Úroky po ukončení exekuce

Anonymní
14.5.16 23:04

Úroky po ukončení exekuce

Ahoj, mám takový dotaz. Jsme zoufalí, přítel měl exekuce (ne vlastní vinou). Před dvěma měsíci se doplatili. Teď si ale exekutor přihlásil úroky a to celých 80 000Kč. Ta exekuce vznikla před více jak čtyřmi lety, byla zaplacená, ale protože běžely další exekuce, tak si to přihlásili až teď. Ta exekuce s těmi úroky byla původně 50 000Kč! Jsme z toho zoufalí, nemá s tím někdo zkušenosti? Nemůžeme se třeba proti tomu nějako ohradit? Vždyť je to lichva, z 50000 které byly zaplaceny je najednou 80000 na úrocích? To je neskutečné! Prosím o jakoukoliv radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
218
15.5.16 07:54

Ono je lepší si tam před doplacenim zavolat, řekla jsem k jakému datu to chci zaplatit a oni mi vypocitali částku k datu doplacení. Ale 80 tis? To je síla :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
15.5.16 08:00
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový dotaz. Jsme zoufalí, přítel měl exekuce (ne vlastní vinou). Před dvěma měsíci se doplatili. Teď si ale exekutor přihlásil úroky a to celých 80 000Kč. Ta exekuce vznikla před více jak čtyřmi lety, byla zaplacená, ale protože běžely další exekuce, tak si to přihlásili až teď. Ta exekuce s těmi úroky byla původně 50 000Kč! Jsme z toho zoufalí, nemá s tím někdo zkušenosti? Nemůžeme se třeba proti tomu nějako ohradit? Vždyť je to lichva, z 50000 které byly zaplaceny je najednou 80000 na úrocích? To je neskutečné! Prosím o jakoukoliv radu.

80k pouze úroky nejsou a nemohou být. Pokud nebyla dlužná jistina několik miliónů.
Takže někdo tady lže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4780
15.5.16 08:51

Z dlužné částky 50000 klidně takové úroky naskákat můžou. 4 roky je dlouhá doba a tam to naskakuje geometrickou řadou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
15.5.16 09:02
@Anabellka píše:
Z dlužné částky 50000 klidně takové úroky naskákat můžou. 4 roky je dlouhá doba a tam to naskakuje geometrickou řadou.

Nemůže.
Zákonný úrok z prodlení je za dobu 4 let prodlení, z jistiny 50 000, ve výši 18 000.

Takže to, jak píše zakl., že 80 000 je pouze ten úrok = to je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
599
15.5.16 09:21

A těch 80000 je fakt jen úrok nebo jsou v tom započítané i odměny exekutora, advokáta a další poplatky? Pokud je to jen úrok, tak to je hodně velká částka, pokud jsou v tom i další věci, tak by to dávalo smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
15.5.16 11:31

Ne kdepak, to ostatní je zaplacené, tohle jsou jen a pouze úroky. Navíc to bylo za nájem, exekuční příkaz nabyl pravomoci dne 11.6.2013. Byl konkrétně na 59000, teď jsem se na to koukala a to byla částka už navýšená o všechny poplatky, původně to byla částka 27000Kč. Pak tam mají psaný že denně poběží úrok, ale nepochopila jsem jak a z čeho, jsou tam úplně jiné částky. Zaplacené to už bylo, nevíme přesně kdy, přítel se to pokusí vyzjistit u účetní, snad to tam budou mít. Ale 80000? to je fakt nehoráznost, úroky jsme čekali, ale né něco takového. Nevím jestli je možné, aby věřitel ty úroky odpustil? By sme se ženský plazili klidně u nohou, aby to bylo prominutý, je to prostě moc poněz, navíc když je to jen vinou přítelovi nezodpovědné matky, která ho zadlužila a už mu na výplatách strhli snad 400000. Teď jsme se už těšili, že budeme čistí a budeme moc žít trochu normálně. Nevím, jestli je možné se proti tomu exekutorovi nějak ohradit? Že je to prostě příšerná částka, vždyť je to lichva :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
15.5.16 11:39
@Elvinerha píše:
Ne kdepak, to ostatní je zaplacené, tohle jsou jen a pouze úroky. Navíc to bylo za nájem, exekuční příkaz nabyl pravomoci dne 11.6.2013. Byl konkrétně na 59000, teď jsem se na to koukala a to byla částka už navýšená o všechny poplatky, původně to byla částka 27000Kč. Pak tam mají psaný že denně poběží úrok, ale nepochopila jsem jak a z čeho, jsou tam úplně jiné částky. Zaplacené to už bylo, nevíme přesně kdy, přítel se to pokusí vyzjistit u účetní, snad to tam budou mít. Ale 80000? to je fakt nehoráznost, úroky jsme čekali, ale né něco takového. Nevím jestli je možné, aby věřitel ty úroky odpustil? By sme se ženský plazili klidně u nohou, aby to bylo prominutý, je to prostě moc poněz, navíc když je to jen vinou přítelovi nezodpovědné matky, která ho zadlužila a už mu na výplatách strhli snad 400000. Teď jsme se už těšili, že budeme čistí a budeme moc žít trochu normálně. Nevím, jestli je možné se proti tomu exekutorovi nějak ohradit? Že je to prostě příšerná částka, vždyť je to lichva :,(

Vy byste si prvně měli ujasnit, za co to je.
1. jistina je 59 000, splatná již 11. 6. 2013
2. běží úroky z prodlení, za každý jeden den prodlení po 11. 6. 2013.
3. Záleží, kdy jste zaplatili exe a KOLIK

4. pokud je dluh na přítelovo jméno, tak je to JEHO dkuh, ne dluh jeho matky.
Jeho matka ho, bez jeho svolení, nemůže zadlužit. Přítel dobrovolně ručil, něco někde mamince DOBROVOLNÉ podepsal.

5. tak jako tak, částka 80k není a nemůže být pouhým úrokem z prodlení z jistiny 59 000, ani kdyby to bylo od 11. 6. 2013.
To je přesně 12 189,–.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50375
15.5.16 11:45

@anonymouss jj, řešila jsem případ dluhu 30 000, je.bala na to, vyšplhalo se to na stovku :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1518
15.5.16 11:47
@matkabagristy píše:
@anonymouss jj, řešila jsem případ dluhu 30 000, je.bala na to, vyšplhalo se to na stovku :zed:

Jako jo, když je jistina 30k, serou na to, několik let, pak se objeví také náklady nalezácího (advokát), pak náklady exe - tak ke 100k to může vyšplhat (resp. mohlo, nvé tarfiy jsou teď jinde).
Ale zakl. tvrdí, že jistina byla 59k - ta je zaplacená, a teď je dalších 80k, a to pouze úroky z prodlení. To je nesmysl.
Chtělo by to vidět ten „papír“, který jim k tomu přišel.

Mám pocit, že to budou jak úroky z prodlení (menší částka), tak právě náklady řízení (jak nal. tak exe).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50375
15.5.16 11:51

@anonymouss njn bude to jinak, to vidí hluchý, slepý a bl. bý, jen ne zakladatelka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat