Určení otcovství - svobodná matka

Anonymní
18.6.21 14:52

Určení otcovství - svobodná matka

Ahoj, budu svobodná matka a za týden mám termín porodu. Ráda bych se poradila ohledně matriky - chci, aby můj syn měl příjmení po mně, ale zároveň bych jeho otci ráda přiznala otcovství. Musím ještě nyní před porodem s otcem na matriku nebo stačí do porodnice zanést vyplněný dotazník oběma rodiči? Je to komlikovanější, jelikož s jeho otcem nejsme téměř v kontaktu. Podpis bych z něj ještě vytáhnout zvládla, ale těžko se domluvíme na obíhání úřadů😁

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12295
18.6.21 14:58

Kvuli otcovstvi musite na matriku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22717
18.6.21 14:59

Na matriku musíte spolu tak jako tak, ať před porodem nebo po něm. Nejde jenom doma vyplnit papír a určit tak otce, to by pak každá mohla označit za otce kohokoliv. Musíte tam oba spolu a doložit občanky a rodné listy a podepsat to tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9886
18.6.21 15:01

Musíte na matriku před nebo po. Ideálně před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4124
18.6.21 15:10

Tak pokud nemá problém s přiznáním otcovství, tak asi nemá problém jít na matriku, ne? Jinak to nejde. To by si kde jaká matka napsat do RL dítěte třeba Brada Pitta :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5246
18.6.21 15:12

Děvče, tohle si fakt vyřeš ještě před porodem, pak ti může být zle a cokoliv a jak pak budeš obíhat matriku s šátkem na krku a přemlouvat dotyčného, aby se dostavil na daný čas.. nene, tohle bych si určitě vyřešila ještě před porodem, abych byla vážně v klidu..
Představa, že z domu doneseš na matriku papír mne na rovinu pobavila ;) bych si tam rovnou napsala Billa Gatese, ať se stará, ne? ;)
držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77465
18.6.21 15:39

@Lucy75 Nejsem si jista, jestli tyden pred terminem je zrovna klidna doba na obihani uradu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4124
18.6.21 15:50
@j.a.n.i1 píše:
@Lucy75 Nejsem si jista, jestli tyden pred terminem je zrovna klidna doba na obihani uradu.

jako je tedy pravda, že nechápu, proč čekala na týden před termínem a ještě na taková vedra :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3000
18.6.21 16:21
@Anonymní píše:
Ahoj, budu svobodná matka a za týden mám termín porodu. Ráda bych se poradila ohledně matriky - chci, aby můj syn měl příjmení po mně, ale zároveň bych jeho otci ráda přiznala otcovství. Musím ještě nyní před porodem s otcem na matriku nebo stačí do porodnice zanést vyplněný dotazník oběma rodiči? Je to komlikovanější, jelikož s jeho otcem nejsme téměř v kontaktu. Podpis bych z něj ještě vytáhnout zvládla, ale těžko se domluvíme na obíhání úřadů😁

Tak to nech po porodu, dítě bude mít jméno a příjmení po Tobě a otcovství se dá uznat kdykoliv později.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat