Určení většího plodu bez zaměření UT?

132
21.7.15 19:42

určení většího plodu bez zaměření UT??

Chci se zeptat zda nemá někdo stejnou zkušenost. Zítra jsem 38 tt.Dnes jsem byla naposledy u své paní doktorky.Po natočení srdíčka mě paní doktorka nahmatala hlavičku dítěte a asi nožičky (prez bříško) a oznámila mi, ze bude mit dovolenou tak na příští natáčení mě odesílá do porodnice a pise mě to i do průkazu. Doma jsem se však podívala do prukazky a je tam ještě připsáno větší plod. Ultrazvukem ho měřily naposledy ve 27 týdnu na 3D byl dle pana doktora tabulkovi odpovídal velikosti početí, tehu cukrovku nemám. Jinak vždy koukala na UT na srdíčko nic nevěřila. Takže nerozumím jak takhle paní doktorka pozná, ze je vetsi :nevim: měla to některá taky tak a bylo mimi větší?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Smazaný anonym
21.7.15 20:00

@necy
Ve 38tt jsem byla na KO už v porodnici, byla tam taková zkušená staršī lékařka. Ptala jsem se jí, zda bude ještě nějaký UZ, že se bojím „obříka“, prorže podle všech UZ po celé těhu byla větší… No, Dr říkala, že UZ až příště, ale pak mi prohmatávala dlouho celé bříško, různě dloubala…, a pak řekla, že 4kg mít nebude, že se nemám obávat. 4kg opravdu neměla :-D. Možná to zkušení lékaři maji tzv. „v paži“ :nevim: :-D.

• Citovat
  • Upravit
29372
21.7.15 20:00

@necy tak je asi dost zkušená a pozná to… mně taky v poradně doktor odhadl, že dítě bude velké, že tak čtyři a půl kila… za týden mi před porodem dělali UZ a prý podle něho má rovných 4000g… no a mělo 4720g… takže ten doktor jen pohmatem byl nejblíž skutečnosti (beru to, že za ten týden klidně dvacet deka nabrat mohlo) a on se teda trefil dokonale…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1206
21.7.15 20:02

Na mě se pan docent jen podíval a povídá, že mimino bude větší. Den před porodem mi na UZ naměřili 3,5 kg a synáček měl nakonec 4320 g, takže zkušený odhad pana docenta byl přesnější, než ultrazvuk :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4578
21.7.15 20:32

Ve 32 tt jsem změnila lékařku. Na každé kontrole mi pohledem na břicho (konec dělohy) řekla, že budu mít větší miminko. Až na poslední kontrole řekla, že ne, že bude normální. Pochopila jsem, že mě chtěla uklidnit. Na UT před porodem mi řekli, že miminko bude mít 3,8 kg no a malý měl při narození 4,3 kg.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
21.7.15 21:25

Děkuji za odpovědi. Lékařka je uz starší paní tak asi ty zkusenosti budou. Jen mě zarazilo, ze vecina známých ví většinou průběžně kolik dítě váží a já celou dobu(krom toho 3D) nic a najednou jen větší plod :lol: je pravda, ze ma sestra měla kluka kolem 4500,taky měla po porodu velké krvácení, musela dostat krev a byla hodně sesita. Takže teď budu akorát vykulena

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6098
21.7.15 21:29

Na youtube je video s nejakou porodnost asistentkou o porodu a ta tam primo tvrdi ze zkuseny porodnik zmeri dite pohmatem lepe nez utz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
21.7.15 21:46

Takže je to asi jasné. Njn nedá se nic dělat ven stejne musí ať je velky tak nebo tak. :( Může alespoň někdo říct zda i větší dítě porodil bez velkého nástrihu (natrzeni)? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29372
21.7.15 22:29

@necy já… jak jsem už psala, 4720 g, bez nástřihu, bez natržení, ani jediný steh, vše v pohodě… ale poctivě a pořádně jsem si masírovala hráz… měla jsem olejíček Labael od Nobilis Tilia…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
21.7.15 22:33

@Regina Hero hráz jsem nemasirovala a teď už bude jistě pozdě zacit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29372
21.7.15 22:58

@necy tak teoreticky pořád můžeš mít tři týdny plus mínus do porodu, ne? Já bych to zkusila… já začala někdy kolem 36+4, rodila jsem 40+1…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
22.7.15 07:13

@necy
Tím se nestresuj, potrhání při porodu nemá ve většině případů nic společného s velikostí dítěte, ale je to dost často následek špatně vedeného porodu, medikace, a tak vůbec…to ale není předmětem diskuse, tak to necháme být :D.

• Citovat
  • Upravit
8968
22.7.15 10:53
@Regina Hero píše:
@necy já… jak jsem už psala, 4720 g, bez nástřihu, bez natržení, ani jediný steh, vše v pohodě… ale poctivě a pořádně jsem si masírovala hráz… měla jsem olejíček Labael od Nobilis Tilia…

Můžu se zeptat v jaké poloze si tlačila?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
132
22.7.15 11:00

Meduzza_Já v žádné to psala Regina Hero :lol: já se teprve. Chystám :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu