Ušlé zisky ve firme s látkami - dát trestní oznámení ?

Anonymní
12.2.21 09:16

Ušlé zisky ve firme s látkami dát trestní oznámení ?

Ahoj,

Je tu nějaký právník? Mám takový problém a potřebovala bych radu a nevím kde a co…
Kdysi jsem pracovala jako dělnice v továrně na výrobu chemikálii pro výrobu látek. S další kolegyní a 2 kolegy jsme ale byli šikovní a časem odešli a založili vlastní sklad, vyrobnu na výrobu látek, materiálu a příslušenství.
Jelikož jsem i tvořivá a manuálně zručná, tak jsem začala ještě na vlastní triko vyrábět ruzné pletené a háčkované věcičky a jelikož to neneslo, tak jsem firmu nezakládala a jen loni si upravila ŽL a dělám to už legál daně atak vše OK.
Jsem proto na facebooku i instagramu a v ruzných skupinách o doplňcích, bydlení, nabytku, tvoření atd…no a v jedené takové skupině jsem se na začátku ledna chytla s jedním chlapem, který se tam posmíval jedné mladé asi 15 leté slečně, že co to jako vyrobila (háčkovaný andělíček) atd samozřejmě jako matka jsem nevydržela a začala se tam hádata a pak mě ruply nervy a poslala jsem ho někam a ještě mu řekla pár sportými slovy. Druhý den mě hlava vychladla samozřejmě a já to smazala a pána zablokovala v domění, že je klid. Bohužel nebyl ☹
Pár dní na to v jiné skupině nějaká paní prezentovala výrobek co si ode mě koupila a chválila mě a dala mě kladnou recenzi. Tady ten chlap si to vyfotil a spolu s fotkami těch komentářu co jsem mu psala týden před tím já (bohužel i s těmi nadávkami) zveřejnil u sebe na profilu a i všech tvořilkovských skupinách s tím, že nechápe jak mě paní mohla dát kladnou referenci, že se dle fotky výrobek kvalitní nezdá být a že už vůbec nechápe jak paní muže chválit komunikaci se mnou a že nechápe, že člověk jako já a maitel a jednatel firmy XYZ (té s těmi látkami) může něco takového vyrobit a ještě se vyjadřovat jak řezník atd….
Já to samozřejmě nevěděla jenže ten člověk tam vypsal i jméno té ofiko firmy a dal nám to i jako hodnocení na stránky právě i s fotkami, kde jsem byla sprostá. Zbylým společníkum ve firmě se to nelíbilo a hnedka mě to řekli a pána jsem si odblokovala a nestačila se divit, že se to začalo sdílet a mají to na profilech i lidi co neznám a jsou z druhé strany republiky. Ve firmě končí fiskální rok a bude plénum a chtějí mě vyhodit nebo my alespoň odebrat funkci a zkrouhnout procenta a když jsem se bránila at na něj dám trestní oznámení. Moje dcera má za přítele studenta práv tedy jiný obor, ale jak mají studium doma tak jsem se jich ptala co a jak. No a on me řekl, že by na pána trestní oznámení za pomluvu a poškození rozhodně nedal, že pán byt napsal veřejně recenzi prezentuje svůj názor na výrobek a to trestné není a že ty fotky jak tam nadávám byt si to zasloužil tomu nepřidají a že jsem si bohužel nechtěně zavařila právem a že si mám udělat 3 profily na FB jeden svůj osobní, pak jiný na prezentaci svých výrobku a pak jeden oficiální na prezentaci té firmy s látkami….Snažila jsem se příteli dceri vysvětlit, že to má dopad na firmu a že nám mužou ujít zisky, že tedy jménem firmy to dát a on mě řekl, že není za co, že napsat veřejně a ještě vlastně díky tomu co jsem sama řekla, že jsem si doslova „nas*ala do vlastních bot“ a že by mě doporučoval to nechat být, že se to za měsíc dva přežene….

Myslíte, že kdybych se rozhodla podat tedy stížnost, že bych uspěla? Nebo má dceri přítel pravdu a je lepší nechat to být?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1281
12.2.21 09:35

Tak ono by chtělo vidět, co přesně jste napsala a jak se zachoval pán, ale myslím si, že má přítel vaší dcery pravdu. A pokud někdo uvažuje váš vyhazov, tak to asi nebylo nic milého v těch komentářích. Já si teda osobně myslím, že se to hned přežene. Lidi mají rádi skandály, takže to brzy přebije něco jiného. Pro vás je to poučení a zamyšlení nad bezpečností na internetu. Zkusila bych ještě přídpěvek, který se sdílí, nahlásit facebooku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2720
12.2.21 09:37

No trestní oznámení podat můžeš. Ale záleží, co si psala ty…tak jak říká dcery oartner- aby ti to spíše neublížilo. Osobně bych se v tom nestourala, ani nereagovala na příspěvky na fb. Tím akorát prilejes olej do ohne…pro příště ses poučila, internetový svět je plný nástrah a de.bilu. Co se týče firmy, jde té chtějí odstranit - do toho nevidím.. Ale nepřijde mi adekvátní, kvůli jedné reakci na fb, odstranit spoluvlastníka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4372
12.2.21 09:40

Čím víc se v h0vnu šťourá, tím více smrdí. Určitě bych se na trestní oznámení vykašlala. Za chvilku se to přežene. Takových kauz už bylo. Každopádně doporučím také vytvořit si soukromý profil a striktně ho oddělit od firemního.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19839
12.2.21 09:48
@Anonymní píše:
Ahoj,

Je tu nějaký právník? Mám takový problém a potřebovala bych radu a nevím kde a co…
Kdysi jsem pracovala jako dělnice v továrně na výrobu chemikálii pro výrobu látek. S další kolegyní a 2 kolegy jsme ale byli šikovní a časem odešli a založili vlastní sklad, vyrobnu na výrobu látek, materiálu a příslušenství.
Jelikož jsem i tvořivá a manuálně zručná, tak jsem začala ještě na vlastní triko vyrábět ruzné pletené a háčkované věcičky a jelikož to neneslo, tak jsem firmu nezakládala a jen loni si upravila ŽL a dělám to už legál daně atak vše OK.
Jsem proto na facebooku i instagramu a v ruzných skupinách o doplňcích, bydlení, nabytku, tvoření atd…no a v jedené takové skupině jsem se na začátku ledna chytla s jedním chlapem, který se tam posmíval jedné mladé asi 15 leté slečně, že co to jako vyrobila (háčkovaný andělíček) atd samozřejmě jako matka jsem nevydržela a začala se tam hádata a pak mě ruply nervy a poslala jsem ho někam a ještě mu řekla pár sportými slovy. Druhý den mě hlava vychladla samozřejmě a já to smazala a pána zablokovala v domění, že je klid. Bohužel nebyl ☹
Pár dní na to v jiné skupině nějaká paní prezentovala výrobek co si ode mě koupila a chválila mě a dala mě kladnou recenzi. Tady ten chlap si to vyfotil a spolu s fotkami těch komentářu co jsem mu psala týden před tím já (bohužel i s těmi nadávkami) zveřejnil u sebe na profilu a i všech tvořilkovských skupinách s tím, že nechápe jak mě paní mohla dát kladnou referenci, že se dle fotky výrobek kvalitní nezdá být a že už vůbec nechápe jak paní muže chválit komunikaci se mnou a že nechápe, že člověk jako já a maitel a jednatel firmy XYZ (té s těmi látkami) může něco takového vyrobit a ještě se vyjadřovat jak řezník atd….
Já to samozřejmě nevěděla jenže ten člověk tam vypsal i jméno té ofiko firmy a dal nám to i jako hodnocení na stránky právě i s fotkami, kde jsem byla sprostá. Zbylým společníkum ve firmě se to nelíbilo a hnedka mě to řekli a pána jsem si odblokovala a nestačila se divit, že se to začalo sdílet a mají to na profilech i lidi co neznám a jsou z druhé strany republiky. Ve firmě končí fiskální rok a bude plénum a chtějí mě vyhodit nebo my alespoň odebrat funkci a zkrouhnout procenta a když jsem se bránila at na něj dám trestní oznámení. Moje dcera má za přítele studenta práv tedy jiný obor, ale jak mají studium doma tak jsem se jich ptala co a jak. No a on me řekl, že by na pána trestní oznámení za pomluvu a poškození rozhodně nedal, že pán byt napsal veřejně recenzi prezentuje svůj názor na výrobek a to trestné není a že ty fotky jak tam nadávám byt si to zasloužil tomu nepřidají a že jsem si bohužel nechtěně zavařila právem a že si mám udělat 3 profily na FB jeden svůj osobní, pak jiný na prezentaci svých výrobku a pak jeden oficiální na prezentaci té firmy s látkami….Snažila jsem se příteli dceri vysvětlit, že to má dopad na firmu a že nám mužou ujít zisky, že tedy jménem firmy to dát a on mě řekl, že není za co, že napsat veřejně a ještě vlastně díky tomu co jsem sama řekla, že jsem si doslova „nas*ala do vlastních bot“ a že by mě doporučoval to nechat být, že se to za měsíc dva přežene….

Myslíte, že kdybych se rozhodla podat tedy stížnost, že bych uspěla? Nebo má dceri přítel pravdu a je lepší nechat to být?

přítel tvé dcery má pravdu. On pán někde zveřejňoval lživé informace, aby to mohla být pomluva? a jak dokážeš, že tě to poškodilo? jak prokážeš, že v době covidu neklesly příjmy díky tomu, ale díky tomu pánovi? jak to vyčíslíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1735
12.2.21 09:56

Jo, internet, to je věc. Lidi nechápu, že by si i tady měli dávat pozor na to, co kde píšou. Nám už na gymplu říkali, ať se ve společnosti jak klasické, tak té online, chováme slušně, protože tím prezentujeme nejen sebe, ale i tu školu. Ty prezentuješ vasi firmu a naprosto chápu, že se to společníkum nelíbí, taky bych tě nějak potrestala. Mně taky občas sjedou nervy a napíšu něco ostřejšího, ale nikdy nic, za co bych s nemusela stydět nebo co by někdo měl potřebu ventilovat veřejně. A už vůbec ne nic, co by mohlo uškodit mým blízkým. Vždyť se tě to vlastně ani netýkalo, tak ses mohla angažovat jednou větou a byl by klid

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16911
12.2.21 10:02

Tohle fakt neřeš na internetu, ale s právníkem.

Ale obecně- lidi jsou kreténi a ty z pozice podinkatelky potřebuješ umět komunikovat tak, aby ti tohle nedělali. je to tvoje zodpověnost. prozákaznický přístup a podobn, ě. A ano - znamená to naučit se umění držet hubu a deeskalaci sporů. Jo a omluva která mírní spor je cntost, ne projev slabosti.

Podle všeho si komunikaci nezvládla a nemáš na to náhled.

To co chceš primárně, tak potřebuješ především mediátora mezi tebou a tvými společnky. A pak školení v komunikaci s veřejností.

A to že to tvoji společníci tvůůj komunikační fail řeší takhe, ukazuje že tam někde vespod budou dřímat další průšvihy spojené i s tvou osobou.

Fakt to začni řešti jinak než ryčným útokem. Jinak prohraješ a to hodně bolestivě.

Ten mediátor je pro tebe asi nejrozumnější volba

http://www.amcr.cz/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3580
12.2.21 10:08

Sorry, ale neda se ten tvuj prispevek vubec cist :roll: Carky, tecky, nic. Paty pres devaty, hrubky. Od jednatelky firmy bych čekala jiny projev..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 10:08
@Ou píše:
Tohle fakt neřeš na internetu, ale s právníkem.

Ale obecně- lidi jsou kreténi a ty z pozice podinkatelky potřebuješ umět komunikovat tak, aby ti tohle nedělali. je to tvoje zodpověnost. prozákaznický přístup a podobn, ě. A ano - znamená to naučit se umění držet hubu a deeskalaci sporů. Jo a omluva která mírní spor je cntost, ne projev slabosti.

Podle všeho si komunikaci nezvládla a nemáš na to náhled.

To co chceš primárně, tak potřebuješ především mediátora mezi tebou a tvými společnky. A pak školení v komunikaci s veřejností.

A to že to tvoji společníci tvůůj komunikační fail řeší takhe, ukazuje že tam někde vespod budou dřímat další průšvihy spojené i s tvou osobou.

Fakt to začni řešti jinak než ryčným útokem. Jinak prohraješ a to hodně bolestivě.

Ten mediátor je pro tebe asi nejrozumnější volba

http://www.amcr.cz/

ano a proto se ptám na právníka tady, protože jak jistě čteš jsem se radila s člověkem co studuje práva předběžne co a jak a chci vedět, zda má smysl vůbec si za drahý peníze právníka hledat…

Žádný spor nebo špatnou komunikaci ve firmě nemáme a chtějí to řešit, protože ten chlap ikdyž to s tínm nemá co dělat prostě napsal na veřejné hodnocení firmy…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 10:09
@Pajka89 píše:
Sorry, ale neda se ten tvuj prispevek vubec cist :roll: Carky, tecky, nic. Paty pres devaty, hrubky. Od jednatelky firmy bych čekala jiny projev..

myslím, že se to dá dobře číct a jsem trošku z nervama jnde za poslední měsíc co to doma řešíme :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.2.21 10:38

@tartaletka @Ou @Midaku @Keyllah

No asi takhle…. Profil na FB mám svůj a nikde oficiálně nemám s firmou propojení, ale samozřejmě, když hledal našel co sdílím a lajkuju a nebyl problém zjistit kde jsem majitel…

Já sem mu napsala něco ve smyslu, že „je to pěkný č*rák“ a to bylo. Ráno jsem to smazala. Neřešila to a on napsal na svůj profil i do té skupiny něco ve smyslu „ Prosím raději se vyhněte paní 1234 z města 1234 co se týče výběru dekorací, protože paní jakmile se jí něco nebude líbit bude s vámi jednat takto (foto) a bude vám nadávat. Nechápu, že muže pracovat pro firmu 1234 s takovýmto jednáním. I co se týče recenze níže bych byl opatrný. Materiál se nezdá být kvalitní a provedení byl taky neřadil mezi nadprůměrné. Radil bych proto všem se této osobě vyhnout a sám napíšu firme 1234 aby věděli jak se paní majitelka vyjadřuje k případným zákazníkum. Objednat a řešit s ní pak třeba reklamaci…no nechtěl bych“ + tam pak dal ty fotky atd…. tohle celé i fotky opět v komentáři napsal na stránky firmy….nic více….

Jde o to jestli když toto nějak napadnu a dám trestní oznámení, že uspěji nebo ne….nebo zda obrazně řečeno se toto bere jako poškození mé osoby či firmy? Já totiž nikde za firmu nemluvím….

Přítel dcery přesně říká co někdo tady „ že jde o přilévání oleje do ohně“ a že to doslova „ pos*ru ještě víc“. Manžel zase tvrdí, že mám jít na PCR, že poškodil naši rodinu a a i moji firmičku i firmu a společníky…..

• Citovat
  • Nahlásit
2875
12.2.21 10:40

Trestní oznámení bych nepodávala, ono se velmi špatně dokazuje, že ta pomluva měla vliv na zisk. Patrně bys na tom prodělala kalhoty a výsledek nula. Jediné, co mě napadá je, výhružka od právníka, zaslaná oficiálně tomu pánovi, něco jako předžalobní výzva. Ovšem na to musíte vědět, kde bydlí.
NA FB doporučuji striktně oddělit pracovní věci a soukromé tvoření, aby nebylo dohledatelné, že něco tvoříš a prodáváš a k tomu pracuješ v jisté firmě. Ve firmě se snažte po dobrém domluvit jak řešit situaci, aby ti nehrozil vyhazov, ale třeba je to jen upozornění, ze kterého nic nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2875
12.2.21 10:42
@Anonymní píše:

No asi takhle…. Profil na FB mám svůj a nikde oficiálně nemám s firmou propojení, ale samozřejmě, když hledal našel co sdílím a lajkuju a nebyl problém zjistit kde jsem majitel…

Já sem mu napsala něco ve smyslu, že „je to pěkný č*rák“ a to bylo. Ráno jsem to smazala. Neřešila to a on napsal na svůj profil i do té skupiny něco ve smyslu „ Prosím raději se vyhněte paní 1234 z města 1234 co se týče výběru dekorací, protože paní jakmile se jí něco nebude líbit bude s vámi jednat takto (foto) a bude vám nadávat. Nechápu, že muže pracovat pro firmu 1234 s takovýmto jednáním. I co se týče recenze níže bych byl opatrný. Materiál se nezdá být kvalitní a provedení byl taky neřadil mezi nadprůměrné. Radil bych proto všem se této osobě vyhnout a sám napíšu firme 1234 aby věděli jak se paní majitelka vyjadřuje k případným zákazníkum. Objednat a řešit s ní pak třeba reklamaci…no nechtěl bych“ + tam pak dal ty fotky atd…. tohle celé i fotky opět v komentáři napsal na stránky firmy….nic více….

Jde o to jestli když toto nějak napadnu a dám trestní oznámení, že uspěji nebo ne….nebo zda obrazně řečeno se toto bere jako poškození mé osoby či firmy? Já totiž nikde za firmu nemluvím….

Přítel dcery přesně říká co někdo tady „ že jde o přilévání oleje do ohně“ a že to doslova „ pos*ru ještě víc“. Manžel zase tvrdí, že mám jít na PCR, že poškodil naši rodinu a a i moji firmičku i firmu a společníky…..

V tomhle případě bych se obrátila na adminy té skupiny a požádala o smazání. Můžeš ten příspěvek nahlásit i přímo FB, udělala bych oboje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1464
12.2.21 10:43
@Anonymní píše:

Já sem mu napsala něco ve smyslu, že „je to pěkný č*rák“ a to bylo. Ráno jsem to smazala. Neřešila to a on napsal na svůj profil i do té skupiny něco ve smyslu „ Prosím raději se vyhněte paní 1234 z města 1234 co se týče výběru dekorací, protože paní jakmile se jí něco nebude líbit bude s vámi jednat takto (foto) a bude vám nadávat. Nechápu, že muže pracovat pro firmu 1234 s takovýmto jednáním. I co se týče recenze níže bych byl opatrný. Materiál se nezdá být kvalitní a provedení byl taky neřadil mezi nadprůměrné.Radil bych proto všem se této osobě vyhnout a sám napíšu firme 1234 aby věděli jak se paní majitelka vyjadřuje k případným zákazníkum. Objednat a řešit s ní pak třeba reklamaci…no nechtěl bych“ + tam pak dal ty fotky atd…. tohle celé i fotky opět v komentáři napsal na stránky firmy….nic více….

Objednal si tento člověk někdy něco od vaší firmy?
Pokud ne, v odpovědi na recenzi bych jen suše napsala, že pán XY nikdy nebyl naším zákazníkem a nevím, z čeho posuzuje kvalitu dodávaného zboží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19839
12.2.21 10:43
@Anonymní píše:

ale trestní oznámení na co? on tam přece lživě nic netvrdí -) píše, co jsi mu opravdu řekla a dále uvádí své názory -) „zdá se…radil bych…“ Napsal svůj názor a to není trestné. Za další by jsi musela dokázat, že právě jen díky tomuto jsi přišla o zisk -) a to by jsi udělal jak?
Obávám se, že ti jen nastavil zrcadlo a ty jsi se snížila na jeho úroveň a teď za to sklízíš, co jsi zasela. Bohužel…
A podle manžela poškodil vaši rodinu jak? že řekl pravdu o tom, jak jsi reagovala? Každý může vyjádřit svůj názor na to, zda se mu něco zdá či nezdá kvalitní, jestli se mu něco líbí nebo ne…za to přece nebudeme nikoho trestně stíhat :think: na trestní oznámení to opravdu není…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat