Usínání po 23. hodině a u videa - 2 roky

32
12.7.20 23:54

Usínání po 23. hodině a u videa - 2 roky

Ahoj, dělám si velké starosti se spaním našeho 2letého chlapečka. Usíná většinou až po 23. hod. a u pohádky na youtube. Ráno vstává v 9. Odpoledne jde spinkat kolem 14. hod. a vydrží spinkat i do půl 4. Jsme s manželem oba sovy. Já chodím spát kolem 2. a vyhovuje mi to. Ale vím, že to není zdravé. Vyhovuje nám i to, že si všichni můžeme ráno pospat a večer se můžeme zdržet venku. Ale určitě to není pro batolátko zdravý, ani ta pozdní hodina, ani ta videa. Ale malý nedokáže jinak usnout. Spí s námi v posteli, stále kojím. Kolem 22. hod. je unavený, chce sám do postele. Nakojím, svítím jen lampičkou a čtu pohádky. Po dodudání ale utíká z postele dolů a chce si jít zase hrát. Když nejdu s ním, tak pláče. Udržím ho v posteli jen tím, že mu pustím pohádky na youtube. U těch pak usne, ale někdy i po hodině. Nevím, co s tím dělat :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3952
13.7.20 00:00

Mám poslední dobou podobný problém… Teď jsem si objednala chytrou knížku tak jsem zvědavá co mi poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4259
13.7.20 00:03

Zrusit odpolední spánek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1381
13.7.20 00:06

Já už bych ho odpoledne spát nedávala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2019
13.7.20 00:07

To jsme měli stejně. Nástupem do školky jsem to musela radikálně přenastavit, do postele kolem osmé, cučet na videa mohla tak půl hodinky a spát. Teď už je větší, chodí cca v devět, na YT by mohla koukat do rána, samozřejmě je potřeba nekompromisně vypínat. Pokud spí odpo do půl čtvrté, je jasné, že večer se mu nechce spát.
To, jak je nezdravé koukat večer do modrého světla by bylo na další diskuzi, do toho se nebudu pouštět, já jsem ten typ rodiče, co upřednostňuje večerní klid před zdravotními riziky, řekněme..
U nás tedy zabral ten školkový režim, myslím že u vás zabere taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15724
13.7.20 00:13

Odpolední spánek neruš, bylo by to jen horší. Dokud dítě usíná, tak ho potřebuje. Neboj, je to období a přejde to. Moje dcerka to měla kolem druhýho roku hodně podobný, a postupně se spaní posunulo na půl devátou. O nějakým zdravý, nezdravý nepřemýšlej. Jižní národy mají takový spací režim běžně a děti z toho žádnou újmu nemají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
13.7.20 00:24

Mám to stejně, syn má 2,5 roku a má to stoprocentně po mně :lol: Ráno spí do osmi, odpoledne usne mezi jednou a druhou, před třetí nevstane, večer pak málokdy usne před desátou. Zatím to nechávám být, popravdě já si taky ráda ráno přispím a jak sama vidíš, je právě tolik, kolik je a furt tu dřepím… :lol: Počítám, že se to upraví od září, až budeme muset vstávat všichni nejdéle v půl sedmé kvůli školní docházce. Odpolední spánek rušit nechci, bývá pak dost protivný a kolikrát se stane, že třeba ve čtyři nebo v pět hodin usne tam, kde zrovna stojí :D a večer je to samozřejmě o to horší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6763
13.7.20 00:26
@Myš32 píše:
Ahoj, dělám si velké starosti se spaním našeho 2letého chlapečka. Usíná většinou až po 23. hod. a u pohádky na youtube. Ráno vstává v 9. Odpoledne jde spinkat kolem 14. hod. a vydrží spinkat i do půl 4. Jsme s manželem oba sovy. Já chodím spát kolem 2. a vyhovuje mi to. Ale vím, že to není zdravé. Vyhovuje nám i to, že si všichni můžeme ráno pospat a večer se můžeme zdržet venku. Ale určitě to není pro batolátko zdravý, ani ta pozdní hodina, ani ta videa. Ale malý nedokáže jinak usnout. Spí s námi v posteli, stále kojím. Kolem 22. hod. je unavený, chce sám do postele. Nakojím, svítím jen lampičkou a čtu pohádky. Po dodudání ale utíká z postele dolů a chce si jít zase hrát. Když nejdu s ním, tak pláče. Udržím ho v posteli jen tím, že mu pustím pohádky na youtube. U těch pak usne, ale někdy i po hodině. Nevím, co s tím dělat :(

Máme podobně, jen to video je jen sem tam. Ale taky usíná pozdě.
Běžně odpoledne usne v půl páté a spí třeba do půl sedmé. A pak ponocuje.
Ale pokud potřebuje odpoledne spát, tak ji vzhůru prostě neudržím, stejně jako se moc nedá vzbudit dřív.
Do toho dost jezdíme autem, tam taky usíná.
Ono to za půl roku bude zase jinak, no.
To ranní spaní je fajn :-) (teď prázdninách to jde).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
13.7.20 01:52

Zrušila bych odpolední spánek, zkusila bych upravit a změnit režim, co to jde. Bez odpoledního spánku a v 7 do postele, zhasnout, číst, nepolevit. Nesnesla bych, aby mne dítě ještě po 11 skakalo po hlavě. Chci mít take čas pro sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4767
13.7.20 04:52

U nás teda nepomáhá, když odpoledne spát nejde, jak ti tu holky radí.. (dcera 3 roky). Ať odpoledne spí, nebo nespí tak večer usne až po desáté :nevim: Mě to nevadí, jsem na tento režim zvyklá a jsem ráda že ráno vstává až kolem deváté, někdy i dýl ;) Videa si pustí taky, ale jen chvíli a pak je zvyklá usínat po tmě u audiopohádek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26209
13.7.20 05:06

Já jsem spíš skřivan, ale po tom, co chodím na noční, vlastně ani nevím. Tablet bych nedala. On si spíš jen zvykl. Přes den jsem vymoženosti moderní techniky dávala, al večer už klid, jen knížka a tlumené světlo. Dítěti se spánek ještě bude upravovat s nástupem do školky. Tam jistě v deset dorážet nebudete, až se do devíti vyspíte všichni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12975
13.7.20 06:08

Moje holky mají v pokojíčku TV, v pul 8 poustím 1 pohádku, nastavim čas a v 21h cca se to vypne - když se chodí do školky.
Kdybych jim dala tablet, taky cucí až do rána.
Jniak to chce přenastavit režim, ale píšeš, že ti to tak vyhovuje. :nevim:
Pokud zrušíš odpolední spánek, počítej s tím, že od 16h bude dítě protivné a usne ti kolem 18h a ráno vstáváte s ptáčkama ;)
Nejlépe ho naučit jít spát hned po obědě, dopoledne ho pořádně utahat a u prsa ti usne ne? Nechat spát nejdéle do 14h a odpoledne zase utahat.
V létě jsem trochu benevolentnější, jsme i déle venku, takže strop je pro mě 22h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1883
13.7.20 06:23

Vzdyt spi dobře, nemuzes cekat, ze bude spat dele, syn mi spi také 10 hod. V noci a 1,5 hod po obědě. Jen to mame jinak nastavené. Driv vstáváme a maly jde pak o to driv spát. Takže bud to tak necháš, nebo budes mgset rano budit dřív, vic ti toho urcite nenaspi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1638
13.7.20 06:49

Zrušila bych odpol spánek. Chvíli to. potrva, než si to sedne. Syn mi také nespí odpol od dvou let. Večer v sedm do postele a do osmi by byl tuhej. A běž YouTube. To není dobré před spanim to blikání a záření. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3893
13.7.20 06:50

U nás to třeba pomohlo že jsem zrušila odpolední spánek, i když jak píše výše že ho potřebuje když usíná. Dcera ve dvou taky usla v poledne, ale pak usínala ve 22hod. Ale nikdy nee teda s pohádkou. To si myslím škodí více než chodit spát pozdě. Má se spát v tichu, klidu. Bez tabletu, notasu, televize, rádia. Hodně špatný návyk. Zrušila bych odpol. spánek. A prostě večer ve 20hodin spát. Dcera i tak spala cca do 8. a to usínala i před 19 hodinou jak neměl apolední spaní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama