Úraz dítěte - pojišťovna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Šťístkule
Kecalka 157 příspěvků 18.10.14 21:47
úraz dítěte - pojišťovna

Dobrý večer maminky.
Prosím o radu. Syn 15.10. ve středu na hřišti měl úraz a má dva stehy na hlavě. 22. 10. jdeme na vyndání stehů. A o co mi jde… Máme dvě úrazovky.. jedna Flexi a druhá od Kooperativy. A na té od Flexi máme : Denní pojištění odškodného od osmého dne. Takže když na vyndání stehů jde po týdnu od úrazu, tak na nic nárok nemáme???
Jak je to u Kooperativy nevím, smlouvu má babička která mu to zakládala, tak si jí musím u ní vzít a pročíst. Po případě stačí jako doložení lékařská správa?? Díky za odpovědi. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 21:50

@Šťístkule Tak tam zavolej, že nevím proč nemůžeš a domluv vyndání stehů o den později, ne ;-) i když ono stejně záleží, za tu ránu uznají dostatečně velkou (parametry z hlavy neumím), ale každopádně tím nic nezkazíš.

Susan23
Kelišová 5996 příspěvků 18.10.14 21:52

Taky bych šla o den později, synovec měl teď na hlavě 2 stehy a dostal z Flexi 1500,– :)

Amalthea
Závislačka 3334 příspěvků 18.10.14 21:53

Ať počítám, jak počítám tak 15. - 22. je 8 dní :think:

katehon
Kecalka 336 příspěvků 18.10.14 21:57

@Šťístkule Jak souvisí úraz s dnem vyndání stehů? To už ho potom jako nemá? Dnem vyndání stehů přece nekončí léčba.
@j.a.n.i1 To jako myslíš vážně? Posouvat vyndání stehů kvůli případné pojistce? Fakt bys to udělala?

Šťístkule
Kecalka 157 příspěvků 18.10.14 21:58

No já to právě také počítám jak b… a nevím jestli je to jako sedm dní, nebo osm :oops:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 22:00

@marti81 To sice je, ale neznám z hlavy přesně pojistné podmínky flexiny, jestli se do toho den úrazu započítává nebo ne, tak bych tam ten 1 den rezervu udělala.

BaMaK
Závislačka 2989 příspěvků 20 inzerátů 18.10.14 22:01

@Šťístkule Mě celá ta formulace příjde divná- to je doškodnění tvé ušlé mzdy když budeš muset zůstat na paragrafu? Nebo když dítě bude dýl než týden v nemocnici? Posle mě to nemá se stehama co dělat. Navíc je tam OD 8, dne…to jako že když půjdeš 8.den, tak dostaneš 1 den zaplaceno? Neříkám, že nic nedostanete, ale úrazy budou podle mě spadat pod nějakou jinou „kolonku“…na to mají pojišťovny bodovací systém- 1 steh=XY bodů, otřes mozku=XY bodů…a podle lékařské zprávy pak sečtou body a dají peníze.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 22:04

@katehon Jo, klidně, nepřijde mi na tom nic divného, když jde o jeden den, já vyndání svých stehů posouvala kvůli práci (prostě se mi to ten konkrétní den nehodilo) a doktorka s tím neměla sebemenší problém, ono se o den pozdějším vyndáním nic nestane a ani to to dítko nijak neomezuje.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64987 příspěvků 18.10.14 22:05

@BaMaK Co si tak matně pamatuju, tak flexina tam má formulaci, že léčení úrazu musí trvat alespoň těch 7(8) či kolik dní, aby se to vůbec bralo za úraz, který budou podle tabulek hradit.

BaMaK
Závislačka 2989 příspěvků 20 inzerátů 18.10.14 22:08

@j.a.n.i1 Aha,tak prostě jít o den (nebo dva ;) později), hlavě to neuškodí a peněžence prospěje :lol:

Šťístkule
Kecalka 157 příspěvků 18.10.14 22:08

@BaMaK Ve smlouvě máme. Pojištění denního odškodného - úraz, min. doba léčení 8 dnů. Já tomu nerozumím, proto se ptám. Nemám s tím zkušenost. Na paragrafu nejsem, hlídá babička. Jen jsem si myslela, že když máme úrazovku, tak jestli máme nárok na něco..

BaMaK
Závislačka 2989 příspěvků 20 inzerátů 18.10.14 22:10

@Šťístkule No jasně, platíš to, tak ať něco dají zase zpátky, obecně si myslím, že většina lidí (třeba já :lol: ) ty menší věci neřeší a jenom platí a platí, a pojišťovny bohatnou a bohatnou…

jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 18.10.14 22:12

My máme taky flexi a pojišťovacka nám tehdy říkala, že úraz trvá, dokud to doktor neuzavře. Takže předpokládám, že i po vyndani stehů u tak malého ditete bude kontrola např. za týden. Proste si myslím, že vyndáním stehů úraz přece nekončí :think: :nevim:

Šťístkule
Kecalka 157 příspěvků 18.10.14 22:12

@BaMaK Já bych to také neřešila, ale manželova teta se mě právě zeptala jestli je syn vůbec pojištěn, abych toho využila… Jinak by mě to také nenapadlo :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Václav Kuneš s Kloubkovou: Chtěli posunout vztah, namísto toho přišel rozchod

Ještě loni, když se choreograf Václav Kuneš stal novým porotcem taneční... číst dále >