Určení otcovství, když jsem otěhotněla v době rozvodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
23.6.22 19:45

Urceni otcovstvi kdyz jsem otehotnela v dobe rozvodu

Ahoj, v dobe rozvodu s byvalym manzelem jsem otehotnela s novym pritelem, takze nesplnuji lhutu 300 dni. S byvalym manzelem ale nejsme v kontaktu - ani ho na sebe uz nemame a proto se chci zeptat.. resil nekdo z vas tento problem? Koukala jsem, ze k soudu se musi dostavit i byvaly manzel😤jak se toto bude resit? dekuju za odpovedi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3398
23.6.22 19:52

@Barbora.h94 musis si vzit rychle novyho pritele a budes mit po problemu. :lol:

Příspěvek upraven 23.06.22 v 19:57

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29762
23.6.22 19:54

Když se stihnes před porodem vdát, tak máš po starostech. Jinak bude automaticky otcem ex manžel a budete to muset řešit soudně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.22 19:58

@Kriss Tina a kdyz otce nebudu chtit uvest? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3438
23.6.22 20:01
@Barbora.h94 píše:
@Kriss Tina a kdyz otce nebudu chtit uvest? :think:

Do 300 dní od rozvodu bude úředním otcem vašeho dítěte váš exmanžel, ať chcete nebo ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21721
23.6.22 20:02

@Barbora.h94 a v okamžiku kdy to s tvým přítelem dopadne stejně neslavně jako s manželem,, tak co? Dítě bude úplně bez práv, protože nechceš řešit papíry?

Příspěvek upraven 23.06.22 v 20:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29762
23.6.22 20:02

@Barbora.h94 nemusíš, bude automaticky manžela, zatajit otce můžeš jen, když nejsi vdaná nebo v té ochranné lhůtě. Buď se rychle znova vdáš, nebo se sejdete s ex u soudu, jiná možnost není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
23.6.22 20:08
@Kriss Tina píše:
@Barbora.h94 nemusíš, bude automaticky manžela, zatajit otce můžeš jen, když nejsi vdaná nebo v té ochranné lhůtě. Buď se rychle znova vdáš, nebo se sejdete s ex u soudu, jiná možnost není.

to je fakt na pytel.. ta lhuta by se mela zrusit a nebo zkratit… spis uplne zrusit, kdyz budu tehotna s byvalym manzelem tak si pak zadam testy otcovstvi a kdyz budu mit uz novyho pritele tak aspon tyhle silenosti se nemusi resit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5710
23.6.22 20:14

Musí se dostavit ideálně oba dva, bývalý řekne, že to jeho není a současný řekne, že tě prznil a že to jeho je :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3438
23.6.22 20:16
@Leenvecka píše:
to je fakt na pytel.. ta lhuta by se mela zrusit a nebo zkratit… spis uplne zrusit, kdyz budu tehotna s byvalym manzelem tak si pak zadam testy otcovstvi a kdyz budu mit uz novyho pritele tak aspon tyhle silenosti se nemusi resit.

Tak v zájmu státu nejsou děti bez úředních otců. Koneckonců ani v zájmu těch dětí není mít prázdnou kolonku v RL. Dítě má mít otce i matku a ti se o něj mají starat. Nikdo vám nebrání si po rozvodu toho přítele vzít ještě před porodem a otcem bude on i bez soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.22 20:38

Diky holky za rady.. vyresili jsme to tak ze se rychle vezmeme :D je to teda pekne na pytel s tou lhutou… kdyz u soudu prohlasuji ze uz s manzelem pul roku neziju. Byvaly by delal problemy a proto spolu ani nekomunikujeme a nedovedu si predstavit s nim tohle resit🤷🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5511
23.6.22 20:41
@Barbora.h94 píše:
Diky holky za rady.. vyresili jsme to tak ze se rychle vezmeme :D je to teda pekne na pytel s tou lhutou… kdyz u soudu prohlasuji ze uz s manzelem pul roku neziju. Byvaly by delal problemy a proto spolu ani nekomunikujeme a nedovedu si predstavit s nim tohle resit🤷🏻‍♀️

Tak já myslím, že zrovna v tomhle by spolupracoval ochotně… při představě, že by jinak musel platit alimenty (nebo jít sedět kvůli neplacení) :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.22 20:41

@blobfish to je pravda.. tohle me vubec nenapadlo🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1655
23.6.22 20:44
@Barbora.h94 píše:
a kdyz otce nebudu chtit uvest? :think:

A nový přítel je nějak problematický nebo proč bys ho nechtěla uvést? Přijde mi krajně nesmyslné neuvést do RL otce, který s dítětem žije a vychovává ho.

Jinak myslím, že bývalý manžel asi nebude chtít platit alimenty na cizí dítě, takže se k soudu milerád dostaví. Nebo se mu prostě dá vyhnout další svatbou. Ale na tu se samozřejmě s přítelem musíte cítit, ne vlézt do chomoutu za každou cenu jen proto, aby byl pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.6.22 20:54

@annali ja myslela ze bych odmitla uvest otce abych se vyhnula tomu aby mi tam napsali byvaleho manzela a ze by se to nejak obeslo.. protoze s nim jsou problemy, delal mi je i u rozvodu i po.. ale mate pravdu ze by si to asi rychle rozmyslel kdyby musel platit alimenty..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat