Uretrotomie - naříznutí močové trubice / dilatace - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eveleenka
Nováček 3 příspěvky 01.03.18 15:23
uretrotomie - naříznutí močové trubice / dilatace - zkušenosti

Dobrý den, je tu prosím nějaká žena/ dívka, která má zkušenost s uretrotomií - rozšířením močové trubice naříznutím? Pravděpodobně mě tento zákrok čeká a mám z něj obavy. V posledním roce se mi několikrát vrátil zánět močových cest. Na urologii mi udělali cystoskopii a řekli, že mám zúženou močovou trubici (šířka 20F, normální prý je alespoň 24F). Jeden lékař doporučil roztažení močové trubice - tzv. dilataci. Jiný lékař pak doporučil uretrotomii, po které se prý potíže nevrací, na rozdíl od dilatace. Absolvovala jste tu některá uretrotomii a pomohlo vám to? Nebo jaká je vaše zkušenost? A co zkušenosti s rozšířením močové trubice jen dilatací? Pomohla vám ta, nebo se potíže po nějaké době vrátily? Předem moc děkuji!

Reklama

Reakce:

Anonymní  01.03.18 16:54

Bolí to

sediza
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 01.03.18 21:57

Nezapomeňte si přečíst také rizika tohoto výkonu, jako například úniky moči apod. Já Vás od toho neodrazuji, jen abyste byla informovaná a mohla se rozhodnout.

pe-terka
Extra třída :D 14131 příspěvků 01.03.18 22:01

Já bych každý operační zákrok 100× zvážila, at ti není ještě hůř. Co nějaká životospráva, dostatek tekutin, bylinky proti zánětu, ochrana před prochladnutím…Zkou­šela jsi?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Meghan už má svůj královský erb! Co znamená a jak vypadají ostatní?

Z Meghan Markle (36) se stala vévodkyně Sussexu a nyní už má i svůj... číst dále >

Pošťák Ondra se změnil k lepšímu, nechal si narůst vousy a zmužněl

S krátkou pauzou již třináct let pomáhá Ester Janečková prostřednictvím svého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama