Urážky od ex po rozvodu

2819
18.1.21 08:52

Urážky od ex po rozvodu...řešíte? jakou máte zkušenost?

Zdravím,
Mám tři malé děti, ex manžel odešel k nové rodině na druhý konec republiky… děti jsou v mé péči, máme za sebou i určení styku a rozvod.
Bylo i „žalování“ manžela na OSPODu, ovšem soudkyně, i psycholožka (povinná soudní návštěva v poradně) vyhodnotily manžela jako silně sebestřednou a sobeckou osobnost. Takže ani v době soudu jeho osočování a urážky nikoho neoslovily, kromě OSPODu, kde mu na to skočily, ale u soudu pak otočily.
Urážky a osočování ovšem trvá při předávání dětí. Už neví co by použil, takže nastalo i to, že jsou děti zanedbané, špinavé, nemocné atd. Prostě „kopání“ kolem sebe a snaha ponížit mě. Jen zmíním, že děti mám „jako ze škatulky“ potrpím si na to, což mi manžel i vyčítal, že to přeháním s uklidem atd. Také spolupracuju se školkou, děti jsou hyperaktivní, takže mají hodně cvičení nebo kontroly u lékařů… takže jsme pořád někomu na očích.

Máte zkušenost? vymizí to někdy nebo jak se k tomu postavit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62216
18.1.21 08:55

Max doufat, že ho to časem přestane bavit, popř mu sdělit a ideálně písemně, např mailem, aby ukončil takové chování, jinak podas trestní oznámení pro křivé obvinění a hotovo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
18.1.21 08:59

@martina.se …ano, komunikuji pouze přes email, což se hodilo i u soudu. Ex-manžel strašně lže, popírá co řekl a to ve všem. Taky ta agrese byla pořád, proto jsme se běžným hovorem nikam nedostali. Třeba tvrdil, že mu bráním vídat děti, přitom kontakty odmítal…proto vše emailem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32895
18.1.21 09:02

Vymizi to, az to s tebou absolutne nehne. V nejhorsim mu řekneš: ‚to je tvuj nazor‘ :roll: hlavne ho nepresvedcuj o opaku, on se ti ken snazi vysat energii a zasahnout te na citlivem miste. Proste macho :roll:

Drzim palce, drz nervy na uzde :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32895
18.1.21 09:07
@martina.se píše:
Max doufat, že ho to časem přestane bavit, popř mu sdělit a ideálně písemně, např mailem, aby ukončil takové chování, jinak podas trestní oznámení pro křivé obvinění a hotovo

Tohle bych nedelala. S nim to ani nehne, resp.bude to podnet pro dalsi hnusoty. To znam, ten uz na me volal ‚pravnich zastupcu‘… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
18.1.21 09:09
@PaníKadrnožková píše:
Tohle bych nedelala. S nim to ani nehne, resp.bude to podnet pro dalsi hnusoty. To znam, ten uz na me volal ‚pravnich zastupcu‘… :roll:

Jasný.. Záleží na povaze. Můj ex se toho lekl a dal pokoj. Jinak prostě ignorovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32895
18.1.21 09:14
@martina.se píše:
Jasný.. Záleží na povaze. Můj ex se toho lekl a dal pokoj. Jinak prostě ignorovat

Nas tatka se zalekl az tretiho hlaseni na OSPODU a doted rad naskodi, jakmile se mu otevre cesticka :P

A k tem ‚vyhruzkam‘ - nas tatka je obchodak a to jsou hrozny tlučhuby ;) naseho tatku zarazila az skutecna ostuda, zacala jsem mu vypisovat na sluzebni mail, ktery čtou sekretařky :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
18.1.21 09:16
@PaníKadrnožková píše:
Nas tatka se zalekl az tretiho hlaseni na OSPODU a doted rad naskodi, jakmile se mu otevre cesticka :P

Strašný toto :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32895
18.1.21 09:18
@martina.se píše:
Strašný toto :hug:

Neeee ;) clovek pak neni takova měkota :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
18.1.21 09:21
@PaníKadrnožková píše:
Neeee ;) clovek pak neni takova měkota :P

Jak to bereš takto, tak jo.. Je fakt, že tě jen tak něco nerozhodní, viď 😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
18.1.21 09:33

@PaníKadrnožková nooo :D…taky cesta. Taky mám „nejvyšší“ trumf (ex je u Armády, takže email s důkazy by mi mohl také pomoci), ale čekám na tu pověstnou poslední kapku, dříve asi využiju ten OSPOD, ale u nás zrovna ta paní/slečna (kterou mám přidělenou) ráda vyhrožuje odebráním dětí, nejen mi, ale i dalším… takže na OSPODu nečekám objektivní názor.
Když jsem upozorňovala, že manžel není v dobré psychické kondici, že je z práce agresivní a dodnes nevím kam chce děti vozit, že nevím kde bydlí a jestli má vůbec pro ně zázemí, postele, pokojík…prostě to nikoho na OSPOD nezajímá. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4622
18.1.21 10:18

@axlpol Tebe si pamatuji. :) Jen mimo otázku. Už se miminko narodilo? A jak jste to nakonec s otcem vyřešili? :)
Jinak k otázce. :) Můj ex je to samé. Psychické deptani. Byla jsem s tím i u soudní psycholožka a ta mi říkala, že to může trvat 5, 8 nebo 10 let. Klidně i víc. :roll: Zatím mi pomohl právník. :nevim: Dokud jsem právníka neměla a neřešila to takto, tak dupal jako kobyla. Pak něco udělal a na to už jsem si najala právníka a právník mu sdělil, že ať už nekomunikuje se mnou, ale s mým právníkem. A zezacatku to zkoušel i na právníka, ale ten ho rychle srovnal (což já tak neuměla, Vždycky jsem se rozklepala). A chlapec koukal. Vyhrozoval soudem. Pak se odmlčel a nakonec že soud ne.
Takže asi tak. Jinak vím jak ti je.
Ještě mě napadla jedna věc. Tvůj muž je u armády, tudíž psychotesty. Pokud dobře vím, tak jeho chování ukazuje i na to, že by psychotesty měl opakovat. A na jakýkoliv podmět se musí reafovat, jelikož tvůj ex je držitelem zbraně. ;) Tam jsou podmínky přísne.
Vím to, jelikož jsem se s tím setkala u PČR. ;)
Takže bych si najala právníka, všechno bych mu řekla a řekla bych mu o nápadu o tom, že si nejsi jistá jeho psychickym stavem a tvoji povinnosti je to z důvodu bezpečnosti lidi kolem řešit. :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: A je to tak. A právník už moc dobře bude vědět. :lol: A myslím si, že chlapec se sice vytoci, ale dá zpatecku zpět, jelikož ani tohle jeho mega namachrovane ego to nevyhraje. :potlesk:
A mohl by přijít sakra o hodně. :dance:
Tady ti ťu ťu ňu ňu chovani nepomůže. Musíš mít ostré lokty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
18.1.21 10:29

@Maja25 :mavam: u mě má vše správnou cestu, proběhla žádost o ruku a situaci vyřešíme svatbou :kytka: aby se v květnu mimi narodilo už do „rodiny“.
Chápu, že můj osobní život, je taky impuls pro ex manžela, aby se tak choval. Čekal, že mu pujdu na ruku a budu ráda, za každý kontakt s ním, když on zrovna nebude se svou novou rodinou. Nečekal, že si pojedu svůj klidný, rodinný život bez něj. Přiznávám, hodně mi pomohlo štěstí/osud, :andel: že tomu tak je. Hodně žen nemá takové štestí, aby začly hned po odchodu manžela žít lépe a kvalitněji, vážím si toho.
:lol: :lol: shodou okolností mi dnes psala má právnička, jak jde život a že mi posílá ještě doložku k rozvodu. Budu mít teda tvou zkušenost v paměti… a můžu jen souhlasit, že po dobrém to nejde. Uražené ego je silná věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4622
18.1.21 11:04

@axlpol Jeee tak to mám radost. Tak to dopadlo nejlépe jak mohlo. V tomhle směru. :) Tak ať je svatba dle vašich přání a hlavně ať je porod, maminka a miminko v pořádku. :) :hug: :kytka:
I když asi svatba bude jen formalitka, že?! :)
Hele u nás je to podobné. Jen s tím rozdílem, že já odešla a někoho si našla a ex ne. Mozna teď jo, nevím a je mi to jedno. :lol: Ale nevím, jestli je tolik hloupých žen, že by si nechaly líbit jeho chování. Že začátku asi ano, pak by na to přišly taky. :mrgreen:
Hele fakt se tě právnické o tom zmin. :) Na tyhle ega to fakt jinak nejde. A mohlo by se stát, že by své agresivní chování stupňoval.
A hlavne, vždycky se to stupňuje, když se mu něco nevyvede v osobním životě. To si piš. Takhle to bylo přímo u mého ex. Všechny problémy řešil tak, že si chladil zahu na mě. No naposledy narazil, na pravnikovi se to moc chladit nedá. :mrgreen:
Takže myslím si, že jejich povahy budou podobné. A na hrubý pytel hrubá záplata. :roll: Bohužel. Já to zkusila po dobrém a dokud jsem vyslapovala přesně jak on chtěl, tak ok, ale pak když jsem trochu sešla z cesty byl problém.
A taky ho štve můj osobní život. To mi je jasné. A byl to jeden z impulsů mi dělat zle. Ono když je ten chlap zvyklý si s tou ženskou dělat co chce, tak ho tohle namíchne no. :nevim:
A fakt nikdo neví, jak dlouho mu to bude trvat. :nevim: A představa, že jsi v šestinedělí a někdo z ospodu tě začne otravovat kvůli ex, tak to by člověku jeblo. :roll: A věř mi, že tyhle magoři si vždycky vyberou nějaký termín, kde vi, že ti nejvíc zkazí den.
Třeba mě ex psal kraviny, které mi poslal poštou na Valentýna. :mrgreen: Jak trapne. :mrgreen:
Ale já to otevřu, přečtu a čau. Je mi to úplně šumák. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2819
18.1.21 11:20

@Maja25 :lol: :lol: :lol: jo, přesně stejná povaha - dokud jsem skákala jak chtěl a mlčela, aby se cítil dobře, jako chlap, tak vše o. k. a bylo by to o. k. i teď.
Ovšem pokud chlap ze dne na den opustí ženu a malé děti, kvůli svým potřebám, tak u mě není chlap. Možná kdyby se omluvil, přiznal pravdu jak se věci mají a kompenzoval by to finančně, tak řeknu - o. k. zachoval se jako chlap a šel. Ale u nás byly lži, zapírání, tahanice o peníze, které chtěl pro sebe a svou novou rodinu a nás nechal tak a zmizel na konec republiky.
Takže se bráním jak se dá a to je kámen úrazu. Jinak souhlas - dobře cítím, že jak má doma"v ráji" problém, přijde hnusný email :-) jenže už nechci dělat ani tenhle „nárazník“ at si raději doma kopne do dvěří a neotravuje mě :lol: :lol: :lol:
díky za názor a pěkný den :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat