Úraz mixerom na pravej ruke - ako sama s 2,5 ročnou dcérkou?

108
12.1.21 23:03

Uraz mixerom na pravej ruke - ako sama s 2,5 rocnou dcerkou?

Ahojte dievciny,

vcerarano sa mi stal dost osklivy uraz. Manzel akurat odletel na odbornu staz na 10 dni prec a ja s malou ostala sama. Ja som sa este to rano domapustila do robenia takych mrkvovych kolacikov. Do testasa musi namliet mrkva. To som robila takym velkym silnym ponornym mixerom. Kuscek mrkve sa mi spriecil, upchalo sa to a ja som sa pravou rukou snazila dostat to von, nezbadala som, ze to mam stale v elektrike, ako som to drzala lavou, o nieco na linke sa spustil gombik turbo. Moj ukazovak samozrjme este vovnutri :oops:.

Este som citila, ako mi noz presiel cez kost. Dalej uz mam vsetko v mlhe. Vyskuvbla som kabel. Ani neviem akosa mipodarilo vytiahnut aj ruku. Vedela som, ze nie je donre ale az tak… Skoro som odpadla. Necht prec cely aj s koncekom prsta, brusko prstu tiez odrezane, posledny clanok ukazovaka visiel do strnay, kost vonku. 8o

takze som volala rychlu, potom jednej kamaradkenech si zoberie k sebe malu kedze sme v zahraniciu a nikoho tu velmi nemame. Asi som znela dosthrozne kedze boli vseci hned tu. Okamzite ma viezli operovat na plasticku chirurgiu ruky, pocula som slovo amputacia a rozplakala som sa :,(
upokojili ma ze skusia zachranit, co sa da. pytali sa ma vsetko mozne, ci som pravacka alebo lavacka, ci nemam cukrvku, ci fajcim atd. Najskor islo rtg ktore potvrdilo otvorenu triestivu zlomeninu s osunom ulomkov. potom operacia. uspali ma a rano sa probudim s bolestami, celu ruku v obvazoch. Dali mi nieco, prst troxha pustil, ale prislo mi zle od zaludku. Neviem ci z toho alebo z anestezie. :poblion:

Dnes cca o poludni ma pustili aj zo spravou v ktorej stoji traumaticka amputacia, mam to na 3krat prerazene, presekknute obidve slahy aj klb. Zajtra mam prevaz. Dostla som atb, dvoje prasky na bolest vratane Vicodine sirupu. Po porodu moja prva skusenost s americkym zdravotnictvom. Dufam aj posledna.

Poradi niektora nieco uzitocne alebo napise aspon nieco mile na utechu? Ako zvladat 2,5 rocne neposedne dietatko ked mate funkcnu iba jednu ruku? Ma niektora podobnu skusenost? Ako dlho sa nieco take hoji? kedy to prestane tolko boliet?
Musim mat ruku nad urovnou srca akoze des, naozaj vobec nic takto nemozem. :,(

Prepacte diakritiku s chyby, strasvne zle sa mi pise iba lavou :? toto mi trvalo viac ako pol hodiny. boli to :,( neviem malu ani obejmut takto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13544
12.1.21 23:09

Neda se nic dělat, stalo se.
Malou zabav par dni pohadkama, knizkama, kup nějakou novou hračku, bude neokoukana tak ji bude bavit.
Jídlo objednavej. Ono ta bolest za den-dva už nebude tak hrozna a bude Ti zase trochu lepe!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6146
12.1.21 23:11

Au au au :hug: neboj to zvládneš. 2,5 roční dítě je už hodně samoobslužné. Vykašli se na všechno nepodstatny jako nějaký úklid, jídlo si objednavejte apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11328
12.1.21 23:15

Kdyz byl nejstarsi dcerce rok, mela jsem bakterialni zanet v kloubu u leve (nastesti jsem pravak) ruky. No, musela jsem prestat latkovat, to neslo… Tyden jsem byla na lecich na bolest a pak uz to bylo lepsi, celkem asi 8 tydnu, nez to prestalo bolet. Kdyz byly dceri 3 a synovi 1, trpela jsem asi pul roku na hrozne blokace patere - nepohybliva - nastesti opet leva - ruka. To bylo jeste mnohem horsi. Ovsem nejsilenejsi bylo, kdyz jsem u 4r a 2r na tyden ztratila hlas (to tak pro odlehceni, ale zlata ruka). Takze soucitim, ale neboj, to das. :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
12.1.21 23:17

