Úrazy ve školce a pojišťovny?

7327
23.11.15 13:32

Úrazy ve školce a pojišťovny...?

Ahoj…mám dotaz :mrgreen: Týká se úrazů v mateřské škole a následného pojistného plnění. Vždy jsem žila (teď už vím, že v iluzi), že když je školka pojištěná ohledně úrazů dětí a něco se stane (dítě spadne z průlezky a zlomí si ruku, srazí se na kolech a rozseknou si bradu atd…) rodiče „něco“ dostanou od pojišťovny. Logické, že? Když je školka na ty úrazy pojištěná… 8o
A ejhle…ono to tak jednoduché není. Stal se úraz, dítě spadlo z houpačky (taková ta kláda pro dvě děti, dítě předškolák, ruka zlomená) ředitelka vše nahlásila (pojistná událost) rodiče dodali veškeré papíry z nemocnice a…NIC! Vyjádření pojišťovny: Pokud úraz nebyl zaviněn z nedbalosti dozorujících pedagogů, pojišťovna NIC nevyplácí. Pokud MŠ uzná zavinění, pojistka bude vyplacena. 8o 8o 8o Nechápu…
Takže pojišťovna „tlačí“ školku do falešného uznání zanedbání svých povinností, aby rodiče dostali pojistku, školce se „uznáním“ zvýší pojistné, které platí (logicky, když uzná vinu) a rodiče dostanou zaplaceno???
Jen tak mimochodem školka vinu neuznala (a opravdu nic nezanedbali!!), takže rodiče nedostali nic.
Proto se ptám vás, co jste měli ve školce úraz a řešili jste to se školkou přes pojišťovnu jak jste dopadli??? Dostali jste nějaké odškodnění? Byla vina na školce nebo ne? Jakou pojišťovnu má vaše školka?
Jinak ředitelka se snažila vyjednat (do budoucna) nějaké připojištění, prý nelze, ať to nezkouší ani jinde, že všechny pojišťovny to teď mají takto nastavené…slova pojišťovny. :roll: Tak dělám malý průzkum…jestli nám nekecají. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

23.11.15 13:36

@SIMONA1234 kluk si zlomil ruku při těláku, odškodnění dostal. Myslím, že to byla česká.
Ale jak to řešili ve škole, nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
23.11.15 13:39

Myslím že každá taková organizace je pojištěná proti úrazům apod. Já po roku lítání (ředitelka dělala mrtvého brouka ) dostala 420 korun za pořezanou ručičku, když děti tvořili něco na zahradě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7327
23.11.15 13:42
@matkabagristy píše:
@SIMONA1234 kluk si zlomil ruku při těláku, odškodnění dostal. Myslím, že to byla česká.
Ale jak to řešili ve škole, nevím.

To by mě právě zajímalo, to vyjádření školy…jestli to vzali „na sebe“ nebo tam bylo zavinění (opravdu)…protože nám bylo řečeno, že úraz (bez zanedbání ze strany MŠ) prostě proplacen nebude…tečka! A toto mě štve…proč nás tlačí do lhaní? Jasně, nás to nic nestojí, platí to zřizovatel…štve mě přístup pojišťovny.
Tak doufám, že tu třeba objevím světlou výjimku… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7327
23.11.15 13:43
@Korunka23 píše:
Myslím že každá taková organizace je pojištěná proti úrazům apod. Já po roku lítání (ředitelka dělala mrtvého brouka ) dostala 420 korun za pořezanou ručičku, když děti tvořili něco na zahradě.

Na školkovou pojistku, nebo jsi měla své připojištění?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 13:44

Zkušenost taky jen ze školy, dcera chytla blbě softballový míček - zlomený prst. Peníze přišly normálně.
Asi záleží, jak je pojistka koncipovaná. Standardně se v minulosti (cca 7 let) úrazy proplácely, aniž by si školské zařízení sypalo popel na hlavu. Pojistné se tenkrát nezvyšovalo, jen se nesnižovalo, což u takhle velkých organizací je obvyklé, úrazy jsou prostě na týdenním pořádku.

Mám kamarádku v český a allianz, skusím se jich poptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
23.11.15 13:44

@SIMONA1234 já si myslím, že záleží, jaké mají pojištění. Já jsem vždy žil v tom, že jsou pojištěny hlavně pro případ, kdyby se s nimi někdo soudil, tak aby to neplatili ze svého rozpočtu. Neboli pojištění odpovědnosti. (něco jako mají nemocnice)
Pokud by se dítě zranilo např. na té houpačce, tak mne by za a) ani nenapadlo něco chtít po školce, pokud nebyla zanedbána nějaké povinnost a za b) bych max. tak očekával pojištění z pojistky co uzavřou rodiče na své dítě

ale třeba já žiji v jiné bludu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7270
23.11.15 13:45

@SIMONA1234 Konkrétně u školky ti neřeknu, ale už jsem o tomto slyšela u více druhů pojištění, že tam musí být ten faktor nedbalosti. Např. (něco podobného se stalo známým): jsem na návštěvě a tam nechtíc rozbiju vázu stojící v rohu v chodbě, protože je tam šero a já ji přehlédnu: pojišťovna neplatí nic. Když tu vázu rozbiju proto, že žvaním, rozhazuju rukama, nekoukám se kam jdu, ale chodba je dobře osvětlená a vázu bych viděla, kdybych dávala pozor, tak pojišťovna platí. Na první pohled to je nesmysl, ale ty pojistky bývají na nedbalost a ne na neš´tastnou náhodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20227
23.11.15 13:46

Jak školka, nevím, ale i úrazy ze základky se pojišťovny snaží nehradit. Úraz nezaviněný jinou osobou - smůla. A pozor k tomu přiznávání viny - pak roste pojistné a vrhá to šatné světlo na školku (školu), protože ve statistikách se objeví zvýšený počet úrazů z nedbalosti personálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
23.11.15 13:46

@SIMONA1234 tohle bylo jejich pojištění a z toho se vyplácela náhrada za úraz. škoda že jsem neměla i vlastní, uplatnila bych taky.
musíš je donutit, aby to nahlásili na své číslo pojistky, jinak smůla. ta naše ředitelka si o mně myslela že jsem asi idiot a půl roku mě přesvědčovala že to trvá. a já si dala tu práci jako zástupkyně poškozeného si to prověřit a k mému překvapení to baba ani nenahlásila. no takže jsem si pak dupla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
23.11.15 13:47

Pak se dokládalo od doktorů ty papíry a obodování atd, a pak peníze přišli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7327
23.11.15 13:49
@Vorvaň obrovský píše:
Zkušenost taky jen ze školy, dcera chytla blbě softballový míček - zlomený prst. Peníze přišly normálně.
Asi záleží, jak je pojistka koncipovaná. Standardně se v minulosti (cca 7 let) úrazy proplácely, aniž by si školské zařízení sypalo popel na hlavu. Pojistné se tenkrát nezvyšovalo, jen se nesnižovalo, což u takhle velkých organizací je obvyklé, úrazy jsou prostě na týdenním pořádku.Mám kamarádku v český a allianz, skusím se jich poptat.

Já se obávám, že bude rozdíl mezi MŠ a ZŠ v pojištění…že na základce s tím takové caviky nedělají, asi mají míň úrazů než u těch prcků… :nevim: Nebo to školy neřeší a uznají vinu, ať je nebo není, aby měly klid. Jinak to fakt nechápu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.11.15 13:49

Co je to za pojišťovnu, není-li to tajné? A na co ta pojistka skutečně je, co kryje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7327
23.11.15 13:52
@neumisa píše:
Jak školka, nevím, ale i úrazy ze základky se pojišťovny snaží nehradit. Úraz nezaviněný jinou osobou - smůla. A pozor k tomu přiznávání viny - pak roste pojistné a vrhá to šatné světlo na školku (školu), protože ve statistikách se objeví zvýšený počet úrazů z nedbalosti personálu.

Aha…hmm…tak já myslela, že na ZŠ to bude jinak. Ale je to koukám stejný.
To je přesně ono…úrazy z nedbalosti personálu (pověst školky/školy) versus peníze z pojistky/bolestné pro dítě…tlačí nás do kouta, doslova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17459
23.11.15 13:54

Obeslala bych s požadavkem pojištění konkurenční pojišťovny a uvidíte, co vám nabídnou oni.
Ohledně stávajícího pojištění platí, co je ve smlouvě a v pojistných podmínkách, které ve smlouvě musí být přiložené. Je to ukrutně nudné čtení, ale vyplatí se to přelouskat, aspoň ty výluky z pojištění, rozsah pojištění a povinnosti pojištěného.

Vinu bych falešně neuznávala, vždyť se může stát, že se toho nějaký rodič chytne a bude vymáhat odškodnění na zřizovateli nebo přímo učitelce. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama