Určení stáří dle poslední MS nebo Utz

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.11.21 19:12

Určení stáří dle poslední MS nebo Utz

Ahoj holky, potřebovala bych si něco ujasnit. Dle termínu poslední ms 30.9. jsem dnes 7+4. Byla jsem na kontrole u dr, sotva viditelná srdeční akce, stáří dle utz odhadoval na 5+6 a moc se na to netvářil, že prý je to moc velký rozdíl a asi není velká šance. Myslela jsem, že utz stáří odhadne od ovulace, nebo taky od poslední ms? Dnes je to totiž 5+6 od poslední ovulace. Ale třeba si to myslím špatně… prosím anonym, aby to tu neobjevila nějaká známá…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26290
22.11.21 19:16

Tak pokud vis, kdy byla ovulace a odpovídá to tomu utz, tak je vše v pořádku. Podle ms to sedí málokomu. Já mám podle ms a podle utz rozdíl 2 týdny a zadny problém s tím nikdo neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23495
22.11.21 19:25

Jenže od té ovulace musíš odečíst 14dnů a ten datum brát jako počátek cyklu. Těhotenství se nikdy nepočítá ode dne ovulace, vždy od počátku cyklu, i když je stanovený fikcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
314
22.11.21 19:27

Ahoj moje zkusenost te asi nepotesi. Mela jsem to taky tak, plod na prvnim utz skoro o dva tydny mladsi, vedela jsem kdy jsem mela ovulaci, tak to nesedelo. Skoncilo to ZT, na dalsi kontrole uz srdicko nebilo a rozjel se spontanni potrat.
Ale zazrak se stat muze a muze byt vsechno v poradku. Neztracej nadeji, ale bud pripravena, ze to taky nemusi byt ok.
A ultrazvuk ukazuje stari plodu od posledni menstruace, ne od ovulace.
Drzim palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 19:27

Já mám právě cyklus celkem pravidelný, proto se mi nezdá, že by ovulace byla později. Dělala jsem si i ovulační testy pro jistotu. Tak děkuju holky, uvidím, co bude další týden :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 19:31
@karkuš píše:
Ahoj moje zkusenost te asi nepotesi. Mela jsem to taky tak, plod na prvnim utz skoro o dva tydny mladsi, vedela jsem kdy jsem mela ovulaci, tak to nesedelo. Skoncilo to ZT, na dalsi kontrole uz srdicko nebilo a rozjel se spontanni potrat.
Ale zazrak se stat muze a muze byt vsechno v poradku. Neztracej nadeji, ale bud pripravena, ze to taky nemusi byt ok.
A ultrazvuk ukazuje stari plodu od posledni menstruace, ne od ovulace.
Drzim palce :hug:

Na to mě doktor připravoval, jen doufám, že kdyby to nedopadlo, že by se to aspoň rozjelo spontánně. Ale třeba zrovna budeme mít štěstí a dopadne to :) dřív by mě nenapadlo, že to je vlastně zázrak, v přiměřené době otěhotnět a dítě donosit. Ale je mi 36, nejsem nejmladší, takže už od sp co proběhl v srpnu počítáme s tím, že to třeba nevyjde.

• Citovat
  • Nahlásit
314
22.11.21 20:01

Ja jsem taky potratila v srpnu a bude mi 36 za par mesicu. Ted jsem taky znova tehotna, to mame jak pres kopirak. :D
Fakt ti preju, at je vsechno v poradku, treba melo mimco jen pomalejsi rozjezd :*.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
22.11.21 20:03

No termín podle utz je podle velikosti plodu, ale ta data by měla +- sedět, pokud máš pravidelnou MS. Mně se to ve 3 těhotenstvích lišilo max o 5 dní.
Držím palce. Třeba se taky ‘sekl’ při měření. To už jsem taky viděla. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1952
22.11.21 20:10

Já měla rozdíl dva týdny a vše úplně ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
22.11.21 20:44
@karkuš píše:
Ja jsem taky potratila v srpnu a bude mi 36 za par mesicu. Ted jsem taky znova tehotna, to mame jak pres kopirak. :D
Fakt ti preju, at je vsechno v poradku, treba melo mimco jen pomalejsi rozjezd :*.

Tak držím palce :hug: no já si právě od začátku dělala digitální Clearblue, první pozitivní mi vyšel už 4 dny před očekávanou ms, ukazoval 1-2 týdny, za týden a pak další jsem si dělala testy jen abych viděla, zda je nějaký posun a opravdu to ukazovalo 2-3 a potom už 3+, tak si myslím, že se něco zkazilo až teď. Uvidíme, mám jít na kontrolu během 7-10ti dnů, objednala jsem se až na příští pátek, abych tomu dala těch deset dnů a teď nevím, jestli se nemám obejdnat přece jen po těch sedmi dnech, i tak by musel být vidět nějaký posun…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
22.11.21 20:45

@AndulkaMa právě že mám no, to mi moc nehraje do karet…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
22.11.21 20:46
@Nicole 1234 píše:
Já měla rozdíl dva týdny a vše úplně ok.

Tak to je moc fajn, třeba to u nás bude taky tak :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 21:55

U prvního těhotenství mi v začátku též nesedlo o 14 dní v 7tt ještě bez srdeční akce.. a už mi tady malá běhá.. cykly jsem měla pravidelně a test vyšel ještě před ms. Takže nemyslím, že by byla opožděná ovu.

Asi bych se připravovala na horší variantu.. z lepší nikdy zklamaná nebude. :hug: držím palce :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
334
23.11.21 00:09
@Kerstinn85 píše:
@AndulkaMa právě že mám no, to mi moc nehraje do karet…

Vím, že se to lehko říká a to čekání je hrozné, ale neházela bych úplně flintu do žita. Je to teď 50/50 a tak je to třeba brát. Přístup nechat tomu 10 dnů je úplně správný. :potlesk: Bude lépe vidět, jestli jsou nebo nejsou věci na dobré cestě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
23.11.21 08:42

Holky, moc děkuji za podporu :) můj Dr má asi starší ultrazvuk, ještě jsem přemýšlela, jestli nezajít jinam. Ale mám teď nějakého Dr každou chvíli a v práci by mě už asi roznesli, kdybych zase někam šla. Tak dám pak vědět, jak jsem dopadla, ale bude to dlouhých deset dní :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat