Úraz ve školce, zlomená ruka a sádra. Může ze sádrou do školky?

7780
24.5.18 10:48

Úraz ve školce ,zlomena ruka a sádra.Může ze sádrou do školky.

Dobry den, prosím o radu.Syna 3,5 roku ve školce, chlapeček uhodil z domečku kde je lanovka, malý si zlomil ruku, ma zlomenou loketní kost. V nemocnici mu to pod narkozou napravily a ma dlahu, od dalšího týdne dostane sádru. Úraz se stal ve školce. Můj dotaz zní zda ho dat ze sádrou do školky. Já už pracuji, a nevím jak řešit hlídání a tak. Reditelka me řekla ze ho ze sádrou nevezme, a řekla me ze si mám najmout chůvu na hlídání. Ve školním radu není napsané ze ze sádrou nesmí. Navíc kvůli nějakému chlapeckovi co ho zhodil je malý osizeny o výlety a tak.Do školky chodí ze starším synem.Jak by jste to řešily. Děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33183
24.5.18 10:52

Syn do školky se sádrou ruky nesměl. ( nijak ho to neomezovalo, mohl jíst, běhat, pracovat, kreslit ) a taky ho nevzali..Prý kvůli bezpečnosti ostatních děti.
střídat se s manželem na paragrafu..pokud není hlídání, ani nějaká kamarádka na RD která by pohlídala..

Příspěvek upraven 24.05.18 v 10:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11182
24.5.18 10:53

@j.borufka já zkušenost nemám ale známá dceru normálně se sádrou dávala do MŠ podotýkám že to je už 10let zpět, ale já osobně bych to asi řešila OČR

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73311
24.5.18 11:01

@j.borufka No, asi ho vzít nemusí, nicméně pokud máš problém s hlídáním, tak bych možná tak mezi řeší naznačila, že ale úraz se stal ve školce a tedy školka je odpovědná za to, že ty nemůžeš do práce… minimálně jsou pojištění, takže požadovat náhradu škody a mohlo by ti to dorovnat propad v příjmech, kyž budeš na OČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 11:06

Vlastní zkušenost - školka od školky. U nás nebyl nejmenší problém, ale co jsem pak sondovala kolem, byla naše školka jedna z mála, která byla v pohodě. Jinak by mi na to napsali ošetřovačku, ale fakt by se mi nechtělo doma zůstávat měsíc s jinak zdravým a zcela samoobslužným dítětem. Jiné školky argumentují bezpečností dítěte - kdyby mu třeba tu zasádrovanou ruku někdo přišlápnul, že by měli průšvih. Fakt je, že naše dítě bylo jak neřízená střela navzdory sádře od loktu po zápěstí. Ale tak si ji prostě na hřišti vzali stranou, nechali prohlížet časopisy…
Zjisti si, na co je vaše školka pojištěná, pokud i na úraz (což všecky nejsou, naše nebyla, ze zákona je jen odpovědnost), mohla bys za školkový úraz dostat nějaké odškodné, které by třeba pokrylo ztrátu z případné ošetřovačky. Popř. v závislosti na charakteru práce domluvit se na home office, braní dítě do práce - pokud je to samozřejmě reálné. Ale pokud to jde, tak je asi pro firmu lepší pracovník, který aspoň částečně pracuje z domova, než někdo, kdo ze dne na den zmizí na měsíc pryč.

• Citovat
  • Nahlásit
3868
24.5.18 11:11

Loni měla jedna holčička od dětí ze školky také zlomenou ruku, taky se to stalo ve školce a se sádrou nechodila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3273
24.5.18 11:14

@j.borufka, dcera se sadrou nechodila, ředitelka se bála, aby nějak nespadla a něco se jí nestalo…já to chápu, taky jsem měla strach. Ale chápu i tebe… Syna bych si minimálně těch 9 dnů, co je osetrovak nechala doma, vždyť si fakt může nějak ublížit, zlomenina není sranda, navíc rovnana v narkoze… Školka je pojištěna, chtěla bych bolestné a náhradu mzdy… Nevím zda to projde, ale je to jejich vina… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2374
24.5.18 11:18

U nás taky do školky se sádrou neberou. Ale stopro jsou pojištění, takže pojišťovna vyplatí pojistné, aspoň trošku dorovná příjmy, šla bych na OČR i kvůli svýmu klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11725
24.5.18 11:24

Určitě si vyřiď ve školce odškodnění za úraz, měli by na to být pojištění. A z kus napsat mail na ministerstvo školství, jestli dítě vzít musí nebo ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51106
24.5.18 11:25

No, ráda bych uvedla na míru, že školka je povinně pojištěna - není. Respektive je, ale pouze pojištění odpovědnosti, tzn. pokud učitelka zanedbá dozor, je to její odpovědnost a pojišťovna platí. Pokud nezanedbá a úraz se stane pod jejím dohledem (jako že se klidně stát může, dítě si dokáže zlomit nohu i blbým našlápnutím, když ho vedete po chodníku za ruku), pojišťovna nedá ani korunu, pokud není školka pojištěna i na úraz. Což, na rozdíl od školy, školky nejsou a také jich mnoho na úraz pojištěných není. Vlastní zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27819
24.5.18 11:28

V naší školce se sádrou nesměla dcera chodit, nemají na to lidi, aby jí někdo samostatně hlídal. A chápu to, protože, co naše děti po pár dnech se sádrou na ruce dokážou je k neuvěření a tedy ve školce k neuhlídání.
Třeba dopoledne chodí děti ven a běhají, jezdí na koloběžkách, skáčou na trampolíně, klouzačka atd a nedokážu si představit, jak by paní učitelka uhlídala, že dítě nikam nevleze a nebude dělat blbiny a nic se mu díky větší nemotornosti nestane. Nemůže neustále hlídat jedno dítě, to by se dalších 24 ubilo…

Jako je smůla, že se to dítěti stalo ve školce, ale školka za to primárně nemůže, to by dítě muselo být v izolaci a nestýkat se s jinými dětmi. Prostě ke hře a ke kolektivu dětí patří, že jedno může druhé strčit a to si nějak ublíží. :think:

Můžeš čas, kdy s dítětem zůstaneš doma, využít k tomu, že si to spolu užijete. Dítě ti neuvěřitelně rychle vyroste a za chvíli tě nebude potřebovat, využij situaci a prostě si volno vezmi, od toho OČR existuje a udělejte si zase tři týdny jen spolu doma :srdce: :hug: :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.5.18 11:37

Taky se mi to stalo. Dcera mela tehdy cerstve 4 roky, zlomenina nad loktem, operace, odskodne ve vysi okolo 11k (mohlo by to kompenzovat praci, nebo chuvu) :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
16432
24.5.18 12:09

@j.borufka nedávno, když jsem šla pro syna do školky, tak si maminka odnášela oběd a dítko tam mělo sádru. Takže předpokládám, že první den. Jestli pak chodilo, nevým, ale myslím si, že ne.
Já mám výhodu v home officu, takže já bych zůstala s dítětem doma a pracovala bych při tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
24.5.18 12:14

Ono v řádu to mít nemusí..ale mají tam že do školky učitelka převezme jen zdravé dítě..( ano porušuje se to, chodí tam usoplení, kuckající, ale přesto se to se to dá uplatnit na sádru = dítě není zdravé, tak ho nepřevezmu od rodiče )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8904
24.5.18 12:21

Vzít ho asi nemusí. Není zdravý.
Můžeš asi požadovat ušlou mzdu nebo peníze na chůvu. Já bych to neudělala, tahle věci s prostě stávají a pokud je to jen taková relativní prkotina, nepřijde mi to morální, ale tu možnost máš, protože se to stalo pod jejich dohledem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama