Usínání po kojení bez říhnutí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Evapka
Povídálka 34 příspěvků 02.02.19 23:14
Usínání po kojení bez říhnutí

Ahoj všem, prosím o radu. Máme desetidenní mimi a malá mi po kojení spokojeně usne. Nicméně když ji chci dát odkrknout, tak ji tim vzbudím (a skoro nikdy si nekrkne) a pak zase třeba vůbec nespí a pláče, že se unaví tak, že chce zase kojit… :nevim:
Mnohem radši bych ji nechala usnout a nebudila… jenže mám strach, aby se v postýlce neublinkla a nezačala třeba dusit.. spí na podestlaná v pozici hlavičkou víc nahoru… v zavinovačce. Dáváme ji pro jistotu na bok.. jak velký je problém nedávat ji odříhávat? Moc díky…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 7735 příspěvků 1 inzerát 02.02.19 23:19

Já to řešila stejně jako ty. Polohou na boku a zvýšenou postylkou. Malou jsem ještě chvíli pozorovala, jestli si neublinkne, ale nebudila jsem. V porodnici myslím říkali asi 15 min hlídá

Pandemie
Kecalka 135 příspěvků 02.02.19 23:21

První miminko, co :P vůbec to nevadí, nech ji spinkat. Polohování na bok je fajn. Hlavně střídat strany. Sklon není nutný, spíš je na škodu. Pokud neublinkává, nechala bych spát na rovném.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 17303 příspěvků 02.02.19 23:21

moje děti si po kojení nikdy neodříhly…A díky Bohu to všechny zvládly, aniž by měly nějaký zdravotní problém…
S tím polohováním po kojení, ta doporučení se strašně mění. Ted jsem zas někde slyšela, že na bok ne, že si dítě vlastní vahou stlačuje hrudníček :nevim: . Já jsem dávala většinou na zádíčka a do zvýšené polohy.

me-ow
Kecalka 217 příspěvků 02.02.19 23:24

Bylo mi řečeno, že kojene mimco si nepotřebuje odrihnout. Že to je jen pro dobrý pocit matky. Říkala paní na kurzu :slight_smile:

KlarkaK
Závislačka 3561 příspěvků 8 inzerátů 02.02.19 23:27

V noci odrihnout nedavam…ostatne kolkkrat usnu driv nez mimco. Ja polohuju na bok kvuli slehnuti hlavicky, ale davala bych klidne na zada…hlavicku ma stejne na stranu takze kdyz si ublinkne tak se nezacne dusit… zvysena poloha pokud nezvraci a nema reflux mi prijde zbytecna…

KlarkaK
Závislačka 3561 příspěvků 8 inzerátů 02.02.19 23:31

@me-ow to mi teda prijde jako nesmysl…syn pokud si neodrihne tak teda ublinkava a celkem dost. To tedy v pripade ze po kojeni nespi a je aktivni…nebo kdyz ho treba prebaluju. Zvednu nozky a uz to je…nechapu proc by v tomto mezi materskym a umelym mlekem mel byt rozdil. zalezi jak dite pije a kolik nabere vzduchu… 8o ty kurzy uz taky dneska vede kazdy :think:

NikysekR
Extra třída :D 10441 příspěvků 12 inzerátů 02.02.19 23:37

Úplně si pamatuju ten den, kdy mě sestra v porodnici sprdla, ať to odříhávání tak neprožívám :D Tak jsem dala na její sprdnutí. Mám dva syny (6 let a 2 roky) a žijí i bez odříhnutí po kojení ;)

Slečna Ferka
Extra třída :D 10244 příspěvků 02.02.19 23:53

@Evapka Moje dítě skoro nekrkalo. Měla problémy, které mohly být příznakem refluxu (plakala po kojení atd.), tak jsem ji vždycky dala na rameno a chvíli pohupovala a pak položila.

A poloha na boku to jistí.

Nedělej si starost, každé dítě je jiné. Pokud si nebude ublinkávat, tak to klidně zvládnete i bez toho.

Příspěvek upraven 03.02.19 v 12:35

Janli
Kelišová 7238 příspěvků 03.02.19 00:00

Taky jsem dítě nedávala odříhnout. Malá mi usnula ještě u kojení, tak jsem jí chvíli držela tak, aby měla hlavičku výš než žaludek a pak jsem ji šoupla do postýlky. Takhle mi to doporučily laktační poradkyně v porodnici. Pokud má dítě v žaludku vzduch, do dvou minut si odříhne samo, jinak nemá smysl ho tím trápit. Akorát s tchýní jsem si užila peklo. Pořád mě kvůli odříhnutí buzerovala, volala mi dvakrát denně a pak mi vyhrožovala, že mi dítě v noci umře… :roll:

Půáček
Kecalka 296 příspěvků 03.02.19 00:07

Já nevím, jak velký rozdíl je kojene x nekojene. Nicmene muj syn, pokud jsem ho nevymlatila (skoro doslova) aby si krknul, vyzvracel se mi obloukem až do postele 8o pamatuju jak mi několikrát nablil na hlavu, dodnes vzpomínáme s manželem, jak mu nablil do obliceje…to kdyz jsem slysela ten podezrely zvuk a chtěla ho zvednout, že třeba nebude blinkat…byla jsem včetně vlasů, pyzama a postele :D :lol: prostě když si nekrknul, bylo to fakt děsné :lol: dneska s láskou vzpomínám, jsou mu 2 a půl. Ale nechávala jsem ho pak krknout vždycky, protože pokud ne, tak = katastrofa (Ale občas mu to trvalo i 30 minut a obzvlášť v noci to byla muka)

veria
Generální žvanilka 24342 příspěvků 03.02.19 00:34

Tak přes den dávám preventivně odkrknout (ale zas půl hodiny nedrzim), ale kdybych měla dávat odkrknout v noci, tak už asi neziju. Sem rada ze v polospanku nakojim. :D deti zijou, jedno už přežilo takto dvouletý kojení, takže si myslím ze to tak důležitý není. Maximálně muzou mít z toho vzduchu pak nadýmání.

Evulina
Neúnavná pisatelka 16120 příspěvků 03.02.19 00:39
@Evapka píše:
Ahoj všem, prosím o radu. Máme desetidenní mimi a malá mi po kojení spokojeně usne. Nicméně když ji chci dát odkrknout, tak ji tim vzbudím (a skoro nikdy si nekrkne) a pak zase třeba vůbec nespí a pláče, že se unaví tak, že chce zase kojit… :nevim:
Mnohem radši bych ji nechala usnout a nebudila… jenže mám strach, aby se v postýlce neublinkla a nezačala třeba dusit.. spí na podestlaná v pozici hlavičkou víc nahoru… v zavinovačce. Dáváme ji pro jistotu na bok.. jak velký je problém nedávat ji odříhávat? Moc díky…

První jsem nechávala odříhnout a bylo to peklo - klidně dvouhodinové usínání, balón atd. a nic. Já nervy na dranc..U druhé? Vedle sebe na posteli hnízdo pro miminko, dítě se vzbudilo, já po něm jen hmátla vedle sebe, nakojila, holčina pak u prsa usnula a já jí zas dala na bok do hnízdečka a spalo se dál. Ó jaká úleva. :roll:

Evapka
Povídálka 34 příspěvků 03.02.19 02:33

Všem Vám mockrát děkuji! Ano, je to první vymodlenec :lol:

beruska9
Extra třída :D 10897 příspěvků 03.02.19 04:13
@KlarkaK píše:
@me-ow to mi teda prijde jako nesmysl…syn pokud si neodrihne tak teda ublinkava a celkem dost. To tedy v pripade ze po kojeni nespi a je aktivni…nebo kdyz ho treba prebaluju. Zvednu nozky a uz to je…nechapu proc by v tomto mezi materskym a umelym mlekem mel byt rozdil. zalezi jak dite pije a kolik nabere vzduchu… 8o ty kurzy uz taky dneska vede kazdy :think:

Rozdil je v tom, ze pri kojeni se obvykle vzduch nenabira, ani to moc nejde :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Rozešli se v autě! Plekanec tlačil, aby to zveřejnili. Otec Vondráčkové o detailech rozchodu

Informace o rozchodu Tomáše Plekance a Lucie Vondráčkové přišla loni v srpnu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >