Úřad práce, zdravotní pojištění

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
25.1.22 22:27

Úřad práce, zdravotni pojištění

Ahoj maminky,
Prosím dotaz. Zřejmě jsem vše total pohnojila.
V červnu mi skončila pracovni smlouva tak jsem se zaregistrovala na UP, nicméně i přes registraci mi pak paní říkala, že tam nesmím být, protože pracuji na DPP.
Nic jsem tedy neřešila, ale zdravotní pojištění za mě platili.
Nicméně dnes mi došel dopis o vyřazením z UP už od července, kdy jsem tam byla, protože jsem se nedostavila na jakousi schůzku.

Budu si teď doplácet zdravotní zpětné, když už to za mě zřejmě hradili? :,(

Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15659
25.1.22 23:02

Nech si vyjet u své pojišťovny platební bilanci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2923
25.1.22 23:16
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,
Prosím dotaz. Zřejmě jsem vše total pohnojila.
V červnu mi skončila pracovni smlouva tak jsem se zaregistrovala na UP, nicméně i přes registraci mi pak paní říkala, že tam nesmím být, protože pracuji na DPP.
Nic jsem tedy neřešila, ale zdravotní pojištění za mě platili.
Nicméně dnes mi došel dopis o vyřazením z UP už od července, kdy jsem tam byla, protože jsem se nedostavila na jakousi schůzku.

Budu si teď doplácet zdravotní zpětné, když už to za mě zřejmě hradili? :,(

Děkuji

Budeš to muset doplatit. Nejspíš tě vyřadili, protože jsi při evidenci ÚP měla brigádu na DPP což nesmíš mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:21

@smajlik345
Tak to je mazec. A jako osoba pečující o dítě do věk 4 let se to nedá uhrát? Malej chodí do školky max. 4 hoďky denně.

• Citovat
  • Nahlásit
119
25.1.22 23:22

.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:23

Tak může být. Proč sis to nenechala změnit na DPČ, když jsi na úřadě práce? Je tam sice omezený výdělek, ale potom tedy proč úřad práce? Blbé je to, že tyhle instituce to nechají pěkně naboptnat, včetně penále. Šla bych na pojišťovnu a tam popravdě řekla, co se za, tu dobu dělo.

Nevím, jestli se nevyřadí i zpětně.
Bratr si nechal špatně poradit od účetní, že nemusí odvádět jakousi daň z pozemku. Nechával to tak, nic neřešil. Po nějaké době, cca 5 let se rozhodl pozemek prodat a pak se začaly dít věci.
Nejen, že musel doplatit tu daň, ještě platil penále. Prostě začala mu najednou chodit jedna upomínka za druhu. Tuším daň byla možná 35 000,– Kč, penále mu napočítali ke 100 000,– Kč.

Proto ti radím říct vše, jak bylo, protože teď se to může jevit OK, za pár let si někdo něčeho všimne a půjdou po tobě včetně penále.

• Citovat
  • Nahlásit
119
25.1.22 23:26
@Anonymní píše:
Tak může být. Proč sis to nenechala změnit na DPČ, když jsi na úřadě práce? Je tam sice omezený výdělek, ale potom tedy proč úřad práce? Blbé je to, že tyhle instituce to nechají pěkně naboptnat, včetně penále. Šla bych na pojišťovnu a tam popravdě řekla, co se za, tu dobu dělo.

Nevím, jestli se nevyřadí i zpětně.
Bratr si nechal špatně poradit od účetní, že nemusí odvádět jakousi daň z pozemku. Nechával to tak, nic neřešil. Po nějaké době, cca 5 let se rozhodl pozemek prodat a pak se začaly dít věci.
Nejen, že musel doplatit tu daň, ještě platil penále. Prostě začala mu najednou chodit jedna upomínka za druhu. Tuším daň byla možná 35 000,– Kč, penále mu napočítali ke 100 000,– Kč.

Proto ti radím říct vše, jak bylo, protože teď se to může jevit OK, za pár let si někdo něčeho všimne a půjdou po tobě včetně penále.

Děkuji určitě, hned zítra tam volám. Bohužel zaměstnavatel nabídl pouze DPP. :roll: fakt už si připadám jak trubka, že jsem si prostě nenechala rodicak do věku 4 let apson minimum kvůli odvodům.
Jen nevím, jesi i tak jako osoba pečující o dítě do 4 let můžu mít přivýdělek.
Naposledy jsem byla na zdravotní pojištovne tuším v září a tam bylo že to za mě platí úřad práce, mám to doma. Tak nevím jesi to mohou zpětné stornovat nebo jak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:30
@Anonymní píše:
@smajlik345
Tak to je mazec. A jako osoba pečující o dítě do věk 4 let se to nedá uhrát? Malej chodí do školky max. 4 hoďky denně.

No, tak ale to už asi teď těžko zpětně. Měla jsi se rovnou na pojišťovnu hlásit jako osoba pečující o dítě do 4 let. Potom bys byla s pojišťovnu v souladu. Jen nevím kolik a na jakou dohodu sis mohla i přivydělat. Například pokud se jedná o VZP, tak tam by ti to sdělili i po telefonické poradě a na pobočku bys to přišla jen dořešit. Šla by i tvá varianta, musela bys skutečně dodržet 4 hodiny dopoledne. Hlídá se to, těžko tohle zpětně půjde. Nesměla bys ho mít hlaseneho na celodenní docházku.

Jo děvče, tohle reš hned, to není sranda.

Příspěvek upraven 25.01.22 v 23:36

• Citovat
  • Nahlásit
2923
25.1.22 23:32
@Anonymní píše:
@smajlik345
Tak to je mazec. A jako osoba pečující o dítě do věk 4 let se to nedá uhrát? Malej chodí do školky max. 4 hoďky denně.

Podle mě ne. Podmínka je, když má člověk brigádu při evidenci že musí být na DPČ ne na DPP. Nějaké výjimky v případě osoby, která se stara o dítě, tam podle mě nejsou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:35

Nevím jestli jde něco zpětně, proto ti píšu ať tu situaci celou povíš a ať ti poradí.

Přinejhorším doplatíš pár měsíců. Ale už to nenechávej dále jen tak.

Brácha s tím zpět neudělal lautr nic. Pouze se dohodli na splátkovém kalendáři. Velmi drahá zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:38

Teď už nevolej, na rady už je pozdě. Pouze osobně na pobočce zjistíš co a jak, přes telefon ti nikdo nesdělí informace, které aktuálně potřebuješ.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:39

Děkuji Vám za reakce,
Připadám si jak úplná blbka.
Po skončení RD jsem nastoupila do stávající zaměstnání na půl úvazku. Bylo to super, jenže školky byly zavřené a manžel mě požádal, ať jsem ještě doma s malým, tak SME se zaměstnavatelem dohodli tedy dál jen na DPP.
Ani nevím, proč jsem na ten úřad šla.
Měla jsem se rovnou nahlásit jako žena v domácnosti pečující o dítě (chodí jen na 4hodky) a byl by klid. Ikdyz to nevím, jesi můžu, když mám tu DPP.

Takže zřejmě doplatim půl roku zpětné. Hned zítra vše obvolam.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:45
@Anonymní píše:
Děkuji Vám za reakce,
Připadám si jak úplná blbka.
Po skončení RD jsem nastoupila do stávající zaměstnání na půl úvazku. Bylo to super, jenže školky byly zavřené a manžel mě požádal, ať jsem ještě doma s malým, tak SME se zaměstnavatelem dohodli tedy dál jen na DPP.
Ani nevím, proč jsem na ten úřad šla.
Měla jsem se rovnou nahlásit jako žena v domácnosti pečující o dítě (chodí jen na 4hodky) a byl by klid. Ikdyz to nevím, jesi můžu, když mám tu DPP.Takže zřejmě doplatim půl roku zpětné. Hned zítra vše obvolam.

Já myslím, ze bys mohla. Ale jen nějaký limit. Nevím proč jsi šla z půl úvazku do takového marasu. Normálně jsi mohla uplatňovat OČR. To se vám safra prodraží. Nikam nevolej. Jdi tam osobně. A manžel se hádám pěkně praští přes kapsu. Mimo jiné se ti tahle sranda nepočítá ani do, důchodu, tak abys věděla i tohle.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.1.22 23:53

Blbé je, ze tohle všechno ti mohla sdělit mzdová účetni ve firmě. Většinou to velmi dobře ví a umí v tom chodit, popřípadě rychle zjisti. V kontaktu s pojišťovnu jsou běžne a účetní hatmatilku, včetně zákonů znají, obvykle jsou často na tuhle problematiku školeny. Bohužel a nevim proč, jsou většinou ticho a nechají v tom člověka pěkně potrápit.

• Citovat
  • Nahlásit
13338
26.1.22 04:44

Pokud tam budeš mít na ZP půl roku sekeru, tak podle mě není problém si nasypat popel na hlavu a doložit, že máš malé dítě a zapomněla jsi se nahlásit jako osoba pečujíci o dítě. Podle to žádný problém nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat