Ureaplasma, záněty, těhotenství.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.02.18 19:50
Ureaplasma, záněty, těhotenství.

Ahoj. Chtěla bych se zeptat především těch, které měly ureaplasma, jak jste se jich případně zbavily? Která antibiotika zabrala a na jak dlouho byla? Braly jste k tomu nějaké přírodní doplňky?
Pokud jste je měly v těhotenství, rodily jste předčasně, či v termínu? Jak probíhalo těhotenství.
Bohužel to vypadá, že se mi tyhle mrchy vrátily, verdikt se dozvím příští úterý. V těhotenství se mi přemnožily a způsobily zánět plodových obalů, voda mi praskla ve 23tt a rodila jsem ve 26tt. Doktor v nemocnici říkal, že je to celkem běžná bakterie, která většinou nevadí když se nepřemnoží. Že se to v dalším těhotenství opakovat může ale i nemusí.
Předtím se mi to projevovalo častými záněty močových cest a gynekologickými potížemi. Nikdy se nepřišlo na to z čeho to je, až po tom co mi praskla voda. Dávali mi antibiotika klacid nitrožilně. Přítel se zatím neléčil, ale poženu ho na urologii a v případě, že budu pozitivní budu chtít aby bral antibiotika současně se mnou.
Na jednu stranu po miminku toužím, na druhou mám hrozný strach, že se bude to peklo opakovat.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 20:02

3/4 roku jsem mela problemy - vytoky, spineni po styku, tlak v podbrisku. Gynekolozka stale delala jen beznou kultivaci, na nic neprisla. Otehotnela jsem, prisel zanet mocove trubice a po nem potrat v 8tt. Teprve tehdy se prislo na ureaplasmata. To bylo pred 10 mesici. Za tu dobu jsem brala 6× antibiotika v trojnasobcich beznych davek, nic z toho dosud nezabralo. Ackoliv v laboratori je ta potvora na vsechna z nich citliva, v mem tele holt ne. Po kazde lecbe se problemy jen zhorsuji - silne bolesti podbrisku, mocovych cest, zad, zvetsene uzliny. Pridavaji se teploty, poceni, obrovska unava, bolesti kloubu. Bohuzel to vse k ty mrse patri.
Sama jsem zvedava kdy mi konecne neco zabere.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.02.18 20:06
@Anonymní píše:
3/4 roku jsem mela problemy - vytoky, spineni po styku, tlak v podbrisku. Gynekolozka stale delala jen beznou kultivaci, na nic neprisla. Otehotnela jsem, prisel zanet mocove trubice a po nem potrat v 8tt. Teprve tehdy se prislo na ureaplasmata. To bylo pred 10 mesici. Za tu dobu jsem brala 6× antibiotika v trojnasobcich beznych davek, nic z toho dosud nezabralo. Ackoliv v laboratori je ta potvora na vsechna z nich citliva, v mem tele holt ne. Po kazde lecbe se problemy jen zhorsuji - silne bolesti podbrisku, mocovych cest, zad, zvetsene uzliny. Pridavaji se teploty, poceni, obrovska unava, bolesti kloubu. Bohuzel to vse k ty mrse patri.
Sama jsem zvedava kdy mi konecne neco zabere.

A léčil se s tebou současně i partner? Já mám trvale problémy při močení (pálení) když hodně piju, tak je to lepší. Minulý týden ovšem opět zánět močového měchýře. Návštěva pohotovosti, nasadili antibiotika biseptol, která ovšem na ureaplasma neúčinkují. Pálí mě to pořád. O sexu ani nemluvím, většinou mě to bolí a pálí, dřív bych mohla řádit celý den, teď jeden krátký styk a jsem ráda když si to trochu užiju.

misa.859
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 21.02.18 20:08

Jestli se poprvé s tebou neléčil partner, tak se nediv, že to máš znova, je to přenosně pohlavně, takže je jasné, že se musí léčit i partner.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 20:11

Partner se lecil taky, taky nekolikrat a ted byl znovu na sterech a je opet pozitivni a bere dalsi antibiotika. S ohledem na omezeni reinfekce spolu uz pul roku nesexujeme a presto ji mame oba trvale pozitivni, nic nezabira. Kdyby to zabralo jen mne, tak budu premyslet, kde to bere partner, ale sebou si jsem 100% jista ze to nikde znovu nechytam, a stale pozitivni… uz moc nevim co dal delat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 20:16

@Elvinerha tak teď si mě vyděsila, že to můžu mít zase v těhotenství 8o :think:
Já v létě 2016 otěhotněla, nakonec v 9 tt ZT, poté revize..asi měsíc od ní mi začaly bolesti břicha, tak sem to připisovala tomu zákroku atd..jenže další cyklus, ještě horší bolest, už jsem lezla skoro po zdi :? Takže na gyndu a tam mi přišel na tu ureoplasmu, dostala jsem první atb.pak další a pak další :?
Po čtvrté jsem je už odmítla :nevim: jsem se bála, že si z těch atb spíš víc ublizim. Nakonec mi doktor, řekl že to můžu mít jako součást mé mikroflóry a že se toho asi jen tak nezbavím. Ale pokud mě nic nebolí a tak, že o. k :think:
Za 8 měsíců od posledních ATB jsem otěhotněla, teď jsem 17 tt.
A teď, po přečtení tvého příběhu se teda bojím :,(
Snad bude vše o. k :think:
Tobe přeji štěstíčko :kytka: :hug:
Jo a manžel se poprvé zaléčil atb se mnou, ale po testech zjistil, že je negativní a další už nebral.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.02.18 20:18
@misa.859 píše:
Jestli se poprvé s tebou neléčil partner, tak se nediv, že to máš znova, je to přenosně pohlavně, takže je jasné, že se musí léčit i partner.

Celou dobu používáme kondom…

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 16383 příspěvků 21.02.18 20:25

Kdysi jsem měla. Projevovalo se to křečovitými bolestmi v malé pánvi a dlouho se nedařilo najít příčinu. Zabrala širokospektrá ATB tertcyklinové řady, už nevím která. Brala jsme je měsíc a manžel taky.
Musím zaklepat, od té doby mám klid. Následná těhotenství byla v pořádku, děti donošené, početí bez problémů.

Příspěvek upraven 21.02.18 v 20:26

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 20:25

Nedavno jsem narazila na bylinny pripravek Mollicut od firmy Joalis. Je to na myko+ureaplasmata, mam objednano, rak jsem zvedava.
Anonymka nevylecena.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.02.18 20:26
@Anonymní píše:
@Elvinerha tak teď si mě vyděsila, že to můžu mít zase v těhotenství 8o :think:
Já v létě 2016 otěhotněla, nakonec v 9 tt ZT, poté revize..asi měsíc od ní mi začaly bolesti břicha, tak sem to připisovala tomu zákroku atd..jenže další cyklus, ještě horší bolest, už jsem lezla skoro po zdi :? Takže na gyndu a tam mi přišel na tu ureoplasmu, dostala jsem první atb.pak další a pak další :?
Po čtvrté jsem je už odmítla :nevim: jsem se bála, že si z těch atb spíš víc ublizim. Nakonec mi doktor, řekl že to můžu mít jako součást mé mikroflóry a že se toho asi jen tak nezbavím. Ale pokud mě nic nebolí a tak, že o. k :think:
Za 8 měsíců od posledních ATB jsem otěhotněla, teď jsem 17 tt.
A teď, po přečtení tvého příběhu se teda bojím :,(
Snad bude vše o. k :think:
Tobe přeji štěstíčko :kytka: :hug:
Jo a manžel se poprvé zaléčil atb se mnou, ale po testech zjistil, že je negativní a další už nebral.

Gratuluji a přeji ať je vše v pořádku :kytka: :srdce:
Já neměla žádné příznaky, chodila jsem na odběry krve kvůli leidenské mutaci, měla jsem v krvi vyšší leukocity a hematoložka vyjádřila podezření na zánět. 2× jsem kvůli tomu volala na gyndu, mluvila i s doktorem, ten mě ujišťoval, že je zvýšení v těhotenství běžné. No nechala jsem se tím uchlácholit. Byla jsem blbá, měla jsem si nechat udělat stěry, třeba by tomu antibiotika zabránila :( no pak to šlo rychle, jela jsem do nemocnice se špiněním, nechali si mě na pozorování s tím, že je to prasklá cévka v čípku, druhý den na to mi ve 23tt rupla voda.
V nemocnici mi můj ošetřující doktor říkal, že je to poměrně běžná bakterie, že se to stát může a nemusí. Na mě bohužel vyšla řada. Znovu bych to zažít nechtěla. Ovšem téhle mrchy se prý strašně špatně zbavuje a ráda se vrací.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 20:29

@Elvinerha napadlo mě, jestli to léčíš celkovými antibiotiky i antibiotiky do pochvy, měla jsem také zánět, ale ne ureoplasmu a neustále se to opakovalo, protože se to dostalo pryč jen z moči celkovými antibiotiky, ale na pochvvu už zkrátka celkové neplatily a z pochvy mi to neustále přelézalo do moči, až poté co jsem měla celkové antibiotika a ještě zavádějící do pochvy, jsem se problému zbavila. Co jsem slyšela tak na ureoplazmu se musí brát antibiotika dlouhodobě, aby se člověk toho zbavil.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.18 20:31

@Elvinerha také mám Leidenskou mutaci a chodím na kontroly 8o :think:…tak díky, budu to víc hlídat abych nebyla případně další které se to může stát :,(
Tobě při dalším pokusu držím palečky, myslím že to nejhorší si sis už vybrala :hug: teď už bude vše jen dobré :kytka:
Anonym z 20:16 hod
Třeba K.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 873 příspěvků 21.02.18 20:42
@Anonymní píše:
@Elvinerha také mám Leidenskou mutaci a chodím na kontroly 8o :think:…tak díky, budu to víc hlídat abych nebyla případně další které se to může stát :,(
Tobě při dalším pokusu držím palečky, myslím že to nejhorší si sis už vybrala :hug: teď už bude vše jen dobré :kytka:
Anonym z 20:16 hod
Třeba K.

Ono stát se může cokoliv, to si člověk nevybere. Někomu ty bakterie nic nedělají, většinou se ani kromě těhotenství neřeší. Já měla jen zvýšené leukocity a příznakem u mě byl asi i nažloutlý výtok, který potom zmizel. Ovšem crp jsem měla v pořádku. To se mi zvýšilo až po odtoku vody. Holčičku mi naštěstí zachránili, ale byly to čtyři měsíce pekla a nejistoty. Potkala jsem tam za tu dobu pár maminek co měli také extrémně nezralé děti. Bohužel ne všechny jsou bez následků a některá miminka to nedají.

Uživatel je onlinepe-terka
Neúnavná pisatelka 16383 příspěvků 21.02.18 20:55
@Elvinerha píše:
Gratuluji a přeji ať je vše v pořádku :kytka: :srdce:
Já neměla žádné příznaky, chodila jsem na odběry krve kvůli leidenské mutaci, měla jsem v krvi vyšší leukocity a hematoložka vyjádřila podezření na zánět. 2× jsem kvůli tomu volala na gyndu, mluvila i s doktorem, ten mě ujišťoval, že je zvýšení v těhotenství běžné. No nechala jsem se tím uchlácholit. Byla jsem blbá, měla jsem si nechat udělat stěry, třeba by tomu antibiotika zabránila :( no pak to šlo rychle, jela jsem do nemocnice se špiněním, nechali si mě na pozorování s tím, že je to prasklá cévka v čípku, druhý den na to mi ve 23tt rupla voda.
V nemocnici mi můj ošetřující doktor říkal, že je to poměrně běžná bakterie, že se to stát může a nemusí. Na mě bohužel vyšla řada. Znovu bych to zažít nechtěla. Ovšem téhle mrchy se prý strašně špatně zbavuje a ráda se vrací.

obávám se, že v těhu se ureaplasma léčí těžko. Běžný PNC na ně nezabare a silná, širokospektrá ATB se v těhu nesmí. Takže by tomu neštěstí lékaři stejně asi nezabránili. Zkus to zaléčit, než znovu otěhotníš :kytka:
aha, ted dočítám, že malá je na světě a v pořádku. Tak to je dobře :hug:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.04.18 10:04

Mne zjistili ureaplasma parvum, ale mam je uplne bezpriznakove, vubec zadne potize, nic. Jsou nejaka ATB, ktera vam fungovaly? Predepisuje tohle gynekolog?

Diky moc.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >