když jsi byla v domácnosti, bylo vhodné platit si dobrovolné důchodové pojištění. Neplacení znamená, že se doba v domácnosti nebude započítávat pro důchodové účely. Zpětně bez udání důvodu ( být v domácnosti je bez udání zákonného důvodu) je možné doplatit pouze rok zpátky. Od Nového roku 2187kc měsíčně.

jen ze zvědavosti 1 rok za celý život a nebo pokaždý když se přihlásí na up

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18784
17.11.21 12:27
@Anonymní píše:
Děkuji

Si tu práci najdi rovnou a mas to. A ne, podporu nedostaneš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
79497
17.11.21 12:27
@ka2ka píše:
jen ze zvědavosti 1 rok za celý život a nebo pokaždý když se přihlásí na up

Jeden rok od „narození“ do 55 let bez podpory.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
240
17.11.21 12:29
@ka2ka píše:
jen ze zvědavosti 1 rok za celý život a nebo pokaždý když se přihlásí na up

1 rok za celý život do 55 let věku a pak další dva roky po 55 letech…dohromady max. 3 roky bez ohledu na to, kolikrát byl kdo v evidenci na UP. Pokrácenou 80%.
A navíc ještě doby během podpory v nezaměstnanosti a pri rekvalifikaci.
Počítá se doba, počet evidencí je nepodstatny.
Dříve platily jiné lepši podmínky. Toto platí od r. 1996.

Příspěvek upraven 17.11.21 v 13:23

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat