Uřvané, neklidné, uvztekané 2 měsíčni miminko

Anonymní
15.9.21 12:57

Uřvane, neklidne, uvztekane 2 měsíčni miminko

Zdravím, je tu někdo kdo má také uřvané a věčně nespokojené miminko? Jsem prvorodička a už je toho na mě moc. Nosím, chovám, houpu, prostě jsem vyzkoušela snad vše ale nic nezabírá. Furt poplakava, nic se mu prostě nelíbí, pouze kojim. Hrajeme si, mluvím na něho, ale bez efektu. Klasika prdy a koliky nad námi vyhrávají. Je tu někdo kdo to má/měl také tak? :,( Jinak mi dáváme Vigantol ( ten jsme už i vysazovali na týden ale bylo to stejné) espumisan a Enticon.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
665
15.9.21 13:15

Jojo. Znam a mám to stále, jen už mu je 7 měsícu, i když uz je to chlup lepší a tím jak se plazi se občas zabaví :lol: jinak je za me zbytečně kombinovat espumissan a enticon. Nechala bych jen espumissan popřípadě dokoupit zvlášť probiotika, ale někdy nesedějí právě ty. Pak bych zkusila eliminační dietu jestli není třeba alergický. Jinak nám v té době dost pomáhalo zavinout pevně a pustit šum. Tak aspoň nachvili zabral :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4260
15.9.21 13:25

Možná tu někdo napíše přesněji, ale existuje takový syndrom, kdy se dítěti při porodu pohne krční páteř a v podstatě všechno je pro něj bolestivé, proto nic nepomáhá a dítě usíná v podstatě jen z vyčerpání. Z toho pak vznikají ty věčně nespokojené děti, pokud jsou tedy jiné příčiny vyloučeny. Řeší to pak jemné odblokování.

Zaujalo mne tenkrát, že ten syndrom pediatři úplně ignorují, přitom se to děje poměrně často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
363
15.9.21 13:46

Naše miminko potřebovalo ještě 4. trimestr. Muselo se domazlit a fonpsit. Odmítalo kočárek. Podle všech bylo rozmazlené. Prďeli jsme na tyhle stupididní názory. Pořád jsme nosili, já kojila, zpívali, hráli si. Žádné „zaručené kapky“ jsem nedávala, pouze aplikujeme bezplenkovku, kaká na misku několikrát denně a koliky neznáme. Po třetím měsíci to vše utichlo a prcek je teď super parťák :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.21 13:46
@NiKina píše:
Možná tu někdo napíše přesněji, ale existuje takový syndrom, kdy se dítěti při porodu pohne krční páteř a v podstatě všechno je pro něj bolestivé, proto nic nepomáhá a dítě usíná v podstatě jen z vyčerpání. Z toho pak vznikají ty věčně nespokojené děti, pokud jsou tedy jiné příčiny vyloučeny. Řeší to pak jemné odblokování.Zaujalo mne tenkrát, že ten syndrom pediatři úplně ignorují, přitom se to děje poměrně často.

Asi myslíš Kiss syndrom. Ten má ale i jiné projevy než uplakané miminko a nemyslím si, že by to pediatři ignorovali. Nás na to upozornila pediatra i ortoped na kyčlích :nevim:

Typicky do doprovází predelikce hlavičky a taky dráždivost na doteky. Což je rozdíl oproti prostě uplakaným dětem s kolikou, které se naopak v náručí podaří uklidnit.

• Citovat
  • Nahlásit
3748
15.9.21 13:57

A já bych asi klidně kojila co chvíli pokud ho to uklidní, ono totiž kojení pomáhá na peristaltiku střev a třeba se vážně potřebuje domazlit. Tyhle miminka prostě potřebují vědět, že je maminka pořád nablízku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14438
15.9.21 14:16

Jako symptomy KISS syndromy se uvadi ty nize. Dcera prorvala prvnich devet mesicu zivota, tezko rici, jestli KISS byl jeji pripad, delala to, co je vytucnene - takze z vyctu priznaku toho nebylo zas tolik. Se mnou to nikdo neresil (jedine pak chtela resit Dr., ze v 9m neleze - protoze 9m stravila na ruce, no :mrgreen: - jak zacala lezt, prestala tolik plakat), o existenci KISS jsem vubec nevedela az do doby po narozeni 3.ditete. Ale nejstarsi dcera je narocnejsi dite doted (mozna by ji i nejakou diagnozu priklepli, kdybych par lidi obehla :mrgreen: ) a priklanim se k tomu, ze to byla spise povaha :think:.

Intenzivní a neutišitelný pláč
Preferování jedné strany v pohybech i v pohledu a šikmo vytočená hlavička
Jednostranná poloha při spánku (tvar písmene C nebo banánu)
Stálé napětí celého těla
Koliky
Poruchy spánku (obtíže při usínání, neklidný spánek, pláče ve spánku, náhle probouzení)
Problémy s kojením
Preference jednoho prsa při kojení
Potíže s polykáním
Zvracení po kojení nebo krmení
Slintání
Zácpa
Neklid a dráždivost
Neschopnost udržet osové postavení hlavičky od 3 měsíce
Odmítání lehu na břiše
Asymetrický tvar hlavy, obličejová (faciální) asymetrie
Asymetrická a jednostranně zploštělá zadní části hlavy
Záklon hlavy
Omezení pohybu ruky a nohy na jedné straně
Negativní rekce dítěte na manipulaci nebo doteky v oblasti krční páteře a rukou
Jednostranný nedostatečně vyvinutý kyčelní kloub
Upřednostňování nebo naopak eliminace některých pohybů
Asymetrické pohyby rukou a nohou
Deformity nohou
Opožděný vývoj kyčelních kloubů
Problémy s trávicí soustavou, které se často zaměňují za tříměsíční koliky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
15.9.21 14:19

Přesně takové miminko jsem doma měla také. A to jsem druhorodička a stejně jsem si nevěděla rady. Už v porodnici mi říkali, jak mám kontaktní miminko. Pořád jsem jen nosila a kojila. A mimo to neustále plakal… Teď mám miminko vyměněné hodné klidné, pohoupu a spí, to předtím jsem houpala v podstatě nonstop až do dalšího kojení… A rada? Žádný, že to jsou prostě prdy… Prslajs… Vysadila jsem mléčné výrobky. Od druhého dne byl znát rozdíl. Prostě laktoza a lepek je peklo pro mimčo. Opravdu to zkuste. Kamča a Miky, 6 týdnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
15.9.21 14:41
@Anonymní píše:
Zdravím, je tu někdo kdo má také uřvané a věčně nespokojené miminko? Jsem prvorodička a už je toho na mě moc. Nosím, chovám, houpu, prostě jsem vyzkoušela snad vše ale nic nezabírá. Furt poplakava, nic se mu prostě nelíbí, pouze kojim. Hrajeme si, mluvím na něho, ale bez efektu. Klasika prdy a koliky nad námi vyhrávají. Je tu někdo kdo to má/měl také tak? :,( Jinak mi dáváme Vigantol ( ten jsme už i vysazovali na týden ale bylo to stejné) espumisan a Enticon.

Mám takové děti doma rovnou dvě.. :lol: první dva měsíce byly peklo. :lol: teď, skoro vsesti měsících, už se to relativně dá. Jinak nám hodně pomohli kapičky babycalm. :palec: ale kluci jsou teda skoro od začátku na UM.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.21 14:41

@Wendea71 já bych ráda kojila kdyby se mi málej přes den u prsa nevztekal a neřval a prso neodmítal. V no i pije krásně

• Citovat
  • Nahlásit
7749
15.9.21 14:56

To jsou ty nešťastné reklamy na šťastný život. Všude obrázky usmívající se matky a dítěte, kolem pobíhá retrívr, dům, bazén.

Nikdo nám neřekl, že naše děti budou plakat několik měsíců, že se nevyspíme a že to není vůbec úsměvné. Zažila jsem to stero bylo a je to náročné. Mnoho sil

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.9.21 15:02
@DanielaD píše:
To jsou ty nešťastné reklamy na šťastný život. Všude obrázky usmívající se matky a dítěte, kolem pobíhá retrívr, dům, bazén.Nikdo nám neřekl, že naše děti budou plakat několik měsíců, že se nevyspíme a že to není vůbec úsměvné. Zažila jsem to stero bylo a je to náročné. Mnoho sil

Děkuji! Jsem ráda že mě někdo chápe že je to vyčerpávající. A nemyslí si že jsem blázen

• Citovat
  • Nahlásit
256
15.9.21 15:16

Prvního syna to pustilo v 5 měsících. V tu chvíli jsem ho převedla na UM, těžko říci, jestli v tom byla souvislost. Druhá dcerka byla úplně v pohodě. Třetí syn zase neskutečné krize. Člověk nosí chová a nic. Občas jsou to neutišitelné záchvaty pláče, občas pomůže uhoupat v náruči a jak usne, položím ho (jedno jestli hned, za 10 20 nebo 30 minut) je vzhůru a pláče znovu. Teď jsou mu 4 měsíce a dost se to uklidnilo. Zkoušela jsem bezlepkovou, bezmléčnou dietu, nasadit na čas UM… nic nezabíralo. Měli jsme i biopron, biogaiu, Espumisan a Babycalm. Teď dávám jen Babycalm, to zbylé u nás nemělo efekt. I když prvnímu synovi třeba biopron trochu pomáhal….jsou to běhy na dlouhé tratě a než člověk kolikrát zjistí, co s tím, přejde to samo. :zed:
Nejsi v tom sama :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7749
15.9.21 15:27
@Anonymní píše:
Děkuji! Jsem ráda že mě někdo chápe že je to vyčerpávající. A nemyslí si že jsem blázen

nic takového si nemyslím, chápu tě, je to velice náročné. Když si těhotná, motají se kolem tebe stále dokola, někdy až přehnaná pozornost.

Porodíš, strčí ti dítě, jdeš domů, unavená a ani netušíš jak zamotat dítě do plínek. Natož když pláče a pláče.
Trochu mě pomohlo pevně svázat do zavinovačky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
884
15.9.21 16:03

Zkuste zavinovat a bílý šum. U nás vede digestoř a fén 😀. A věřte nebo ne, miminko odráží i vaše rozpoložení. Čím víc z toho budete v háji, tím horší to bude. Lehko se to řekne, ale zkuste si to začít užívat, uvědomit si, že takto malinké už nikdy nebude. Když se hodíte do pohody, zklidní se i mimi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat