Úskalí s bydlením u tchána a tchýně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PalolaS
Povídálka 35 příspěvků 12.02.17 13:39
Úskalí s bydlením u tchána a tchýně

Ahoj holky!
Nikdy by mě nenapadlo, že budu muset řešit bydlení s tchýní a s tchánem. Bydlíme s přítelem takto necelý rok. Náš vztah nezačal standardně a však jsme to zvládli. S jeho rodiči jsem vycházela skvěle do včerejšího dne. Před rokem jsem vlastnila s bývalým RD, kde jsem měla trvalé bydliště. Situace byla taková, že dům přenechám ex a já budu byť s finanční ztrátou atd. bydlet s nynějším přítelem u jeho rodičů, i z důvodu finančního i z důvodu, že jsme chtěli založit rodinu. Přítelovým rodičům jsme vysvětlili, že je taková a taková situace, nic jsem neskrývala a mluvila s nimi na rovinu a říkala i věci, které mi nebyly příjemné avšak já jsem člověk, který je férový a jedná na rovinu. Řešilo se trvalé bydliště. Rodiče mi řekli, že to vyřešíme až ten dům s ex přepíšu a vyřeším formality. Ok. Rok uplynul, vše je hotové a nyní nastalo řešení trvalého. A ejhle…. Rodiče kvůli mé rodině (která vůbec nemá s mým životem co dočinění) nechtějí, abych měla u nich trvalé bydliště. Prý se bojí, tak jsem jim vysvětlovala fakta a to i s právníkem a stejně si myslí svoje. Takže včera se to vyostřilo, a je tichá domácnost. Já nikoho nemám, kam bych to moje bydliště přepsala max. babičku, která je senilní a bojím se, že akorát budu mít nepříjemnosti s poštou, navíc je to 150 km daleko. Jsem na jeho rodiče naštvaná, mluvila jsem s nimi však zdvořile. Akorát co jsem jim řekla, že jsme to měli řešit dříve a že jim to rok trvalo, než mi řekli NE a že je to podpásovka. Přítel chce zůstat v RD, protože do toho investoval dost peněz, chce mít rodinu v domě. Já nevím co mám dělat. Jít do podnájmu je vzdát se dítěte nejmíň na pět let a žít od výplatě k výplatě.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 13469 příspěvků 12.02.17 13:42

Upřímně až si syn přivede mladou at tu klidně bydlí když se bude chovat slušně, ale NIKDY jí nedovolím napsat si sem trvalé bydliště

Kosopemi
Kecalka 213 příspěvků 9 inzerátů 12.02.17 13:46

Bydlení s další generací nedělá dobrotu, časem rozbíjí vztah, mladí patří do svého, i když se musí uskromnit (mluvím z vlastní zkušenosti).

PalolaS
Povídálka 35 příspěvků 12.02.17 13:46

@ka2ka já to jako na jednu stranu chápu, ale mohli mi říct už dřív, že neexistuje. Přesto se tvářili, jako že jo jasně potom. Kdybych to věděla, tak si nechám dům, který jsem měla s ex.

mp25
Kecalka 113 příspěvků 12.02.17 13:46

A jak se k tomu staví tvůj přítel? Řekl jim něco?

AndilekOli
Kelišová 5073 příspěvků 12.02.17 13:47

@ka2ka Jestli to chápu dobře, tak je to dvougenerační dům, který přítel opravuje a oni tam plánují žít s rodinou dlouhodobě (napořád?). V tom případě mně trvalé bydliště nepřipadá jako přehnaný požadavek.

Maden
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 12.02.17 13:50

Jestli do domu partner investoval a bylo jasne, ze tam jednou bude bydlet s rodinou, tak mi přijde přirozené, ze tam bude mít trvale bydliště i jeho partnerka a děti. Co na to partner?

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22999 příspěvků 12.02.17 13:54

@PalolaS máš pravdu, že to měli říct hned. Hele a ty do oprav investuješ taky? Protože pokud tam oba bydlíte a tyinvestuješ do nějaké rekonstrukce, přišlo by mi to fér.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17640 příspěvků 17 inzerátů 12.02.17 13:56

@PalolaS Je to podpásovka. Neměli Ti nic slibovat. Nevím, jaké mají obavy - jediné, co mě napadá, je tvá exekuce nebo exekuce na tvého exmanžela, která by šla za tebou.
Nelze ten dvougenerační dům mít vedený jako dvě nezávislé bytové jednotky, aby jsi v té vaší měla TP?

Jinak bych asi tchánovcům řekla, že Tě zklamali. Že nechápeš jejich důvody a měli s tebou jednat na rovinu už před rokem. Nedodrřžené sliby nedělají dobro ani v přátelství, ani v rodině. A zařídila bych se tak, že bych si buď dala TP k té tvojí babičce, nebo na městský úřad obce, kde s tchánovci žijete.
S tím, že ve veškěrém úředním styku (banky, pojišťovny, zaměstnavatel apod.) si dávat pozor, aby tam vždy byla korespondenční adresa.

destrukce
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 13:59
@ka2ka píše:
Upřímně až si syn přivede mladou at tu klidně bydlí když se bude chovat slušně, ale NIKDY jí nedovolím napsat si sem trvalé bydliště

To jako fakt? 8o

ka2ka
Extra třída :D 13469 příspěvků 12.02.17 14:08
@destrukce píše:
To jako fakt? 8o

to jako fakt, až syn po nás dům zdědí, tak at jí tam trvalé dovolí, dřív ne protože pokud se rozejdou nebudu řešit co a jak :nevim:

Paola21
Závislačka 3670 příspěvků 12.02.17 14:09

Myslím, že nemáš právo být naštvaná na jeho rodiče, že nechtějí, abys tam měla trvalý pobyt. Snad jedině půlku toho domu od nich odkoupit a pak si tam udělat trvalé bydliště. Osobně ale nejschůdnější by pro mě bylo se odstěhovat… I kdyby se dítě mělo posunout o 5 let.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 18989 příspěvků 12.02.17 14:09

@PalolaS Brala bych to jako to nejlepší znamení shůry, které tě mohlo potkat. Bydlet s tchánovci nikdy dobrotu nedělá. Pracujte na své samostatnosti a na tom, abyste si svou budoucnost zajistili sami ve vlastním. Jak se zdá, v příteli moc oporu nemáš, takže upínat na něj své naděje a plánovat s ním rodinu je hodně předčasné.

destrukce
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.02.17 14:10
@ka2ka píše:
to jako fakt, až syn po nás dům zdědí, tak at jí tam trvalé dovolí, dřív ne protože pokud se rozejdou nebudu řešit co a jak :nevim:

Jo takhle, to potom chápu ;)

ka2ka
Extra třída :D 13469 příspěvků 12.02.17 14:10
@PalolaS píše:
@ka2ka já to jako na jednu stranu chápu, ale mohli mi říct už dřív, že neexistuje. Přesto se tvářili, jako že jo jasně potom. Kdybych to věděla, tak si nechám dům, který jsem měla s ex.

no asi jsi si ten dům nechat měla :think: a do tohohle domu jsi taky investovala nebo ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Poslední vystoupení? Karel Gott omámil svým zpěvem celý Žofín

Ačkoliv se v posledních dnech píše o jeho nalomeném zdraví, na sobotním plese... číst dále >

Hořící muž z Václavského náměstí: Následovníka Palacha hasili bundami

Policie dnes odpoledne kolem třetí hodiny zasahovala v horní části... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >