Usínání a jak na to?

561
1.6.20 23:08

Usínání a jak na to?

Ahojky. Prosim, mate nejake rady jak naucit kojence usnout? Syn nyni 6 mesicu s tim ma problem. Od malicka s nami spi v posteli, to mi nevadi alespon spi celou noc a kojim, takze jsem nevstavala, no ale to uspavani… chovat a chovat, zpivat, drcat… ale i tak protestuje, držkuje mi u toho než usne. To same v kocarku, chvili drzkuje a pak usne. Jako kdyby neumel zavrit oci a usnout.
Ma pravidelny rytmus spanku. Obcas se stava, ze se mu chce spat, ale kdyz nezabira knourani tak zkousi opicky, smeje se, houka na me atd… nebo uz jakoze spi, ale porad drzkuje, ale to prikladam asi zoubkum. Taky na nej zabira usinat u prsa a u toho drbat zada. Driv pomahalo bouchat do pleny po zadecku, ale tomu se ted v polospanku zacne tlemit.
Pripadam si jak šašek, ale nedari se naucit, ze se ma snazit usnout. :nevim: v postylce knoura a kdyz se nic nedeje zacne vzteklý řev.
A dudlik nechtel nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2604
1.6.20 23:30

Taky se mi nedařilo, pořád spal s námi a mě u prsa, a pak už mi to vadilo, nemohla jsem se v noci ani hnout.

Nakonec tedy to šlo takhle: Vykoupat, nakojit, přebalit, pomazlit a dát do postýlky, zapnout bílý šum na YouTube třeba (zvuk fenu, aj.), odejít a privrit dvere, když zacal hodně brečet, přišla jsem, pohladila jsem a dala jsem dudlík (hned vyplivne), do minuty spal, tohle se nám podařilo ho takhle naučit velice rychle. Jde také o to ho hned nevytahovat z postýlky když zamrci, mít trpělivost, hladit…

S tím dudlíkem, malej když ho nechce, tak mu na něj odstrikam trochu mléka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
85
2.6.20 10:00

Taky jsem s tim mela trable. Nejdriv mi usinala sama v postylce a pote, co se zacala pohybovat, tak uz byl problem a zacalo uspavani v rukach.
Ted se mi alespon naucila usinat se mnou v posteli, takze chvili blbne, hleda polohu v jake usnout a nakonec usne, pak ji prendam do postylky. Kdyz zacne knourat, tak ignoruju a delam, ze spim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
5.8.20 10:23

Holky můžete mi poradit? Mám 4 měsíční mimi a má teď nějaké blbé období. Asi špatně snáší tepla a hlavně přes den a v noci neusne jinak než v náručí. Co s tím? Odnaučit se mi to nedaří, odnaučim ho to pak později až bude o kapku větší? Momentálně si mě vyžaduje pořád, pořád musím být u něj a jak se vzdalim tak začíná kňourat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
5.8.20 21:26

@Čmelinka máme to samé teď ve 3 měsících :/ krásně spinkal v postýlce bez problémů i celou noc a teď jak se začal sám hodně hýbat tak uspávání jen na rukou a v noci jak sebou hází tak se budí :zed: usínám už snad i ve stoje :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
5.8.20 21:31
@Mickymousei píše:
@Čmelinka máme to samé teď ve 3 měsících :/ krásně spinkal v postýlce bez problémů i celou noc a teď jak se začal sám hodně hýbat tak uspávání jen na rukou a v noci jak sebou hází tak se budí :zed: usínám už snad i ve stoje :lol:

Tak to jsem ráda že v tom nejsem sama. Tak hold budeme muset vydržet a uvidíme. Budí se vám i častěji v noci? Stává se že se vzbudí, chce uchovat a zase znovu spí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
6.8.20 01:55

@Čmelinka Jojo, většinou kolem 12 na tuleni a pak ve 2-3, v 5 a půl 7, takže nějaké dlouhé spaní najednou ani náhodou :lol: navíc si hrabe pořád do očí a do pusy takže si zase zanesl infekci do očí :roll: asi musíme zkusit vydržet než se to zase upraví :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat