Úraz/nemoc matky a nemožnost péče o miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Amiraa
Povídálka 41 příspěvků 17.06.19 16:50
Úraz/nemoc matky a nemožnost péče o miminko

Ahoj všem,

tak mě napadlo… co se děje s miminkem, když matka dlouhodobě onemocní/má úraz a prostě není schopna se o dítě postarat. Otec se v práci uvolnit nemůže, rodina na něm ekonomicky zcela závisí, a oboje prarodiče nefungují, nemají zájem, jsou daleko.

Jak řešit tento stav? Nebo máte někdo praktickou zkušenost? Umístí se dítě např. dočasně do kojeňáku? 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
ka2ka
Neúnavná pisatelka 15450 příspěvků 17.06.19 16:56

Proč by nemohl otec na očr?

Jana206
Nadpozemská drbna 27884 příspěvků 17.06.19 16:56

Tak vždy máš možnost zažádat o umístění dítěte do přechodné pěstounské péče nebo do zařízení typu klokánek, ale většina rodiny to řeší vlastními silami. Je to životní situace jako každá jiná a je potřeba se s ní poprat. Na „paragrafu“ může být v tomto případě nejen otec dítěte, ale i babička dítěte. Mohou se prostřídat. Stát nikomu nic nenařizuje, je v zájmu rodiny, aby si to nějak pořešila. Pokud finance nestačí, může žádat sociální dávky, nejprve státní sociální podporu, potom hmotnou nouzi, může si brát potraviny z potravinové banky nebo požádat o pomoc nějakou neziskovku nebo nadaci.

Jana206
Nadpozemská drbna 27884 příspěvků 17.06.19 16:58
@ka2ka píše:
Proč by nemohl otec na očr?

Může, ale zakladatelka má asi na mysli, že z dlouhodobého hlediska je to velký finanční propad. Navíc ne každý otec má práci na dobu neurčitou, takže dlouhodobá absence může taky ohrozit jeho další působení v práci.

Šáruší
Závislačka 3594 příspěvků 17.06.19 16:59

Jakože se dá mimino do kojeňáku, aby tatík mohl chodit do práce? To jako fakt? No to je nářez.

Šáruší
Závislačka 3594 příspěvků 17.06.19 16:59
@Jana206 píše:
Může, ale zakladatelka má asi na mysli, že z dlouhodobého hlediska je to velký finanční propad. Navíc ne každý otec má práci na dobu neurčitou, takže dlouhodobá absence může taky ohrozit jeho další působení v práci.

takže se dá raději vlastní mimino do kojeňáku? To snad nikdo příčetný nemůže myslet vážně.

Jana206
Nadpozemská drbna 27884 příspěvků 17.06.19 17:00

Pokud je matka v nemocnici dva měsíce v kuse, ztrácí nárok na rodičovský příspěvek, pokud je v nemocnici měsíc a více v kuse, ztrácí nárok na hmotnou nouzi. Pokud je to klasická situace matka se zlomenou nohou, tak snad otec není v práci 24/7 a ostatní rodina taky ne. Většina se vystřídá, někde vypomůže i sousedka. Většina rodin nemá jen jedno dítě a větší děti už jsou taky schopny v krizi pomoct, leccos zařídit a obstarat. A většinou co nejdřív není jen ležák.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15450 příspěvků 17.06.19 17:02
@Jana206 píše:

tak očr je sice propad, ale snad je dítě důležitější než práce ne? v dnešní době chlap nemá problém sehnat práci :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 27884 příspěvků 17.06.19 17:02
@Šáruší píše:
takže se dá raději vlastní mimino do kojeňáku? To snad nikdo příčetný nemůže myslet vážně.

Tak diskuze je teoretická a hypotetická, nechytej mě prosím, za slovíčka, žádnou diskuzi na toto téma s Tebou rozvíjet nebudu. Mám velmi blízko k tomuto oboru, tak jsem zakladatelce napsala, jaké jsou teoretické možnosti, s nikým dalším tady diskutovat nehodlám, díky. Nech si ty příspěvky mimo téma na mou adresu, nezaložila jsem žádnou diskuzi.

Jana206
Nadpozemská drbna 27884 příspěvků 17.06.19 17:05

@Amiraa Zakládáš diskuzi jen teoreticky, nebo máte vy nebo někdo v okolí podobný problém? Pokud by šlo o skutečný problém, sociální pracovnice znalá možností v místě bydliště poradí a taky je možné obrátit se na FB na různé maminkovské skupiny ze stejného místa, u nás funguje spolupráce a pomoc docela dobře, pokud se něco semele.
Pokud jen teoreticky, sama vidíš, že tady dáváš jen zbytečně červený hadr do pranice :mavam:

Šáruší
Závislačka 3594 příspěvků 17.06.19 17:07
@Jana206 píše:
Tak diskuze je teoretická a hypotetická, nechytej mě prosím, za slovíčka, žádnou diskuzi na toto téma s Tebou rozvíjet nebudu. Mám velmi blízko k tomuto oboru, tak jsem zakladatelce napsala, jaké jsou teoretické možnosti, s nikým dalším tady diskutovat nehodlám, díky. Nech si ty příspěvky mimo téma na mou adresu, nezaložila jsem žádnou diskuzi.

a ty buď tak hodná a neříkej mi, co mám a nemám dělat nebo mám a nemám psát. Napsala jsi nesmyslný argument, jak tatínek chudák nemá práci na dobu neurčitou. Tak ti na to píšu, že to nemůžeš myslet vážně. A budu si to ve veřejné diskuzi psát kdy chci a komu chci.

nika-o
Povídálka 29 příspěvků 17.06.19 17:08

Otec se vždy může uvolnit z práce - ovšem záleží na jeho ochotě, případně také na vztazích se zaměstnavatelem. Může jít na OČR nebo na Rodičovskou dovolenou (dítě do 3let) - zaměstnavatel musí vždy vyhovět. Aby jste to zvládli finančně - tak k tomu slouží komerční pojištění - určitě dobře pojistit oba rodiče. Protože zrovna v této situaci fakt nepomůže, že je dobře pojištěný živitel rodiny (otec), když pojistku by musela uplatňovat matka na sebe. Jinak ano, dítě lze umístit do „klokánku“, (přechodné) pěstounské péče, ústavní péče (doufám, že toto by v naší rodině nikdy neprošlo).

chaela
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 2 inzeráty 17.06.19 17:09

V nouzi bych zapojila celou rodinu, v případě potřeby známé, kamarády, sousedy… ano, očr je finanční propad, ale přece nedám dítě do kojenaku jen kvůli tomu, abychom nepřišli o trochu peněz.
Hlavně řešit krizové situace v době, kdy žádná krize není, je nesmysl. Být se všichni tváří, že nezájem, většina normálních lidí prostě v nouzi pomůže.

Amiraa
Povídálka 41 příspěvků 17.06.19 17:10

@Jana206 Jani, dekuju za relevantni informace a strizlivy pohled na vec. Pochopila jsi, ze me tema zajima teoreticky - co kdyby, jake jsou pripadne moznosti, kdyz rodina selze (nehlede na to, ze otec vubec byt nemusi, muze se jednat o samozivitelku). Mam jednu takovou kamaradku s urcitym zdravotnim problemem a tema me proto zajima. Ma jen starou nemohouci matku a dite po IVF.

Šáruší
Závislačka 3594 příspěvků 17.06.19 17:13
@Amiraa píše:
@Jana206 Jani, dekuju za relevantni informace a strizlivy pohled na vec. Pochopila jsi, ze me tema zajima teoreticky - co kdyby, jake jsou pripadne moznosti, kdyz rodina selze (nehlede na to, ze otec vubec byt nemusi, muze se jednat o samozivitelku). Mam jednu takovou kamaradku s urcitym zdravotnim problemem a tema me proto zajima. Ma jen starou nemohouci matku a dite po IVF.

nemá kamarákdy? Díte musí mít otce přeci, když je z IVF. Má tebe, jsi kamarádka, přeci by jsi pomohla, ne? Bratr dělal jeden čas v Kolkánkovi, tam se dávají děti, jejichž rodiče se nemohou o ně přechodně starat. Nebylo pak úplně bez problémů dostat ty děti zpět. Ale tam šlo vždycky o týrání nebo finanční problémy a nemožnost se postarat finančně.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama