Reklama

Usínání 2 dětí v jednom pokoji

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katkacaajkova
Stálice 81 příspěvků 24.01.17 14:19
Usinani 2deti v jednom pokoji

Ahoj prosím ozkusenosti mám 5,5 a 2,5kluky. chtela bych dát menšího už do pokoje k bráchovi jenže to tam budu chodit co dvě min je napominat ať už spí a nedělají blbiny navíc mám obavy ať malý nezhuci z postele.jak jste to řešily prosim

Reklama

Reakce:

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22827 příspěvků 24.01.17 14:22

@katkacaajkova u nás je tohle věčný boj. Kluci 7 a půl a 2 a půl roku. Musejí chodit spát odděleně. Většinou jde mladší první a usne do cca 15 minut, pak jde starší, ovšem pokud se nezadaří, tak jde starší do ložnice a pak ho přeneseme. Jakmile jsou spolu, dělají rozbroje, mladší leze na palandu atd. Blbý je, že starší je po tatínkovi splachovací, po chvíli usne, ale mladší mu nedá pokoj. Takže jsme vyřešili takto. Doufám, že jednou se to upraví

abidail
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 24.01.17 14:25

Ja mam 4,5 a 2. A usinaji asi tyden spolu v posteli te starsi. Samozrejme delaji blbiny, tak napominam. Pak si chvili povidaji a usnou.

Deninina
Závislačka 3913 příspěvků 24.01.17 14:26

Mam kluky 3,5 a 1,5. Šli k sobe pred pár měsíci a neresila jsem, chodila jsem jen pokud byl fakt velký kraval. Po 3 dnech jim to přestalo byt vzacne a je klid. Vecer ulozim a většinou do pul hodiny oba spi.

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 24.01.17 14:28

@katkacaajkova Je to boj, krocení dravé zvěře a běh na dlouhou trať.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22827 příspěvků 24.01.17 14:31
@Svistice píše:
@katkacaajkova Je to boj, krocení dravé zvěře a běh na dlouhou trať.

a už dobíháš? Protože jestli jo, tak mi prosím poraď finty :-D

smurfka
Nadpozemská drbna 29414 příspěvků 24.01.17 14:41

Mám 4,5 a 2 roky..nejprve chodili spát odděleně..nejdřív mladší a pak starší..ted už asi pul roku chodí spát spolu..pustíme jim pohádky a oni u toho usnou..většinou zabere dřív starší..V devět pohádky vypínám a každý leží ve své posteli a usínají..

Uživatel je onlineSvistice
Neúnavná pisatelka 16931 příspěvků 3 inzeráty 24.01.17 14:43
@lleennttiillkkaa píše:
a už dobíháš? Protože jestli jo, tak mi prosím poraď finty :-D

Bojujeme udatně a zarputile již více jak tři týdny. :lol: Děti mám paličaté a vytrvalé.

Před pár dny jsme vzdali to, že by holka usínala v postýlce, ze které se dá zdrhnout (zahradili jsme výlez a odkrýváme až v okamžiku, kdy spí, aby případně v noci mhla přijít). Takže je to o chlup lepší - uznala, že nemá šanci a usínání včera trvalo jen asi půl hodiny.
Jinak jsme ji třeba hodinu a půl vraceli zpátky. Prostě utíkala, lezla bráchovy do postele (kde po něm skákala, šlapala, tahala za vlasy, takže nějaké sourozenecké tulení v jedné posteli fakt nehrozilo). Když jsme si jí nevšímali a nechali ji napospas ve zhasnuté místnosti, tak vylezla a šla si potmě hrát s hračkama, nebo chtěla courat po bytě. prostě pohoda jezz. :zed: Když jsem dělala drába v posteli a vracela a vracela, tak z toho měla prču, případně ječela a samozřejmě se mě 20× za 30 minut snažila přesvědčit, že potřebuje čůrat, kakat nebo pít. Jako třešinku na dortu se schválně na etay počůrávala a pokakávala a trvala na vyměnení mokré plíny (no a nech holku spát v nakaděném a mokrém, že jo. :roll: ).
Miláček. :srdce:

Edit: A asi nemusím dodávat, že kluk jí v tom jejím útěkářství statečně povzbuzuje a pak nadšeně hlásí, že zase utekla. Aby si následně stěžoval, že kvůli ní nemůže spinkat.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 24.01.17 14:52

Já, mám 4 a 6 a aktuálně jsem ve stádiu rezignace - pokud je tam ticho, tak dělám, že nevím, že si hrají… jejich problém, že se jim pak ráno nechce vstávat.

acimedaca
Nadpozemská drbna 25706 příspěvků 24.01.17 14:53

Mám 5,5 a 2,5 holky, už měsíc jsou spolu v pokoji. Musím uspávat dokud neusnou, mladší je strašný závislák a děsně řve když odejdu. Starší usne sama, jak se jí chce a potřebuje, mladší v 99% usíná až po ní. Navzájem se „neotravují“, ale malá si dělá svoje kraviny, velká prostě lehne a poslouchá pohádku až usne. Malá vylézá z postele, schovává se pod peřinu, hází plyšáky, tahá hračky do postele. Ale sama už spát nechce, chce být v pokoji se ségrou, ale každá má jiné usínací potřeby, tak musím u toho být i já :-(

Sabinka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 24.01.17 15:04

Mám děti 2 a 4 roky a už téměř rok spí spolu v pokojíčku, od začátku jsme zavedli uspávání pohádkou a já odcházím, až když oba spí, což naštěstí netrvá moc dlouho, jsou to spáči.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22827 příspěvků 24.01.17 16:07

@Svistice aha, tak já myslela, že se dozvím nějaký rady. Kluci spí pohromadě už od léta :-D a pořád to není ono. Prostě jak je mladší vzhůru, tak neusnou.

Karamillka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 25.01.17 09:03

Ahoj, já jsem nakoupila na cd relaxační hudbu a naučila kluky jak se na ni odpočívá. tj. že zavřou oči, uvolní se poslouchají a můžou si představovat např. les, rozkvetlou louku, potůček atd. Prostě co v té hudbě slyší. Usnou rychle. Dále jim na cd pouštim hurvínka, ale to už je slyšet smích. Mě to nijak zvlášť nevadí, když si povídaji a probíraji různé věci.
S tím podáním jsem to řešila když byli malí, že měli na zemi matrací z malé postýlky.

algoritma
Zasloužilá kecalka 506 příspěvků 25.01.17 14:08

Ahoj, já mám 2,5-letá dvojčata a řádí už od mala. Teď mají měsíc místo postýlek postel, takže si každý večer mezi ně lehnu, řekneme pohádku, a pak čekám, až usnou. No na palici, ale když odejdu, tak syn pláče. Alespoň si odpočinu.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Justin Bieber vypadá jako Macaulay Culkin, když byl na drogách

Kanadský zpěvák, který je momentálně na výletě v Londýně se svojí snoubenkou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama