Úřední maturita?

Anonymní
9.3.21 08:50

Úřendní maturita?

Zdravím, jsem v maturitním ročníku na gymnáziu. Je tady možnost, že možná nebudeme maturovat. Jsem člověk, co si myslí, že by nic není za nic a že to, co máme bychom si měli zasloužit. Nemyslím si, že když někdo něco neumí je omluva proto, aby to dostal zdarma. Prostě neumíš to, tak nemáš nárok na maturitu. Nejsi vzdělaný na maturitní úrovni. Štvou mě lidi, co poslední rok neudělali do školy nic a všechno si opsali od jiných spolužáků a teď si stěžují, že by to chtěli mít všechno zdarma bez jakéhokoli úsilí. Ještě budou mít lepší známku, protože jim prospěch z posledního roku přidá k lepšímu.
Co si myslíte o úřední maturitě vy?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10456
9.3.21 09:14

Co si myslím? Že každá mince má dvě strany. Zrovna gymnázium by měla být příprava na vysokou školu a znalosti jsou tam potřebné. Na druhou stranu, na většinu vysokých škol se dělají přijímací zkoušky a kdo ty znalosti nemá, stejně pohoří. Chápu rozhořčení těch, kdo se třeba opravdu učili a dřeli, ale na druhou stranu, distanční výuka opravdu nemůže plně nahradit tu školní a většina žáků by byla ve velké nevýhodě. Řešení by bylo opakování všech ročníkú, to je ale neuskutečnitelné. Pokaždé z toho vyjde někdo jako vítěz a někdo v nevýhodě. Nemá to rozumné a spravedlivé řešení. A jen tedy dodám, že ti žáci určité učivo neumí, protože do školy chodit nemohli, to je trochu rozdíl, než když někdo do školy nechodí, že se mu prostě nechce.

Příspěvek upraven 09.03.21 v 09:16

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62953
9.3.21 09:15

Nezavid.. Asi tak.. Kdo to 4 roky flakal, nebude to mít ani tak zadara.. Jinak co chceš dělat? Osobně řeším přijímačky u syna a je to peklo. Můžu se jen modlit, že na jim vybraný obor bude málo lidí a budou na tom hůř

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3971
9.3.21 09:16

Ja mam gympl a moc dobre vim jak jsme se flakali. A to jsme meli statni maturitu. Myslim, ze odmaturovat zvladne kazdy i kdyby cele studium bylo distancne. Meli byste mit moznost maturitu absolvovat i kdyby ostatni mohli mit uredni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7613
9.3.21 09:32

Děláš to pro sebe. Co se naucis ti nikdo nevezme. V životě narazis ještě na spoustu nespravedlnosti. Důležitý je jak se k tomu postavis a co si z toho odneses za zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33913

Studentům to přeji. Myslím si, že podmínky pro přípravu opravdu nebyly ideální a je to to nejlepší řešení v dané situaci. Na druhou stranu by je to mohlo poškodit, nálepka maturant 2021. To byl asi i důvod, proč k tomu nepřistoupili i vloni, i když na Slovensku myslím ano. Na druhou stranu, mít maturitu v dnešní době už nic neznamená. Je to jen odrazový můstek dál. Skoro žádnou kvalifikovanou pozici nelze vykonávat jen s maturitou. A ten, kde je lempl, lemplem zůstane. I když se nějakým způsobem dostane na VŠ(hodně oborů ruší nebo zjednodušuje přijímací řízení, to bylo už vloni), se tam prostě neudrží, ale chytí se do vlastní pasti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Já budu akorát naštvaná, že jsem se nepřihlásila tento rok na třetí opravenou zkoušku 😃 nikdy jsem nebyla studijní typ a učit se prostě neumím. Nevím jak se to do té hlavy úmyslně dává. Celou maturitu jsem udělala aniž bych se jednou na to podívala. Stačilo mi co jsem za 4 roky pochytila v hodině. Bohužel jsem se sekla na jednom předmětu, kde už to opravdu o učení je. Na opravenou zkoušku jsem se 2 mesice učila, ale stejně mi to nestačilo ani na čtverku.
Třetí pokus jsem vzdala, protože jsem byla naštvaná, že se 2 mesice učím a k ničemu mi to nebylo.
Ale nee beru to tak jak to je a uznávám, že jsem se měla učit celé 4 roky. Nojo ale když jsem nikdy nepropadala a normálně procházela každý ročník, tak jsem neviděla důvod.

• Citovat
  • Nahlásit
883
9.3.21 09:51

Milá hrdinná anonymní zakladatelko. Ty nemáš ani na to, napsat svůj názor pod svojí přezdívkou a moralizuješ tu. Jakým právem? Představ si, že na odborných školách se maturuje z odborných předmětů a občas distanční výuka fakt nestačí. Jsou předměty, na které ani nejsou učebnice. Na gymplu našprtáš teorii a máš vystaráno. Víš ty co? Kdyby se každý staral o sebe, bylo by o všechny postaráno…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
9.3.21 09:52

Já si myslím, že úřední maturita je blbost. Ale je fakt, že pokud to tak bude, stejně se to projeví dál na VŠ popřípadě v zaměstnání. Je to pohopouhý tah od Andyho, aby si získal voliče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1066
9.3.21 09:53

Nijak mě to netrápí. Nepovažuji maturitu za nic zásadně obtížného, pokud se použijí předchozí výsledky, tak budiž. A fakt nemám pocit, že by mě jakkoli ohrožovali jedinci, kteří si holt tímto způsobem polepší. :lol:

U nás v ročníku neudělali maturitu asi 3 lidi, z toho 1 se to na vykašlal, 1 nějak vypsychoval, a 1 byl rebel (takže to holt zkoušeli víckrát). Kdyby se to stalo mně (úřednická maturita), tak to výzo mám stejné - prostě to plus mínus odpovídá, v okolí taky… A jinak na VŠ jsem si vybrala obory, kde nikoho známky nezajímají, dělají se talentovky nebo studijní předpoklady/všeobecný přehled, takže mě tohle fakt nestresovalo.

Příspěvek upraven 09.03.21 v 09:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
9.3.21 09:54

Nikdy jsem moc nechápala, proč pár desítek minut, které zkouška samotná trvá, mají tak významně rozhodnout o dalším životě. Je to také o štěstí a pevných nervech.

Takže za mě klidně maturitu zrušit a posílit význam známek v jednotlivých ročnících + účast na různých olympiádách apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10456
9.3.21 10:00

@Jana dnešní s tímhle naprosto souhlasím. Znám i pár takových, kteří se naučili prvních 10 otázek a sázeli na štěstí. U nás složily zkoušky někteří ti,, hloupější" ze třídy lépe, jak ti, co by na ně člověk vsadil. Měli prostě štěstí na otázky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.3.21 10:15

Hele já gympl prospala a na maturitu sem se učila 3 dny a dala sem to.
Maturita je jen formalita. Vše se ukáže až na VŠ případně v životě. Já sama vykonávám pouze s maturitou vyšší pozici, podemnou je dokonce inženýrka. Takže asi tak

• Citovat
  • Nahlásit
1750
9.3.21 10:20

Zrušení maturity, je jen další krok ve znevažovani vzdělávání. Tato cesta byla nastoupena už dávno. Jakmile jednou projde úřední maturita, bude se to opakovat, kdykoli se,, uzná za vhodné,, až opravdu dojde k jejímu zrušení. Tato společnost, zjevně nestojí o vzdělané lidi. A jde na to dobře. Bere jim motivaci. S maturitnimi znalostmi, které jsme nabyli my dříve narození, strčime do kapsy dnešní vysokoškoláky. Jsem za to vděčná. A maturitu zadarmo, bych rozhodně nechtěla. I když fakt asi žádná další zkouška v životě, není víc o nervy. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3187
9.3.21 10:26

Mě by to naštvalo protože jsem gympl prolezala se známkami 4 a někdy i 5 v pololetí, ale na maturitu jsem se připravovala a dala ji za 2,2,3,2. A maturitní vysvědčení na rozdíl od těch jiných občas někde musíš ukázat. Ale chápu ze těm co mají dobre známky průběžně to třeba vyhovuje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat