Urputná zácpa - nevíme si rady (2,5r)

2
23.3.20 07:57

Urputná zácpa - nevíme si rady (2,5r)

Ahoj maminky, dceru (2,5roku) trápí už tři týdny bolest břicha, občasné zvracení a obrovská únava. Malá už nám více jak rok přes den nespala a byla opravdu hyperaktivní. Nyní spí i 15 hodin denně. Navštívili jsme 3× praktickou Dr. a celkem 5× pohotovost. Výsledná diagnóza je urputná zácpa. Na 3 dny hospitalizace, klystýr, forlax - stolici měla až den po propuštění, byla celkem čilá stejně jako dřív, ale jen jeden den a pak na novo. Zkoušeli jsme domácí klysma, užívali jsme laktulosu, probiotika, forlax, espumisan - vše po konzultaci s lékárníkem, zda je možné kombinovat. Malá chodila na záchod po 5 dnech a poslední týden chodí denně, nebo obden, potíže ovšem neustavaji. Neustále křeče kdy se prohýbá (několikrát do hodiny), stěžuje si na bolest bříška, tu frázi už nemůžeme ani slyšet :(. Kručení v bříšku a to jsou strašný zvuky, jako kdyby někdo přelíval kýbl vody. Sama říká, že chce do nemocnice a k Dr. Po včerejší již páté návštěvě doporučeno navýšení forlaxu na 20g denně, ze stávajících 10g. V nemocnici brali krevní obraz, moč. Dělali testy na lepek a laktózu, my jsme ještě koupili domácí test na celiakii s 98% úspěšnosti- negativní. I předtím se stravovala zdravě, nyní dietně, dokonce i bezlepkově. Malá je celý den jako hadrová panenka, bez života. Občas třeba na hoďku ožije, ale ta únava, křeče, kručení v břiše přetrvávají. Absolvovala 3× rentgen, 3× sono - chirurgická závada vyloučena. Nevíte prosím vás některá, co by to mohlo být? Malá už psychicky velice špatně snáší vyšetření a navíc nevěříme, že nám řeknou něco nového. Malá opravdu jen ty dny přežívá a už se to táhne třetí týden. Jsme z toho strašně vyčerpání, do toho máme doma ještě 7 měsíčního syna. Má některá podobnou zkušenost? Hlavně s tou únavou pro zácpě? Malá nějak extrémně nehubla ani nepribirala (Štítná žláza). Děkuji za všechny rady a zkušenosti. Ještě dodatek - potíže začali již v říjnu, ale šlo vždy o jeden den, tak dvakrát do měsíce. Postupně se to stupňovalo a teď je to už tři týdny v kuse. Březen.

S pozdravem, L.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3215
23.3.20 08:02

Chudinka malá. Nezkouseli jste bezzbytkovou dietu?

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
520
23.3.20 15:26

Je mi moc líto, co prožíváte. Myslím, že ve vašem případě by byla vhodná kolonoskopie, aby se zjistilo, zda nemá ve střevě zánět. U mé dcery se v 5 letech projevila Crohnova choroba. Ale ta měla problém opačný. Měla průjmy. A jedine kolonoskopie ho prokázala.. Ještě mě napadá, jestli nemůže mít alergii na mléko :thinking:. To by též mohlo být jednou z příčín.

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit
4928
23.3.20 21:00

Jaká vyšetření byla provedena? Zajímalo by mě hlavně vyšetření hormonů štítné žlázy, stran Vámi uváděné celiakie bych uvítal vyšetření EMAT, anti-TTG a celkového IgA. Byla provedena irigografie (napuštění tlustého střeva kontrastní látkou)? Kolik dcerka váží? Jak to má ve stravě s ovocem a zeleninou?

 • Nahlásit
 • Citovat
 • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama