Usínání dítěte v náručí - názor

334
3.12.19 19:22

Usínání dítěte v náručí - názor

Ahoj, mám dotaz na Vás maminky co už máte nějakou zkušenost…jsem máma poprvé, synovi je 14 dní. V noci spí pěkně v košíku - nakrmim, uložím, pohoupu a spí..přes den ale usíná v náručí, když ho dám do košíku za chvíli se vzbudí a brečí (možná se vzteká) takže zkouším houpat, hladit a nakonec ho stejně musím vzít do náruče, kde je klid. Chci se zeptat na vaše názory ohledně navyknutí děti na chování, houpání a podobně. Někdo říká, ať malého chovám a neřeším, že je malý na to aby si zvyknul a rozmazlila jsem ho, někdo říká ať to nedělám, že si zvykne a už ho to neodnaučím. Nechci být krkavčí matka, co nechá křičet dítě v košíku/postýlce, ale ani si nechci odrovnat záda z chování až bude větší. To samé s houpáním, teď spí v košíku, ale s postýlkou se houpat nedá.
Děkuji za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
645
3.12.19 19:26

Za me klidne chovej, ja taky pres den musim chovat a houpat.. ono si s vekem zase odvykne, neboj:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5204
3.12.19 19:34

Otcová manželka takto chovala i v 18m.. jinak ji syn neusnul. Mě tohle odradilo, že nikdy chovat a huštat nebudu. Ale já jsem tady z té menšiny co nechala mimčo i vyřvat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
3.12.19 19:36

Já strávila prvních 9 měsíců také neustálým houpáním na míči. Na začátku jsem pořád řešila, zda je to správně a že nic doma neudělám, neuklidím, neuvařím… A víš co? Nakonec se mi děsně ulevilo, že jsem to přestala řešit :-) Uklidil manžel, uvařila babička a já si užívala ten uzlíček v náručí, co spokojeně vrněl, sjela jsem u toho všechny možné seriály a bylo nám oběma fajn. Teď je malému 13 měsíců, usíná sám a když má nějaké bolení nebo žal, tak ho zase pohoupu na míči a je do vteřiny klidnej a spinká. A všechny kamarádky mi to závidí, že mám 100% účinnou metodu, jak ho utěšit ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2730
3.12.19 19:36

@Kiwijeta syna jsem nejen musela mít v náručí, ale ještě jsem u toho musela poskakovat na tom velkém gymnastickém míči :lol: kolem 4 měsíce se to zlomilo. A už to nevyžadoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
61
3.12.19 19:42

Já jsem chovala, protože tak mrňous spokojeně a vcelku rychle usnul. Někdy v půl roce mě začaly pobolívat záda, tak jsem zkusila malého jen položit do postýlky a být s ním, reakce byla hrozná, histerický křik a strach v očích, tak jsem dál chovala. Znovu jsem to zkusila po měsíci a ač první reakce byla křik, tak už se spíš tvářil naštvaně, tak jsem si trvala na svém, seděla jsem hned u postýlky a měla u něj ruku a během týdne už tam sám usínal s úsměvem. Nebyl to žádný velký stres pro nikoho…S tím že už od začátku jsme udělali kompromis - budu ho mít na usínání u sebe, ale jen v sedě na klíně. Právě proto, abych si ty záda úplně neoddělala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1813
3.12.19 19:43

Jen houpej, houpej. :kytka: je na to zvyklý z bříška, když jsi chodila. Časem to bude vyžadovat méně, ale za mě houpej :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.12.19 19:46

Zkus poridit hojdavak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19648
3.12.19 19:47

Houpej a neres, co gude za par mesicu. Ono se to bude menit, co funguje ted, nemusi za cas fungovat, pak proste najdes něco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
3.12.19 19:49

Dceru (2r) jsme nosili, houpali a spali s ní, jak jen potřebovala. A nosili v satku a nositku. Dnes velice samostatné dítě, které ma ale s námi velice úzký a krásný vztah :srdce:. Cca od roka se přesunula do své postele a začala usínat sama. Nyní máme 14 denní druhou dceru a děláme to opět stejně, rozmazleni a navyknuti se nebojím. Představ si, že jsi 9 měsíců v těsném prostoru, v teple, bezpečí, slyšíš mamin hlas, srdce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1501
3.12.19 19:52

Jo a přesně, jen houpej, nos… tohle období tak strašně rychle uteče… :srdce: bude s na to s láskou vzpomínat… mimochodem co tohle píšu, chodím a dcera mi spokojeně oddechuje na hrudníku :mrgreen: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
3.12.19 19:53

Houpala jsem, nosila, mazlila a spaly se mnou v posteli obě děti :jazyk: bylo to skvělé :lol: a nelituji jediného dne. Nemyslim si, že si takhle malé miminko hned navykne :nevim: Ale taky jsem měla hodně kontaktní a uplakané děti, třeba švagrová malého od porodnice jen položila a dítě hodiny spokojené spalo a moje hodiny nespokojené řvalo 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
3.12.19 19:57
@lovethelife píše:
Dceru (2r) jsme nosili, houpali a spali s ní, jak jen potřebovala. A nosili v satku a nositku. Dnes velice samostatné dítě, které ma ale s námi velice úzký a krásný vztah :srdce:. Cca od roka se přesunula do své postele a začala usínat sama. Nyní máme 14 denní druhou dceru a děláme to opět stejně, rozmazleni a navyknuti se nebojím. Představ si, že jsi 9 měsíců v těsném prostoru, v teple, bezpečí, slyšíš mamin hlas, srdce…

Přesně máme to stejně, děti jsou velice samostatné a naopak sebejisté, třeba to je i tím, že nás měli jako miminka plně k dispozici ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
3.12.19 19:57

Miminko tim nerozmazlis, naopak-nebude si te,,vyrvavat,,,protoze bude vedet, ze to neni potreba-maminka je preci stale na blizku :-) jibak ja takto uspavala syna do roka-v naruci na velkem gymnastickem mici. Byla doba, kdy se po uspavani nechal dat do kosiku, pak ani to ne a celou dobu, co spinkal, jsem s nim na tom balonu musela sedet. Ted je mu 14mesicu a uz dva mesice spi pres den tak, ze ho uhoupu v kocarku (mame v obyvaku takovy ten retro houpaci po manzelovi) a na mici uspavam pouze vecer-do deseti minutek spi. Zada me tedy sice boli, ale mne to za to stoji :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
3.12.19 19:58

@NNNikol ano,je to tak :-) pry je to i vedecky dokazane :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat