Uražená máma a manžel na baterky.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  06.10.17 22:24
Uražená máma a manžel na baterky.

Zdravím :mavam: mám na vás dva dotazy, sice každý patří do jiné sekce ale skloubím to tady, snad to nevadí? Pokusím se být stručná :) První dotaz je moje máma. Na rovinu napíšu, že nemá moc zájem o svojí vnučku, na rovinu řekla že má svůj program nebo se jí to nehodí, chápu, beru je to její život a nemá povinnost nám hlídat dítě, co mě ovšem mrzí že když už se jednou za půl roku rozhodne si vnučku vzít, neustále mění dohodnuté hlídání i když mi to slíbí a já si něco naplánuji musím to zrušit nebo přeobjednat protože babička na poslední chvíli cukne.Ale i to beru, mámě sem řekla, že si může malou brát kdy chce a kdy se jí to hodí, stačí zavolat a domluvíme se.Jen mě to mrzí kvůli malé :,( Dcera pak pláče, těší se k babičce a musím jí pak utěšit a vysvětlit proč babička nemůže, musím si vymyslet pohádku proč jí opět babička nemůže vzít k sobě. :zed: :( Nečekaně jsem potkala jednu starší paní která byla z naší dcery úplně vedle :) ale byla také hodně smutná, vyprávěla mi svůj příběh, zůstala sama :? nechci to dál rozebírat děkuji :kytka: slovo dalo slovo a paní by měla zájem být náhradní babička, už si dceru vypůjčila, byli na procházce, na dětském hřišti, na zmrzlině, byli jsme u náhradní babičky na oběd. Bydlí v takovém tom,,domečku,,který má kouzlo, zahrada, zvířátka, dcera spokojená, usměvavá, babička také ožila a chová se k nám jako by jsme byli rodina. :srdce: vypadalo to nadějně do té doby, než se vše dozvěděla má máma a začalo peklo. :? :roll: Začala mě volat a stěžovat si co na to řeknou její známí, že o ní řeknou, že je babička na h.,až se to dozví u ní v práci, budou jí kolegyně pomlouvat a že nemůže za to že je zaneprázdněná a nemá čas, a aby jsem si na tu paní dala pozor, neznám jí a bůh ví co je to zač, pak brečela že jí to nemůžu udělat a jestli budu nadále s dcerou navštěvovat tu paní, tak spolu končíme! Mám si vybrat mezi tou bábou a svojí mámou 8o :? Dokonce přijela k nám domů na kafe a hustila do mě celou dobu, pak se chtěla pomazlit s naší dcerou a vzít jí na procházku ale ta k ní omítla jít a nechtěla s ní nikam jít s tím, že se babičky bojí 8o Držela se mě jako klíště a prostě nepůjdu s babičkou, chci být s maminkou :( Máma se naštvala a odjela s tím, že dceru očkuji proti ní. Vysvětlovala jsem jí, že to tak není, že jen dcera jí dlouho neviděla a není na ní zvyklá, nic nic nic, trvala si na tom, že je to naše vina. :( Nemám holku učit na cizí bábu a bylo by vše v pořádku! :zed: Dnes mi máma volala, že si vnučku vezme příští pátek a mám si pro ní přijet až v neděli, že si jí chce užít a já si mám odpočinout. 8o
Druhý dotaz je na to co udělat s manželem. Ač oba dva pracujeme z domova, manžel se rozhodl na vše vykašlat. To znamená nevozí dceru do školky, nevozí jí ze školky, nehraje si s ní, nevěnuje se jí, neukládá ke spánku, nevykoupe jí, nechodí s ní ven, nenakupuje, neuklízí, prostě nepomáhá. Ač mu na plnou pusu řeknu co potřebuji a že by jsme se mohli prostřídat s tou školkou, řekne ano, já vím, prostřídáme se ale kašle na to. Když už hodně vypěním, vezme jí na procházku ale to je všechno. Prý ho to nebaví a má svojí práci :roll: :zed: Jak myslíte že to dopadlo?!Ano, nejen že dcera odmítá svoji babičku ale už odmítá i svého tatínka :? :zed:,dělá scény když s ním má jít ven, že s tatínkem nikam nepůjde, že chce být s maminkou! :( Takže je naštvaný manžel na mě, že dceru popichuji proti němu! :roll: :zed: přísahám, že to není žádná pravda :( Připadám si jak v blbém začarovaném kruhu :zed: :roll: Tak to je zatím vše a poprosím vás o spolupráci co s tím vším mám dělat, moc díky :oops:.Prosím anonym, citlivé údaje nebo smazat, díky.

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Helileli
Ukecaná baba ;) 1260 příspěvků 06.10.17 22:38

Vitej v soucasnem svete ignorantu :? Manzelovi bych jen rekla, jestli i v podnikani ocekava s nulovymi investicemi statisicove vydelky nebo si tuto posahanou logiku schoval jen pro svou dceru.
Ja si rikam, ze deti maji kliku, ze alespon matka ma zajem (tj. ja :roll: ). Ze alespon nekomu stoji za tu namahu. Ale obcas je to smutne.

katyna1984
Kecalka 174 příspěvků 06.10.17 22:39

Ahoj,

tak však mamka je babička naprd, tak ať se to klidně všichni dozví. Jde tu o tu malou a pokud je ona u náhradní babičky spokojená, řídila bych se tim.

S mužem tedy neporadim, mám doma podobného chlapa, jen dětem se věnuje o maličko víc.

Příspěvek upraven 06.10.17 v 22:40

Janli
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 23 inzerátů 06.10.17 22:40

Napíšu ti jen to, co říkám svojí tchýni : za to, jaký má kdo vztah s dítětem, je zodpovědný jen on sám. Dělej to, co je nejlepší pro tvojí dcerku. Její spokojenost je na prvním místě. Dospělí ať se postarají o svůj vztah s dcerkou sami. I moje dcerka má lepší vztah s naší sousedkou než s babičkou a je to její problém, ne můj. Když mi to chce babička vyčítat, řeknu jí, že to je její boj a dál se na to téma nebavím.

Anonymní  06.10.17 22:53
@Helileli píše:
Vitej v soucasnem svete ignorantu :? Manzelovi bych jen rekla, jestli i v podnikani ocekava s nulovymi investicemi statisicove vydelky nebo si tuto posahanou logiku schoval jen pro svou dceru.
Ja si rikam, ze deti maji kliku, ze alespon matka ma zajem (tj. ja :roll: ). Ze alespon nekomu stoji za tu namahu. Ale obcas je to smutne.

Hrozně jsi mě rozesmála :lol: současný svět ignorantů :P to sedí a ta hláška na manžela je perfektní :palec: Jinak to ostatní, je to smutné ach jo :( ale jak jsi napsala, maminka má zájem o své dítě :hug: to je hezké a také se tím řídím :srdce:

lalaláček
Kecalka 398 příspěvků 06.10.17 22:54

S manželem nevím, ale mámě zkus podat věc tak, že ne že dáváš dceru cizí bábě, ale že prostě děláte společnost staré paní, která nikoho nemá. ta paní by si to taky nezasloužila, kdybys jí najedou řekla, že nic už nebude.

Anonymní  06.10.17 22:59
@katyna1984 píše:
Ahoj,

tak však mamka je babička naprd, tak ať se to klidně všichni dozví. Jde tu o tu malou a pokud je ona u náhradní babičky spokojená, řídila bych se tim.

S mužem tedy neporadim, mám doma podobného chlapa, jen dětem se věnuje o maličko víc.

Příspěvek upraven 06.10.17 v 22:40

děkuji :) ano, malá je u té náhradní babičky moc spokojená :srdce: Jen mě mrzí, že moje máma mi dá takhle na vybranou :roll: :( Víš jako kdyby se věnovala svojí vnučce, neřeknu ani popel ale když na ní vyloženě kašle a když si jí mávzít, vymyslí pokaždé výmluvu že nemůže, je nemocná, musí být v práci na záskok, koleganě si prohodila služba atd. atd. a pak se dozvíš, jak celý víkend pařila a užívala si a lhala ti, tak je je to smutné :( Nechápu proč teda moje máma kolem sebe tak kope! :nevim: :roll: Proč nedopřeje vnučce něco pěkného? :? Koukám, že ti chlapi jsou stejní snad všude :)

Anonymní  06.10.17 23:06
@Janli píše:
Napíšu ti jen to, co říkám svojí tchýni : za to, jaký má kdo vztah s dítětem, je zodpovědný jen on sám. Dělej to, co je nejlepší pro tvojí dcerku. Její spokojenost je na prvním místě. Dospělí ať se postarají o svůj vztah s dcerkou sami. I moje dcerka má lepší vztah s naší sousedkou než s babičkou a je to její problém, ne můj. Když mi to chce babička vyčítat, řeknu jí, že to je její boj a dál se na to téma nebavím.

Moc hezky napsané :srdce: i když smutné :( ale je hezké že tvé dítě ví, že má hodnou maminku a může jít kdykoli za ní :) :srdce: Mě to také vždy udělá radost, když mě dceruška obejme, řekne maminko mám tě moc ráda, dá mě pusu a pohladí mě :srdce: a pak si řeknu, že jsem na sebe pyšná, že jsem tohle dokázala sama, holčička mi věří, důvěřuje mi a dám dceři tu lásku a péči co potřebuje, A když se jí nevěnuje tatínek ani babička je problém někde u nich a porucha není na mém přijímači :)

Anonymní  06.10.17 23:16
@lalaláček píše:
S manželem nevím, ale mámě zkus podat věc tak, že ne že dáváš dceru cizí bábě, ale že prostě děláte společnost staré paní, která nikoho nemá. ta paní by si to taky nezasloužila, kdybys jí najedou řekla, že nic už nebude.

Děkuji :) Tohle jsem přesně svojí mámě řekla 8o :D Bohužel je moje máma jako beran :zed: Co mě má být do nějaké cizí báby která nemá s naší rodinou nic společného! Kdyby jsem se raději takhle věnovala svojí mámě která mi dala život, jsem nevděčná a dělám jí akorát ostudu s nějakou cizí bábou :roll: 8o Co si pomyslí ženské v práci?!!Akorát mě budou drbat že jsem neschopná :mrgreen: Prosím tě, to by jsi musela mojí mámu slyšet. :? Bylo mi hrozně :( Ale máš pravdu, ta stará paní si to nezaslouží a ani nevím jak by jsem to vysvětlila dceři, že za touhle,,babičkou,, už chodit nebudeme :? Víš, mě vyhrknou vždy slzy do očí, když nás babi čeká na prahu kdy přijdeme, dělá jako že uklízí dvorek ale vidíš na ní jak je neklidná :D a ta moje malá když k ní běží a volá babííí, babičkooo a babi jí obejme a :,( a normálně ale jako tady bulím jak stará želva :lol: :,( :)

AnnieTRoj
Kecalka 147 příspěvků 06.10.17 23:44

Je dobře, že jste náhradní babičku našly. Dědovi je 76, rodiče ho měli hodně pozdě, nepamatuje si ani jednoho prarodiče, doteď ho to mrzí a schází mu to. Prarodiče jsou důležití, nevadí, že nejsou pravý. Mámě bych řekla, že mamku máš jen jednu a mezi nikým se rozhodovat nemusíš. Ale rozhoduje se mezi babičkami, tak ať se zeptá vnučky, babička je pro ní. Teta se stala babičkou před padesátkou, je spoluvlastníkem firmy, velice časově a psychicky vytížena, udržuje se a vypadá velice mladě, přesto si vnuka užívá a hlídá ho. Manžela bych se zeptala proč chtěl dítě a co pro něj dcera znamená

Příspěvek upraven 06.10.17 v 23:49

Vlaďka 83
Kecalka 113 příspěvků 06.10.17 23:48

1. Na mámu se vykašli - nebudu popisovat své zkušenosti s vlastní matkou - dneska už se mi nechce psát román :zed:. Nezmění se, za všechno bude vinit tebe a jediné, co ji zajímá je, jak bude ONA vypadat před lidma. Nezáleží na tom, jak se bude cítit její vnučka, nebo ty. Ale jak se bude cítit ONA! Nacpe holce hromadu nesmyslů, aby si ji „koupila“, ale nevyslechne ani jeden příběh ze školky. :think: Hm, asi píšu o své matce… :poblion:. 2. Dceři bych lehce vysvětlila, jak se věci mají. Má babičku a tu super paní, ke které chodíte na zahrádku. A pokud chce chodit za tou super paní, tak by občas měla zajít i se svoji babičkou třeba na zmrzlinu, ať může zjistit, zda ji náhodou nebude fajn i s babičkou. Rozhodně bych ji nenutila na celý víkend - teď asi si poslední osoba, které důvěřuje, tak ať pak nemá stres s nějakými dlouhodobějšími následky. 3. Manžel… Hm, na každého chlapa zabírá něco jiné. Můj si všimnul, jak jsme pro něj se synem důležití až když začal dělat v zahraničí a jezdil domů co tři týdny. Možná pomůže krátká odluka, možná nucené několikadenní hlídání, kdy nebude moct pracovat. Možná by nebyla od věci společná 10ti denní dovolená bez práce někde na horách v malém penzionu. Hlavně prostředí, kde si tak nějak budete muset jako rodina vystačit sami. ;) A nebo jsou moje rady na prd a lepší bude zapojit trochu instinktu :mavam:

Anonymní  06.10.17 23:56

Děkuji vám :) Utvrdila jsem se v tom, že tu novou babi neopustíme :),však by mě a dceři bylo také po ní smutno :hug: Jen bude asi problém s mojí mamkou, třeba si to sedne, třeba ne :? Chápu jí, cítí se ukřivděná, nechci aby si myslela jak jí chci ublížit, že jí to dělám na truc, tak to přece není :( Jen já ani naše dcera nemůžeme za to, že babička nemá čas a dělá jí problém trávit se svojí vnučkou víc času. Nezazlívám jí to, jak jsem psala je to její život, její rozhodnutí a její prgram. Napíšu jí email a pokusím se jí to vše rozumně vysvětlit. Telefonicky to nemá cenu, neposlouchá mě, vede si tu svojí, je uražená nebo zavěsí uprostřed hovoru :? jen si přeji aby věděla, že jí máme rádi, nic jí nevyčítáme a může se na nás spolehnout když bude potřeba :) Nebudu brát nové babi a dceři to hezké jen proto, že si to moje mamka nepřeje když začínají mít spolu tak hezký vztah :) Víte, je to jako by jsem se vrátila do dřívější doby, nemyslím tím, že by nová babi neměla elektriku, plyn a tekoucí vodu :D ale takový ten pocit,,přijela jsem na prázdniny,, :srdce: na prahu stojí usmívající se babička, na stole upečená buchta, na zahradě slepice a kačeny, v králíkárně králíci a v chlívku! KOZA! A to jako fakt! 8o :D nevěřila jsem vlastním očím :) Ale je tam jedno mínus :),babi nemá počítač, tablet a dokonce nevlastní ani mobilní telefon! :mrgreen: :) Když se jí malá zeptala, babi ty nemáš tableta? :P tak paní jen vykulila oči a prý coto coto? :lol: No počítač přece, ty nevíš co je tablet?!Jo tenhle krám myslíš? Já to nepotřebuji, mám televizi podívej! Hmmm to máme doma taky jako! :lol: A máš poletovat venku, to ti udělá jenom dobře než sedět u bedýnky a kazit si očička, když jsem byla malá jako ty neexistovalo aby jsem, musela jsem to a to! :mrgreen: Zbytek si určitě domyslíte sami, že ano! :lol: Hrozně mi pomohlo se tady vypsat, byla jsem toho už přesycená a potřebovala jsem si to srovnat a udělat si trochu pořádek v palici ;) Kdyby jsem si to napsala na papír, nebylo by to ono :) ale určitě víte, co tím chtěl básník říct :* Nezbývá než vám popřát dobrou noc a poděkovat za to že jsem měla tu možnost se tu vypsat ze svého trápení, za váš čas děkuji a přeji vše dobré :kytka: :hug: :srdce:

Cuddy
Extra třída :D 13606 příspěvků 07.10.17 06:23

Vubec nechapu, jak jsi mohla uvazovat, ze nahradni babicku opustite. Bohuzel budes stejne nevyzrala jako tvoje matka. Kouka jen na sebe a ne na to, zda je vnucka stastna. Misto aby sebekriticky priznala, ze na vnucku nema cas, stara se o to, aby si vnucka neuzivala radost s nekym jinym. Jak zde bylo napsano, clovek je sam zodpovedny za vztah k druhym lidem. Mamce bych rekla, ze po uplynulych zkusenostech, kdy navstevy na posledni chvili rusi, se budete domlouvat, zda se vam to vzajemne hodi. Patrne se ted zacne snazit, aby dcerku od nahradni babicky odloucila, to ty nesmis pripustit.

olga1975
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 07.10.17 06:24

Kde jsi nasla takovou babicku? To je sen. A kolik je ji roku, ze zvlada velkou hospodarku? Tvoje holcicka ma myslim velke stesti:-)

cecetka
Kelišová 5632 příspěvků 07.10.17 06:53

Jiny pohled: Jaky je rozdil mezi kamaradkou, ktera ma 30 let a ktera ma napr. 60-70 let? Jen ve veku. Proste jste se skamaradily se starsi pani. To je vse. Kdyby ji bylo 30, obcas by dcerku pohlidala, tak by to tvoje mama vnimala asi normalne. Ale protoze je to generace tvoji mamy, tak je problem :nevim:

S chlapem nevim, co bych delala. Bud to prijmes jako fakt a naucis se s tim zit anebo ho opust :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské... číst dále >

Vybral jsem si Ekonomické stavby

Ruch velkoměsta, neustálý spěch, dopravní zácpy a žádné soukromí přivedly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Najednou mám prsa, břicho a boky, říká o stárnutí modelka Le Bonová

Britská kráska Yasmin Le Bonová (52) patřila v osmdesátých letech k... číst dále >

Příběh Karolíny: Expřítel nevěří, že je konec. Pořád to na mě zkouší

S přítelem jsem vydržela dva roky a i to bylo až moc. Udělal si ze mě služku,... číst dále >

Reklama