Ježíš to je děsný, já myslela, že to zas bude nějaký fňukání „rizla jsem se a nemůžu se postarat o dítě, co mám dělat“, ale tohle je hustý…

Navrhuju ležet s rukou nahoře, pouštět pc, číst, skládat puzzle, kostky, cokoli na zemi jednou rukou. Jídlo nechat vozit, a jinak nedělat nic. Jako když má člověk horečky nebo střevní potíže, no… Akorát nevím, jak bych ji prebalovala, pokud má pliny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1448
12.1.21 23:19
@Hobitka píše:
Kdyz byl nejstarsi dcerce rok, mela jsem bakterialni zanet v kloubu u leve (nastesti jsem pravak) ruky. No, musela jsem prestat latkovat, to neslo… Tyden jsem byla na lecich na bolest a pak uz to bylo lepsi, celkem asi 8 tydnu, nez to prestalo bolet. Kdyz byly dceri 3 a synovi 1, trpela jsem asi pul roku na hrozne blokace patere - nepohybliva - nastesti opet leva - ruka. To bylo jeste mnohem horsi. Ovsem nejsilenejsi bylo, kdyz jsem u 4r a 2r na tyden ztratila hlas (to tak pro odlehceni, ale zlata ruka). Takze soucitim, ale neboj, to das. :hug: :hug: :hug:

Ježíš se ztrátou hlasu jsem kdysi jela s ročním a tříletou vlakem, trasa
Praha - Třinec. To bylo strašný. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
847
12.1.21 23:26

To je smůla teda. Tak ať tě to brzy přestane bolet. Popros kamarádku, ať je u vás aspoň teď na začátku. Jinak to dáš, je to jen jeden prst. Teď je to šok, ale bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
933
12.1.21 23:55

No ty bláho, při čtení mě to bolelo i za Tebe a to jsem zdravotník. Operaci máš za sebou, teď už snad bude líp a nebudou žádné komplikace. Zkusila bych poprosit kamarádku o pomoc a jak psaly holky, dítko zabavit u TV, knížek, skládání puzzle,2.5letá by se mohla zabavit už i sama. I když…ono se to radí, když mám obě dvě pazoury🙌 zdravé.
Navíc to musí i teď děsně bolet. :kytka: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 23:58

Nejsi v tom sama! Já loni stejnou kravinu udělala taky, do té doby jsem si říkala, jak někdo může takovou blbost udělat… a pak mu za zádama řve hlady mimino, druhý dítě něco akutně potřebuje, no a je to. V té chvíli široko daleko nikdo, kdo by děti pohlídal, manžel hodinu cesty, takže nás záchranka vezla s oběma dětma. U mě to naštěstí nebylo tak strašný a obešlo se to bez zlomení, takže jsem to jenom měla sešívaný kolem dokola, no hodně moc stehů. Při šití mi drželi mimino vedle mě, aby na mě vidělo a nebrečelo, pak naštěstí dorazil muž a postaral se o nás. Nejhorší bylo tak prvních pár dní, bolelo to jako čert, já kvůli kojení moc léků nemohla, ale pak se to hojilo docela rychle, chodila jsem na převazy, asi za 10 dní tahání stehů… ale já to neměla zlomený, no. Jinak jsem se velmi rychle naučila, jak fungovat, holt co člověku zbyde. Některý pohyby jsem nemohla dělat dost dlouho, jeden by nevěřil, na co všecko ten prst potřebuje, ale po roce už jsou jizvy nepatrné, hybnost zachována, funguju normálně. Akorát při domixování rvu šňůru ze zásuvky, ještě se to ani nedotočí, a mixér myju zásadně až po rozebrání.
Přeju hodně moc sil a ať je brzo líp!
Jo a děti to chápou, ony mají instinkt, že maminka není ve stopro kondici, aspoň ty moje teda se překvapivě zklidnily.

• Citovat
  • Nahlásit
7237
13.1.21 00:22

To je mi moc líto, máš můj obdiv, že jsi po tom neomdlela a bravurně sis dokázala poradit. Jak už holky radily, na úklid a vaření se vyprdni, zkus osekat práci o domácnost jen na to nejnutnější. Posílám mnoho sil!! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6083
13.1.21 00:24

Držím palce ať je brzy lépe :hug: malou zkus zbavit u tv, malování apod a nebo jestli může na chvilku pomoct kamarádka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30435
13.1.21 01:19

Stalo se mi to same v roce dcery, akorat jsem to vyskrabavala levou takze to odnesl levy ukazovak. Prst rozriznuty a zlomeny, sesili mi to a dali dlahu. Uz si ani nepamatuju jak jsem se zvladla starat o dceru, byl ji rok, kojena a na plenach, manzel doma jen vecer, ale nejak jsem to musela dat, prezily jsme to obe. Je to uz 7, 5 roku. Od ty doby si davam na mixer sakra pozor. Zustalo mi trochu necitlive brisko prstu, ale to je detail.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4066
13.1.21 08:58

Strasne moc lituji, tohle se stalo moji mamce. Nastesti pro ni, my uz byli velky. Jako na vse bych se vybodla, uklid, vareni. Zalez s malou do postele, telka, knizky, hracky. Vylezla bych jen na zachod a pro objednane jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
13.1.21 23:09

aktualizacia stavu

Tak sa hlasim az teraz, oprepacte nedavala som to skor. u nas je pat, kamaratka s mallou vonku a ja nadopovana vicodinom mozem odpisat aspon.

preckala som noc skrcena okolo malej, zahryznuta do periny a plakalasom od bolesti ako mala. je to ako ked vam mlatia po prste kladivom. :,(

Malucka sa naozaj ukludnula, pozerali sme sa na kreslene rozpravky na youtubu cely cascosom bola s nou. Moja laska :srdce: :hug:

Manzela som tiez informovala, teraz zhana let na vikend za nami. :hug:

rano prisla kamaratka a pomohla mi uklidittu spust v kuchyni coostala. naozaj masaker. vsade krvi ako som pobehovala v sokupo kuhcyni.

potom ona strazila malu a ja som isla do spitala. prevaz. sundavanie dlahy a obvazov. stale to krvacalo aj skoro cez tu veliku vrstvu piatich alebo siestich roliciek. hovorili nechsa ne pozeram :roll:. no poriela som sa 8o mam tusim 26 stehov, ukazovak zostupovany ako ponozku a v prste 2 droty co mi drzia vsetky ulomky poprerazanej kosti. ako to vyzera tak aj boli. keby som sa nestydela beham im po strope snad :oops:

dr. dal par instrukcii. povedal, ze nie som sama, komu sa toto podari, ale ze malo kedy to niekto dotiahne az na takuto uroven :potlesk:
Prisla som asi o pol centimetra ukazovaka. Mam posekane aj slachy, jedmu na dvoch miestach, preseknuty nerv, vraj mi ten zvysok clanka v podstate prisili a trvalo to takmer3 hodiny roboty pod mikroskopom. Urvala som si brusko prsta takze ho museli nasit z predlaktia aby nebola kost vonku. Preto mam aj na ruke flaster, chyba mi tam cca centimeter stvorcovy kpoze tak sa uvidi ci sa to prihoji. :think:

ak pojde vsetkopodal planu pojdu stehy za priblzne dva tyzdne von. Droty budu muset ostat vruke este najmenej 6 tyzdnov a potom ma caka dalsia operacia sliach. :? toto nebude hned. vyzera to na dlhsie. :think:

zdravi vas vasa Minci (Emina)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
108
13.1.21 23:12
@scentini píše:
Strasne moc lituji, tohle se stalo moji mamce. Nastesti pro ni, my uz byli velky. Jako na vse bych se vybodla, uklid, vareni. Zalez s malou do postele, telka, knizky, hracky. Vylezla bych jen na zachod a pro objednane jidlo.

jedlo donese kamoska ked mi vrati domov malu 8) ja som od urazu nejedla.
A co mamka? prstik jej ostal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat