Uretrotomie - naříznutí močové trubice / dilatace - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eveleenka
Nováček 3 příspěvky 01.03.18 15:23
uretrotomie - naříznutí močové trubice / dilatace - zkušenosti

Dobrý den, je tu prosím nějaká žena/ dívka, která má zkušenost s uretrotomií - rozšířením močové trubice naříznutím? Pravděpodobně mě tento zákrok čeká a mám z něj obavy. V posledním roce se mi několikrát vrátil zánět močových cest. Na urologii mi udělali cystoskopii a řekli, že mám zúženou močovou trubici (šířka 20F, normální prý je alespoň 24F). Jeden lékař doporučil roztažení močové trubice - tzv. dilataci. Jiný lékař pak doporučil uretrotomii, po které se prý potíže nevrací, na rozdíl od dilatace. Absolvovala jste tu některá uretrotomii a pomohlo vám to? Nebo jaká je vaše zkušenost? A co zkušenosti s rozšířením močové trubice jen dilatací? Pomohla vám ta, nebo se potíže po nějaké době vrátily? Předem moc děkuji!

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.03.18 16:54

Bolí to

sediza
Ukecaná baba ;) 1655 příspěvků 01.03.18 21:57

Nezapomeňte si přečíst také rizika tohoto výkonu, jako například úniky moči apod. Já Vás od toho neodrazuji, jen abyste byla informovaná a mohla se rozhodnout.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 16783 příspěvků 01.03.18 22:01

Já bych každý operační zákrok 100× zvážila, at ti není ještě hůř. Co nějaká životospráva, dostatek tekutin, bylinky proti zánětu, ochrana před prochladnutím…Zkou­šela jsi?

Minnie32
Povídálka 40 příspěvků 15.07.18 11:21

@eveleenka Dobrý den,můžu se zeptat,zda jste šla na operaci?Taky mě čeká rozšíření močové trubice,tak mě zajímají zkušenosti.Dí­ky Lucka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.18 12:32
@Anonymní píše:
Bolí to

Zažila jsem to a už nikdy více bez analgosedace. Nejsem citlivka, ale brečela jsem boletí 2 týdny!

Stepulkam
Nováček 4 příspěvky 03.12.18 08:53

Tak já se přidám do diskuze.
Před 6 dny jsem absolvovala uretrotomii dle Otise. Nooo. Jako vše proběhlo v pořádku. 2 dny zavedená cévka, 3. den po zákroku domů. První močení po vynbdání cévky vůbec nepálilo, jen troška krve. Takže jsem si říkala, že je vše ok. Ale teď je to 6. den po zákroku a já se pořád nemůžu pořádně vyčůrat. Zákrok jsem absolvovala, protože mě trápily záněty močáku i 3× do roka, obtížně se mi čůralo a měla jsem pocit, že nevyčůrám vše. Urolog mi diagnostikoval mírně zúženou močovou trubici a řekl, že operace bude nejlepší, protože pokud se to jen postupně dilatuje, může se to vrátit.
Tak já teda šla na operaci, nicméně jak píši výše. Pořád zatím nemůžu pořádně plným proudem čůrat a pocit, že nevyčůrám vše je tu pořád :pocitac: :cert:
Příští týden půjdu na kontrolu, tak uvidím. Ale už fakt nechci znovu :think:

Stepulkam
Nováček 4 příspěvky 03.12.18 08:55
Někdo už také po zákroku??

Tímto bych taky poprosila, jestli tu už je někdo, kdo zákrok prodělal, tak jestli se mu to zlepšilo hned, nebo mám 14 dní třeba ještě počkat. Příjde mi, že pokud se to tím naříznutím nezlepšilo teď, už se to nezlepší… :think:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Šlofík dne: Pašeračka Tereza si u soudu zdřímla. „Je nemocná,“ řekl nám zdroj

Pravidelné návštěvy soudu ji pěkně zmáhají. Během posledního soudního líčení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >