Určení otcovství - matka Slovenka

7429
12.8.20 22:11

Určení otcovství - matka Slovenka

Ahoj holky,

Snažila jsem se pročítat všechny témy které zde jsou na podobné téma ale nebyla jsem moc úspěšná..ráda bych se zeptala jestli někdo nemá zkušenosti s určováním otcovství nesezdaného páru kde otec je Čech a matka Slovenka..jsem slovenka žijící v ČR, bez trvalého a přechodného pobytu, trvale a dlouhodobě pracující a tim pádem pojištěna a odvádím řádně daně..letos jsme se chtěli brát ale jednou nám to překazil koronavir a pak jsem zjistila, že jsem těhotná takže jsme svatbu zrušili.. a teď otázka: je potřeba potvrzení o osobním stavu matky nebo je stačí pouze RK, občanka nebo pas a třeba pracovní smlouva? Matrika se mi neozývá :( popravdě, kvůli jednomu papíru jet na Slovensko s břichem..hmmm…

Děkuji za odpověď a přeji Vám krásný den :)

Skay

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
79
12.8.20 22:54

Zakladatelko, chces tedy urcit otcovsvtvi souhlasnym prohlasenim obou rodicu pred narozenim, chapu to dobre?

Tady mas presny navod - Slovensko potvrzeni o osobnim stavu nevydava, podepises jen na matrice cestne prohlaseni a projedou te v systemech :palec:

https://www.praha6.cz/…tvi-0700-008

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2810
13.8.20 08:36

@Skaiqy ahoj, ještě si zjisti, jak to bude s trvalým pobytem dítěte. Tady funguje, že dítě má stejný trvalý pobyt jak matka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7429
13.8.20 09:29

@Murutin Super, děkuji :) jseš moc hodná.. určení otcovství ještě před narozením, haluzove jsem se teď před malou chvílí dovolala po X dnech na matriku, potvrdili jen občanky, průkazku a u mě RL a je to :) děkuji ale mockrát..link ukladám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7429
13.8.20 09:33

@mamina2017 To uz jsem si zjišťovala, pokud je matka cizinka, řídí se to dle otce..Otec je Čech, zde narozen, žádná náplava jak já :mrgreen: takže v tom máme jasno..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2810
13.8.20 14:56

@Skaiqy tak jsem zase o něco chytřejší ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama