Reklama

Úrazové a nemocenské pojištění na ÚP?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.18 11:45
Úrazové a nemoc.pojištění na ÚP?

Ahoj, jsem v evidenci úp, do práce jdu v březnu či dubnu.Chci si udělat komerční pojištění pro případ nemoci či úrazu…Mohu i teď, když jsem na ÚP (jak by se částka sjednala, když není plat ani podpora) nebo až budu v zaměstnání? I v zaměstnání bude ale zkušební doba, to nevadí, vezme se v potaz předpokládaný plat ve smlouvě? Jsem samoživitelka, chci mít krytá záda pro případ nemoci a úrazu. Děkuji. BTW, jak to dělají živnostníci? Kdybych nešla na HPP, ale zřídila si ŽL a dělala na živnosťák, z čeho by se to vypočetlo?Nebo nikoho při sjednání nezajímá plat a výše příjmu? Nemám zkušenost. Děkuji moc! :* Anonym osob. důvody (P. S.Ještě event. situace:kdybych nastoupila do práce, nelíbilo se mi tam apod. a šla zpět na ÚP, ale už jsem si mezitím sjednala uvedené pojištění, musela bych pojistnou smlouvu nějak měnit? Ptám se i na tuto eventualitu, děkuji)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5680 příspěvků 9 inzerátů 17.02.18 12:14

Pojištění si můžeš sjednat kdykoliv. Plnění při PN si sjednej bez prokazování příjmů. Já to mám na 400kč denně od 29 dne nemoci. Plní se v případě, že jsi zaměstnaná nebo OSVČ. Pozor, je tam tříměsíční ochraná lhůta.
Mnění se pouze riziková skupina podle druhu vykonávané práce.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 17.02.18 12:20
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem v evidenci úp, do práce jdu v březnu či dubnu.Chci si udělat komerční pojištění pro případ nemoci či úrazu…Mohu i teď, když jsem na ÚP (jak by se částka sjednala, když není plat ani podpora) nebo až budu v zaměstnání? I v zaměstnání bude ale zkušební doba, to nevadí, vezme se v potaz předpokládaný plat ve smlouvě? Jsem samoživitelka, chci mít krytá záda pro případ nemoci a úrazu. Děkuji. BTW, jak to dělají živnostníci? Kdybych nešla na HPP, ale zřídila si ŽL a dělala na živnosťák, z čeho by se to vypočetlo?Nebo nikoho při sjednání nezajímá plat a výše příjmu? Nemám zkušenost. Děkuji moc! :* Anonym osob. důvody (P. S.Ještě event. situace:kdybych nastoupila do práce, nelíbilo se mi tam apod. a šla zpět na ÚP, ale už jsem si mezitím sjednala uvedené pojištění, musela bych pojistnou smlouvu nějak měnit? Ptám se i na tuto eventualitu, děkuji)

Můžeš si pojištění zařídit, kdy chceš a dost se divím, že jako samoživitelka nic nemáš, takže dítě by zůstalo nezajištěné. Otázka je z čeho to budeš platit počítej tak minimálně 600 a výš. Výše pojistky se odvíjí od pojištěných rizik, tvého věku a rizikové skupiny podle zaměstnání.
Jinak smlouva je na krytí rizik, pokud nezaplatíš měsíční splátku víckrát, tak se ruší. To je potřeba se zeptat podle konkrétní pojišťovny. Některé třeba mají i nějakou pojistku v případě neschopnosti splácet. Ale dobrý finanční poradce by tě měl upozornit na to, že to není produkt, kde se dá s pojistnými částkami hýbat podle momentální nálady.
A počítej s tím, že u některých věcí běží určitá lhůta, takže pojišťovna nebude plnit hned na začátku Chrání se tím proti lidem, kteří třeba cítí, že jim není dobře a jdou hned sjednat ŽP.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.18 12:47

@P4ja budu to platit z platu :-).Neměla jsem žádnou, protože nebyly peníze :nevim: Buď dáš dětem najíst a zaplatíš oblečení a nájem nebo to dáš na komerční pojištění-já dala přednost jídlu a obuvi a ošacení pro děti. Děkuji za info.Poradil by mi prosím někdo přesněji konkrétna na otázky v příspěvku?Děkuji moc :kytka: :kytka:

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62922 příspěvků 3 inzeráty 17.02.18 12:50
@Anonymní píše:
@P4ja budu to platit z platu :-).Neměla jsem žádnou, protože nebyly peníze :nevim: Buď dáš dětem najíst a zaplatíš oblečení a nájem nebo to dáš na komerční pojištění-já dala přednost jídlu a obuvi a ošacení pro děti. Děkuji za info.Poradil by mi prosím někdo přesněji konkrétna na otázky v příspěvku?Děkuji moc :kytka: :kytka:

Odpovězeno ti bylo hned ve druhém příspěvku…

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 17.02.18 12:53
@Anonymní píše:
@P4ja budu to platit z platu :-).Neměla jsem žádnou, protože nebyly peníze :nevim: Buď dáš dětem najíst a zaplatíš oblečení a nájem nebo to dáš na komerční pojištění-já dala přednost jídlu a obuvi a ošacení pro děti. Děkuji za info.Poradil by mi prosím někdo přesněji konkrétna na otázky v příspěvku?Děkuji moc :kytka: :kytka:

Už jsem ti odpovídala výše. Plat na to vliv nemá, ale výše sjednaných rizik, tvůj věk a riziková skupina.
A také jsem psala, že se platí každý měsíc, a že se s tím nedá moc hýbat, jak chceš, pokud to má krýt to, co potřebuješ.
Některé pojišťovny mají asi i pojištění pro případ neschopnosti splácení, ale je potřeba se na to zeptat podle konkrétního typu a pojišťovny.
Na co jsem z toho před tím neodpověděla?

Jinak to jídlo atd. samozřejmě chápu, ale jakmile by se s tebou něco stalo, tak děti nebudou mít nic. Právě proto se uzavírá pojištění pro případ smrti a nebo třeba invalidity, aby rodina byla zajištěná.
Já to teď řeším s manželem, čekáme rodinu a on bude ten, kdo nás bude živit, takže potřebujeme, aby dostal aspoň něco, kdyby se něco nedejbože stalo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.18 12:54

@j.a.n.i1 Děkuji,jsi hodná, že jsi mě upozornila, ať pozorněji čtu

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 17.02.18 12:57
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 Děkuji,jsi hodná, že jsi mě upozornila, ať pozorněji čtu

No hlavně, že je to o tom oblečení a jídle :D ale jinak chápu, člověk čte jen to, co chce…:)

Jinak tady máš trochu návod a doporučuju fakt dobrého finančního poradce a nenechat se opít rohlíkem a dát pozor na částky krytí. Počítej ale, že to bude dražší, ale zase by to mělo odpovídat tomu, že jsou na tobě děti závislé.
 https://finance.idnes.cz/…m7-/poj.aspx?…

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 17.02.18 12:57
@P4ja píše:
Už jsem ti odpovídala výše. Plat na to vliv nemá, ale výše sjednaných rizik, tvůj věk a riziková skupina.
A také jsem psala, že se platí každý měsíc, a že se s tím nedá moc hýbat, jak chceš, pokud to má krýt to, co potřebuješ.
Některé pojišťovny mají asi i pojištění pro případ neschopnosti splácení, ale je potřeba se na to zeptat podle konkrétního typu a pojišťovny.
Na co jsem z toho před tím neodpověděla?Jinak to jídlo atd. samozřejmě chápu, ale jakmile by se s tebou něco stalo, tak děti nebudou mít nic. Právě proto se uzavírá pojištění pro případ smrti a nebo třeba invalidity, aby rodina byla zajištěná.
Já to teď řeším s manželem, čekáme rodinu a on bude ten, kdo nás bude živit, takže potřebujeme, aby dostal aspoň něco, kdyby se něco nedejbože stalo.

pracuji s maminkami v tísni, tam žádná komerční pojištění nemá, protože situace jim to nedovoluje.Je fajn, že zakladatelko, jsi situaci zlepšila a jdeš do pojištění :palec: :palec: Konkrétní otázky, např. co když se vrátíš na úřad práce a jak to ovlivní změnu pojistky atd.,by asi bylo lépe probrat přímo s poradcem. Tady ti to nikdo asi nepoví.:kytka:

jancabr
Kecalka 323 příspěvků 28 inzerátů 17.02.18 12:58

Také si myslím, že se dá pořídit komerční životní a úrazové pojištění kdykoliv i když jsi na ÚP. Ale jak už bylo výše zmíněno, připrav si aspoň 500 na měsíc. Já si vloni v květnu pořídila Flexi životní pojištění - úraz, trvalé následky, nemoc a pobyt v nemocnici - platím 600 Kč a to jsem pojištěná tak nějak přiměřeně. Mohla bych být i lépe krytá. Třeba později. Výše příjmu určitě nikoho nezajímá. A dá se u těchto pojistek kdykoliv poupravit podmínky a výše krytí.
Co se týká placení pojištění u OSVČ - platím si zdravotní a sociální - nejnižší měsíční zálohy. Zdravotní pojištění je povinné (aktuálně 2024 Kč) a sociální dobrovolné (aktuálně 2189 Kč). Dá se platit i nemocenské pojištění, ale to je zbytečné. Já si ho platím jen kvůli tomu, abych měla vůbec nárok na nějakou mateřskou až to přijde. Aktuálně 115 Kč

libuskavic
Povídálka 39 příspěvků 17.02.18 13:01

@P4ja Moc tvou reakci vůči zakladatelce nechápu. Pracuji s maminkami v nouzi a tam opravdu vidiš, že ty ženské řeší akutní situaci, jídlo, střechu nad hlavou, oblečení, školku, zdravotní výdaje :nevim: Já bych řekla, že je fajn, že má najitou práci a snaží se zabezpečit rodinou snahou o pojištění :nevim: K čemu ironie, chceme snad uživatelce pomoct, nebo snad ne? :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.18 13:02

@jancabr dík moc :srdce: zakl.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 17.02.18 13:09

@jancabr Ono se kdykoli upravit podmínky a výše krytí dají, ale člověk by to neměl moc dělat. Samozřejmě, že by to člověk měl projít když se něco zásadního děje. Např. najde si partnera, vdá se, přjdou děti aj. Ale kvůli blbostem se to měnit evyplatí.

A taky je potřeba nezapomenout na to, že čím, je člověk starší, tak se rizika zdražují. Takže, když si něco nastavím na málo ve 20ti, tak mně zvýšení potom bude stát daleko víc, když budu starší. TAkže je lepší to nastavit na víc od začátku. Nehledě na to, že se třeba můžou objevit nějaké zdravotní problémy, které pak i člověk musí při změnách pojistky uvádět.

A další věc je ta, že se na začátku pojištění platí ty servisní poplatky. Takže je potřeba to doplatit, pokud se něco mění.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 62922 příspěvků 3 inzeráty 17.02.18 13:13
@jancabr píše:
Také si myslím, že se dá pořídit komerční životní a úrazové pojištění kdykoliv i když jsi na ÚP. Ale jak už bylo výše zmíněno, připrav si aspoň 500 na měsíc. Já si vloni v květnu pořídila Flexi životní pojištění - úraz, trvalé následky, nemoc a pobyt v nemocnici - platím 600 Kč a to jsem pojištěná tak nějak přiměřeně. Mohla bych být i lépe krytá. Třeba později. Výše příjmu určitě nikoho nezajímá. A dá se u těchto pojistek kdykoliv poupravit podmínky a výše krytí.
Co se týká placení pojištění u OSVČ - platím si zdravotní a sociální - nejnižší měsíční zálohy. Zdravotní pojištění je povinné (aktuálně 2024 Kč) a sociální dobrovolné (aktuálně 2189 Kč). Dá se platit i nemocenské pojištění, ale to je zbytečné. Já si ho platím jen kvůli tomu, abych měla vůbec nárok na nějakou mateřskou až to přijde. Aktuálně 115 Kč

No, lehce to poopravím… není tak úplně pravda, že by výše příjmu nikoho nezajímala, pokud chceš vysokou denní částku při nemoci, tak už se příjem zjišťuje, ale do nějaké hranice ne.
A ad to sociální, pokud jsi OSVČ hlavní, tak sociální je taky povinné. A nemocenské rozhodně zbytečné není, takový případ, kdy se člověk nabourá v autě a skončí půl roku ve špitále a bez nemocenského jsi stále povinna hradit sociální a zdravotní a mnohdy z toho špitálu ani nemáš šanci podnikání přerušit.

P4ja
Kelišová 5762 příspěvků 17.02.18 13:13

@libuskavic Já jsem jenom chtěla upozornit na to, že je potřeba tohle řešit dost rychle. Protože zase znám dost lidí, kteří to odkládají a pak se něco stane a je průšvih.

A jinak náznak ironie směřoval spíš k tomu, že jsem se snažila jí odpovědět na vše, na co se ptala, a vzala si jenom tu výtku ohledně pojistky, která nebyla myšlena ve zlém, a zbytek ignorovala, a pak se na to ptala znovu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >