Úraz a čerpání peněz z životního pojištění

192
9.1.20 09:44

úraz a čerpání peněz z životního pojištění

Ahoj, zlomila jsem si malíček na noze a chtěla jsem využít toho, že mám živ. pojištění, abych dostala nějaké peníze. Formulář jsem vyplňovala přes net a pak mě systém dál nepustil, protože od té události neuplynulo 8 dní. Máte zkušenost s hlášením pojistné události? Je tam kolonka, jak dlouho trvalo léčení.. Malíček mám jen přilepený náplastí k prsteníčku.. znamená to, že když tam napíšu, že léčení trvalo např. měsíc (čili to až za ten měsíc odešlu), tak dostanu víc peněz, než kdybych to hlásila po těch 8 dnech? na kontrolu k dr. jít už nemám, tak doklad o ukončení léčby přímo mít nebudu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2187
9.1.20 09:50

A říkala jsi doktorovi, že potřebuješ papíry pro pojišťovnu? já myslím, že pojišťovna bude chtít zprávu o konci léčby a doktor ti ji musí dát.

Jinak se omlouvám, jen logicky uvažuju a spíš budu číhat, abych taky věděla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
9.1.20 09:54

Chceš čerpat peníze z životního pojištění kvůli zlomenemu malíčku? To je vtip? Životko má poněkud jiný účel, ale samozřejmě nevím, jakou máš smlouvu. I kdybys úraz měla pojištěný, tak zrovna na toto si myslím, že se nic vztahovat nebude, a pokud ano, penizebza to budou velmi směšné. Aby ti to za to vůbec stálo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
9.1.20 10:04

Úraz se hlásí až je doleceny a potřebuješ určitě potvrzení od doktora jak dlouho trvala léčba atd. Jsou k tomu speciální formuláře. Nemůžeš si nahlásit jen tak od sebe, že ses léčila třeba měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
9.1.20 10:09

@chaela platím si životko asi deset let, za tu dobu jsem od nich dostala peníze jen za pobyt v porodnici. proč bych nemohla chtít pár stovek za to, že jsem si zlomila malíček, což mě jako aktivní osobu teď bude tak měsíc až dva omezovat? jsem na rodičáku a jsem ráda i za pár set navíc.
@Anik nakonec jsem si zavolala do mé pojišťovny a fakt ukončení od dr. požadují, a tedy čím déle budu léčená, tím více peněz dostanu. a u jednotlivých úrazů (je tam i můj malíček :) ) je maximální doba léčení uvedená na jejich stránkách…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
9.1.20 10:10

@JancaS84 ale když nemám přímo termín, kdy tam mám jít, tak čím později, tím pro mě vzhledem k plnění lépe, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70119
9.1.20 10:14

@eva.pass Je to uplne fuk, stejne bude maximum tak 14 dnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
mag
11238
9.1.20 10:17

Mam urazove pojisteni v ramci zivotniho a v nem pripojistenou dceru. Kdyz si zlomila ruku, tak jsem po posledni kontrole na ortopedii vyplnila on-line formulář a naskenovala vsechny lékařské zpravy a propousteci zpravu z nemocnice. Nikdo mi nekontaktoval a do tydne jsem mela penize na uctu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12544
9.1.20 10:18

No pojišťovny na to mají tabulky. To neznamená, že když si usmyslis, že tě to 2 měsíce bude omezovat, tak to tak taky bude. Ono to fakt není tak žhavé, já za dva týdny byla v pohodě. Bolelo to na začátku.

Jinak až ukončíš léčení, tak naskenuj zprávy a pošli je online. Případně se se zprávami stav na pobočku tvé pojišťovny.

Příspěvek upraven 09.01.20 v 10:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
9.1.20 10:19

@eva.pass hlavně z toho vytriskat co nejvíc… No tak zajdi do nemocnice a chtej ten papír, hotovo. Zajdi tam.teda až po té maximální době léčení, kterou ta tvá pojišťovna na malicek má. Docela by mě zajímalo, kolik dní, týdnů to je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2021
9.1.20 10:31
@eva.pass píše:
@JancaS84 ale když nemám přímo termín, kdy tam mám jít, tak čím později, tím pro mě vzhledem k plnění lépe, ne?

Vyplňuje to obvodní lékař, takže asi jak se domluví s ním, ale dokládají se k tomu i vsechny zprávy od doktorů, tak jestli ti napsali např. že to bude za 14 dni ok, tak to na dyl asi neuhrajes. V pojišťovně nejsou úplně blbý a tohle na ne ani nezkousej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.1.20 10:58

Resila jsem zlomeny malicek na noze - urazove pojisteni. Chteli prvni zpravu z pohotovosti. Dobu leceni meli omezenou svoji tabulkou a do dvou mesicu jsem mela na uctu 3.000,–

• Nahlásit
  • Citovat
2187
9.1.20 11:09

@chaela
Ale tak to je princip úrazovýho pojištění, stane se úraz, pojišťovna proplatí. Je to normální, čertíš se úplně zbytečně. Většinou je to stejně spíš sponzoring pojišťovny, při běžných úrazech se lidem ty peníze nikdy nevrátí, pokud někdo nemá úraz x-krát do roka. Klidně bych hlásila i zlomenej malíček a necítila bych se divně. Totiž taky by mě v práci omezoval… hodně chodím a ještě tahám těžké svazky, tak nevím jak moc bych mohla. Kolega měl jen naraženou ruku, taky jakýsi menší úraz, a dělat nemohl, tahaly jsme to za něj my, šel na neschopenku, protože co by tady jinak dělal,,,tak v tomto případě by peníze z pojistky byly kompenzací za tu neschopenku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3273
9.1.20 11:24

@Anik já chápu, že. nekdo nahlásí úraz, když je na něj pojištěný. Od toho to pojištění taky je, že. Ale není mi úplně jasný, proč je potřeba tolik zdůrazňovat, že ji to bude omezovat dva měsíce a řešit tu, jak to udělat, aby pojistné bylo co nejvyšší. Zvlášť když se jedna o toto. Kdyby to byl dlozots úraz, s dlouhým léčením nebo dlouhou PN, tak bych to pochopila. Ty peníze by člověk potřeboval na náklady na léčení, jako kompenzaci usle mzdy třeba a tak. Ale v tomto případě mi smysl prostě uniká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12544
9.1.20 11:39
@JancaS84 píše:
Vyplňuje to obvodní lékař, takže asi jak se domluví s ním, ale dokládají se k tomu i vsechny zprávy od doktorů, tak jestli ti napsali např. že to bude za 14 dni ok, tak to na dyl asi neuhrajes. V pojišťovně nejsou úplně blbý a tohle na ne ani nezkousej.

Oni to hlavně neřeší. Mají svoje tabulky a podle toho to oceňují. My řešili zlomený palec u ruky a v podstatě ani ukončení nechtěli. Jedině, že by tam byly nějaké trvalé následky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama