Úraz ve školce - musí rodič přijet hned?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terapeutka
Povídálka 39 příspěvků 09.11.18 18:25
úraz ve školce - musí rodič přijet hned?

Kamarádka měla dneska hodně vyhrocený telefon s učitelkou ze školky - volali jí dopoledne do práce, že synek měl ve školce úraz (upadl a hodně si odřel bradu) a trvala na tom, že matka musí OKAMŽITĚ přijet a zajet si s dítětem na chirurgii, aby mu to ošetřili. Matka dítěte pracuje v pozici, kde prostě nemůže jen tak odejít, navíc cca 60km od školky- čili odmítla přijet a trvala na tom, že ošetření dítěte jsou povinny zajistit učitelky (ve školce je několik učitelek, asistentek, uklizečky, kuchařky, hospodářka, ředitelka). Učitelka argumentovala, že toto rozhodně není jejich povinnost a že matka prostě musí hned přijet nebo si někoho pro dítě poslat - opravdu nebylo koho, důchodci jsou nemohoucí a zbytek rodiny pracuje nebo je v Zš. Nakonec po vyhádaném telefonu dítěti bradu zalepily učitelky a „přežilo“ do půl čtvrté, než přijela matka. Ale vrtá mi to hlavou - jak je to správně? a jak by to bylo u vás, kdyby nastala podobná situace? Co kdyby si dítě třeba zlomilo ruku nebo nohu a ošetření by bylo nutné ihned?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »
Reakce:
Šarlota4
Extra třída :D 10094 příspěvků 09.11.18 18:29

U nas apelovali na rodicaku, ze musime prijet do hodiny. Ze oni NESMEJI diteti podat jakykoliv lek, kdyz ho prijede dat rodic, tak je to ok. Takze za me si myslim, ze byla skolka v pravu. Nechapu tu matku ( tedy chapu, ze byla v praci ), ze za synem nejela. Nemusela to byt “jen” odrena brada.

Edit. Jestli je to tak dle nejakyho predpisu nevim, ale takto to chteji u nas.

Příspěvek upraven 09.11.18 v 18:31

Kriss Tina
Kelišová 6096 příspěvků 09.11.18 18:30

Na odřenou bradu bych taky počkala, na zlomenou ruku nebo nohu bych se sebrala z práce a odešla klidně v polovině pracovní doby, zdraví dítěte je pro mě důležitější než práce, a aby syn s nějakým zraněním a v bolestech jel na pohotovost s učitelkou, na to snad ani nemají pravomoc, když na všechno musí být v nemocnici souhlas rodičů nehledě že to dítě už tak musí být vystresované bolestí, nemocničním prostředím a ještě tam být s někým prakticky cizím?? I kdyby měl ve školce třeba horečku tak si pro něj pojedu a neřeknu učitelce ať si to řeší sama :nevim:

Uživatel je onlineSAJ
Závislačka 3210 příspěvků 09.11.18 18:33

Zaměstanci školy nebo školky dokonce ani NESMÍ doprovodit dítě k lékaři. Pokud tak učiní (někdy není zbytí), lékař může ošetření (pokud není život ohrožující) odmítnout.

Párkrát jsme to řešili u internátních studentů, vždy se vyřešilo - ale pravidla se musela přiohnout. Kdyby z toho byl průser, odskáčeme to my.

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10933 příspěvků 09.11.18 18:33

Tak bych ihned přijela. Co to je za otázku. U nás je ve školním radu toto: Všichni zaměstnanci jsou povinni okamžitě poskytnout první pomoc při jakémkoli úrazu, v případě potřeby zavolají lékařskou pomoc, v nezbytném případě zajistí převoz zraněného do zdravotního zařízení. Zároveň jsou povinni bezodkladně informovat o úraze ředitelku školy a zákonného zástupce dítěte – telefonicky a zároveň i SMS. - ale to neznamená, ze s dítětem pojedou osobně k lékaři. Mají tam jaksi plnou školku dalších děti, za které mají zodpovědnost. V tomto případě bych požádala, aby vyckali do mého příjezdu a sama jela s dítětem k lékaři. Uz proto, ze bych u ošetření chtěla byt.

sloninka
Ukecaná baba ;) 2055 příspěvků 09.11.18 18:36

Školka může volat záchranku. Sami zaměstnanci s dítětem k lékaři jít nesmí.
Nepochopím mámu, jak v situaci, kdy má dítě nějaký úraz nebo akutní onemocnění za dítětem nepospíchá. Já učím a ve chvíli, kdy by mi někdo volal, že mému dítěti něco je bych okamžitě vyžadovala, abych mohla ze školy odejít.

Russet
Extra třída :D 12208 příspěvků 09.11.18 18:37
@Terapeutka píše:
Kamarádka měla dneska hodně vyhrocený telefon s učitelkou ze školky - volali jí dopoledne do práce, že synek měl ve školce úraz (upadl a hodně si odřel bradu) a trvala na tom, že matka musí OKAMŽITĚ přijet a zajet si s dítětem na chirurgii, aby mu to ošetřili. Matka dítěte pracuje v pozici, kde prostě nemůže jen tak odejít, navíc cca 60km od školky- čili odmítla přijet a trvala na tom, že ošetření dítěte jsou povinny zajistit učitelky (ve školce je několik učitelek, asistentek, uklizečky, kuchařky, hospodářka, ředitelka). Učitelka argumentovala, že toto rozhodně není jejich povinnost a že matka prostě musí hned přijet nebo si někoho pro dítě poslat - opravdu nebylo koho, důchodci jsou nemohoucí a zbytek rodiny pracuje nebo je v Zš. Nakonec po vyhádaném telefonu dítěti bradu zalepily učitelky a „přežilo“ do půl čtvrté, než přijela matka. Ale vrtá mi to hlavou - jak je to správně? a jak by to bylo u vás, kdyby nastala podobná situace? Co kdyby si dítě třeba zlomilo ruku nebo nohu a ošetření by bylo nutné ihned?

Má zaměstnání 60 km od školky, jo? 8o Mně se zranit ve školce dítě, rozhodně se nebudu dohadovat s ucitelkou, že teď musím vyplnit papíry na to a to a frčím za ním. A to jsem jen 17 km od školky.

monzaj
Ukecaná baba ;) 1896 příspěvků 09.11.18 18:37

Myslim,že v právu byla školka.. syna ve školce loni pichla vosa a jelikož to bylo prvně a nevěděli jsme jistě zda nebude alergická reakce jela jsem pro syna hned do skolky. Nedokážu si představit ,že by při zdravotni péči o meho syna zastupovala učitelka nebo kdokoli ze školky. A pokud je to odřenina -pak myslím,že rodič by si měl rozhodnout zda zajede na kontrolu k lékařce nebo bude ošetřovat jen doma.. :nevim:

axelina
Ukecaná baba ;) 2191 příspěvků 3 inzeráty 09.11.18 18:39

Taky se mi jednou stalo že mi volali že syn se pozvracel at pro něj ihned přijdu…já byla na školení 100 km od domova a měla jsem vypnutý telefon…učitelka byla pak nepříjemná..ale přesně - lidi co mají zaměstnání se prostě nemužou uprostřed práce sebrat a odejít. Někde to jde..ale řidič autobusu se nemuže sebrat na křižovatce a odejit přece.. :-D odřená brada navíc je banalita. takže by mě to taky naštvalo

nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 09.11.18 18:40

podle mě byla školka v právu, pokud by bylo opravdu nutné vzít dítě na ošetření k lékaři. Otázka je, zda zrovna odřená brada je ten případ. Bylo potřeba šití? Drobné úrazy se stávají každou chvilku. Syn třeba ve školce zakopl a nabral čelem naplno hranu židličky. V tomto případě byla návštěva chirurgie na místě a bez řečí jsem pro něj jela. Na druhou stranu, pokud by bylo dítě v bezvědomí, tak asi rovnou volají ze školky záchranku a informují rodiče. I v tomto případě by kamarádka odmítla přijet???

Micaella22
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 09.11.18 18:40

Matka je s prominutim dyl*na. Prijela bych ja nebo pritel, ikdybych byla 100km od skolky a mela prijit o praci. Uz vidim, jak by 1 uca nebo uklizecka sla s ditetem k doktorovi, vzapeti si bude x rodicu stezovat, proc najednou bylo o 1 ucu ve tride min, kdyz to je dany ze zakona a bla bla. Jako predstava, ze dite trpi a se na nej vybodnu, je pro me nepripustna.

zuza92
Zasloužilá kecalka 559 příspěvků 09.11.18 18:40

Nechápu, že nějaká matka nepřijede ke zraněnému dítěti. Po telefonu rozhodně nemohla vědět, že je to jen odřená brada. Jinak naše školka má dokonce v řádu, že pokud se opakovaně nedovolají rodičum můžou kontaktovat sociálku. A léky také nesmí podávat. Můžou zavolat záchranku pokud je to ohrožující.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 09.11.18 18:43

To je nějaká psychoškolka, takhle prudit kvůli odřené bradě.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27432 příspěvků 09.11.18 18:45
@Terapeutka píše:
Kamarádka měla dneska hodně vyhrocený telefon s učitelkou ze školky - volali jí dopoledne do práce, že synek měl ve školce úraz (upadl a hodně si odřel bradu) a trvala na tom, že matka musí OKAMŽITĚ přijet a zajet si s dítětem na chirurgii, aby mu to ošetřili. Matka dítěte pracuje v pozici, kde prostě nemůže jen tak odejít, navíc cca 60km od školky- čili odmítla přijet a trvala na tom, že ošetření dítěte jsou povinny zajistit učitelky (ve školce je několik učitelek, asistentek, uklizečky, kuchařky, hospodářka, ředitelka). Učitelka argumentovala, že toto rozhodně není jejich povinnost a že matka prostě musí hned přijet nebo si někoho pro dítě poslat - opravdu nebylo koho, důchodci jsou nemohoucí a zbytek rodiny pracuje nebo je v Zš. Nakonec po vyhádaném telefonu dítěti bradu zalepily učitelky a „přežilo“ do půl čtvrté, než přijela matka. Ale vrtá mi to hlavou - jak je to správně? a jak by to bylo u vás, kdyby nastala podobná situace? Co kdyby si dítě třeba zlomilo ruku nebo nohu a ošetření by bylo nutné ihned?

vzhledem k tomu, že v době školky je za dítě zodpovědná školka, tak pokud by se nějaký úraz stal, tak se v první řadě musí postarat školka, ne?
A když nemůže odjet učitelka, tak by snad měla dítěti zavolat záchranku… přece kdyby dítě krvácelo, tak nebudou hodinu čekat na matku a nenechají ho vykrvácet… když si vezmu, že já jsem třeba jezdila na služebky do Prahy nebo i na Slovensko, tak bych se do hodiny těžko mohla vrátit… a když nikdo jiný nebyl, kdo by dítě vyzvedl, tak co? Až do vyzvednutí dítěte je za dítě zodpovědná školka… myslím, že tohle nemůžou mít ani napsané ve školním řádu…

Náměsíčná
Závislačka 4099 příspěvků 09.11.18 18:45

Tak třeba v bývalé práci jsem nesměla mít mobil u sebe. Kolegyně syn měl úraz. I když škola má kontakt do práce tak volala pouze na mobil ta to zjistila až za hodinu a půl když šla na záchod. Kluka odvezla záchranka kolegyně pak jela hned do nemocnice to je jasný,ale kdyby čekali a on měl i něco horšího než jen větší bouli tak nevím nevím. Vzala si propustku a nemocnici ji ji potvrdili

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 28 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >