Usne jen v nosítku

24
9.6.13 22:07

Usne jen v nosítku, prosím poraďte

Ahoj, moc prosím o radu. Moje malá skoro již roční dcera od mala strašně špatně usíná. Přes den mi to tak nevadí, ale večer je to už pro mě vysilující. Bohužel dcera není moc tulivá (a já bych se táááák tulila), takže nějaké tulení a uklidnění před spaní nepřipadá v úvahu. Dneska jsem zkusila dle rad různých odborníků si lehnout k postýlce a povídat či zpívat, holka byla neustále na nohách a křičela (ale nebrečela), v půl desátý už jsem nemohla a vzala opět nosítko, jenže byla ták přetažená, že nemohla ani usnout… Když jí vezmu do velké postele, tak mě hned přelejzá a vystupuje mi z ní. Není tu někdo, kdo to měl nebo má podobně: to, že večer prostě uspával v nosítku a pak se to časem třeba změnilo? Moc by mě to uklidnilo… Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
392
9.6.13 22:13

Ahoj jak kdyby si mluvila o mém Tomáškovi. Akorát rozdíl je ten, že on usíná v autosedačce… :nevim:
Ale ted poslední 3 dny uspím a přendám do postýlky a spinká. Ale do ted to byl očistec, nedařilo se mi ho ani přendat. takže jsem chodila spát s ním a spal celou noc u nás

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2823
9.6.13 22:15

Ahoj, řeknu osobní zkušenost, jak jsem malého naučila usínat samotného. Vím, že hodně maminek to neuznává, ale mě to vážně pomohlo :) Když malému bylo 7-8 měsíců dala jsem ho do postýlky vyřvat, první den i řval asi hodku a půl. Vydržela jsem to a další den to už bylo lepší a od třetího dne usínal sám. A do dnes usíná sám a jsem fakt ráda, že jsem to tak udělala. Jinak bych ho do ted uspávala v náručí :roll:. Kamarádka byla už taky zoufalá, nakonec dala na moji radu. A v roce ho nechala vyřvat a bylo to skoro stejné jako u nás. A už usíná sám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K-Black
9.6.13 22:19

@hellemax já uspávala první dítě na rukách, do roka, opravdu na rukách, trvalo to klidně 45 minut :roll: kluk měl 12 kg. Nevím jak, ale v roce, možná pár dní po roce se to zlomilo a už to nevyžadoval :dance:
Přes den jsem zkoušela lehnout si s ním do postele, aby usnul bez rukou, a jak tvoje, přelézal mě, no dělal blbosti, pak pomohlo na něj trošku houknout, prostě změnit tón hlasu a výraz tváře, aby viděl že se zlobím. Na vyřvání nemám sílu, tak jsem zkoušela pořád a pořád, to uspávání vedle něj, nakonec to končilo chováním :roll: zlomilo se to samo.
Pokud nemáš žaludek nechat malou vyřvat, musíš to vydržet, jak si je naučíme takový to máme :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
7569
9.6.13 22:36

Tady je video…
chce to jen vydržet ten pláč…víš, že se mu nic neděje, tak to jen vydržet…
držím palce :mavam:

http://www.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15074
9.6.13 22:38

Neboj, věčně takhle spát nebude, děti maj svý období.-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
9.6.13 22:44

@Lenka512 Deje se mu- mama nejde a tak jedina jistota, kterou dite ma, selhava. O prozitcih ditete pri vyrvavaci metode je napsano mnohe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
9.6.13 22:45

Já uspávala na rukách, nošením, skončila jsem s tím něco po roce, prve jsem chovala jen chvilku a ještě s trochu bdící jsem si sedla a už usnula, pak postupně jen v sedě a pak už jen vedle mě… Tohle „přeučovací“ období trvalo tak 14 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7569
9.6.13 23:00
@Háta_x píše:
@Lenka512 Deje se mu- mama nejde a tak jedina jistota, kterou dite ma, selhava. O prozitcih ditete pri vyrvavaci metode je napsano mnohe.

Tak na tom videu vidíš, že tam ta máma je…on ji vídí… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
9.6.13 23:11

@Lenka512 Na video jsem nereagovala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3264
9.6.13 23:31

Když malá neusne hned a začne vstávat a dělat v posteli blbosti a není schopná ležet a usnout a uspavani trva už vice než 30 minut, tak se mi osvědčilo, ze ji chytnu a pritulim si ji když lezim na boku na své břicho - ona leží zády ke mě a pevně ji držím v obětí - sice se rozciluje a nelíbí se ji to, ale trvá to 1-5 minut, podle toho jak moc je unavená a přetazena a pak usne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
10.6.13 08:10

Už zase - takže tahle metoda ať jí nazvete jak chcete je stále o tom, že to dítě vzdá.. Brečí, brečí a najednou nikdo nejde.. A předtím dlouhé měsíce přitom vždy někdo přišel - co se tak asi v té hlavičce může odehrávat?
Já malou uspávala u prsa, kojila jí i v noci (někdy i 7×) celých 15 měsíců.. Pak se to najednou úplně samo zlomilo a spí celou noc. Usínání je jak kdy, záleží co dělala přes den, včera usnula během dvou minut, bez jakékoliv mé asistence a spala 12 hodin v kuse. Někdy je rozlítaná, tak nabínu prso a to jí zklidní, pak třeba ještě 15 minut něco vypráví, přelézá mě, pak odpadne a spí až do rána.. Bez řevu ;)
Chápu, že to není pro každého, někdo už má třeba děti dvě a těžko může to starší pořád kojit a uspávat, ale mě tyhle metody prostě hrozně rozčilují :evil:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69998
10.6.13 09:16
@gabriela82 píše:
Už zase - takže tahle metoda ať jí nazvete jak chcete je stále o tom, že to dítě vzdá.. Brečí, brečí a najednou nikdo nejde.. A předtím dlouhé měsíce přitom vždy někdo přišel - co se tak asi v té hlavičce může odehrávat?
Já malou uspávala u prsa, kojila jí i v noci (někdy i 7×) celých 15 měsíců.. Pak se to najednou úplně samo zlomilo a spí celou noc. Usínání je jak kdy, záleží co dělala přes den, včera usnula během dvou minut, bez jakékoliv mé asistence a spala 12 hodin v kuse. Někdy je rozlítaná, tak nabínu prso a to jí zklidní, pak třeba ještě 15 minut něco vypráví, přelézá mě, pak odpadne a spí až do rána.. Bez řevu ;)
Chápu, že to není pro každého, někdo už má třeba děti dvě a těžko může to starší pořád kojit a uspávat, ale mě tyhle metody prostě hrozně rozčilují :evil:

jenže jde o to co vzdá. Pokud dítě bude chtít dvacátý bombon a máma mu ho nedá, bude hodinu ječet Udělá to ještě několikrát a pak zjistí, že to nemá cenu. tady se snad shodnem, že ono vzdá je v pořádnu. Druhý extrém je dítě dát do postele, říct dobrou, zabouchnout dveře, dítě nechat řvát Dítě bude řávt hodinu, pak ještě pár dní. Pak to vzdá. Ani to není pro mě. Ale jestliže navrhují, aby máma byla s dítětem. Nevyhoví dítěti v nošení… Dítě zvdá to, že už nebude vyžadovat nošení. Nevzdá volání mámy, protože ta tam s ním je. Je tam pro něj, aby mu svojí přítomností pomohla překonat tu změnu, že bude spát s ní v posteli a ne u ná na ruce nebo v nosítku. :nevim: Víceméně nosím výhradně, jsem zvyklá na zátěž. ale i tak, u ročního dítěte jsem byla ráda, že večer chrní v posteli. Nosilo se na výletech přes den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13840
2.1.20 20:04

Ahoj holky, potřebovala bych radu ohledně usínání. Syn ( teď jedenáct měsíců) od narození celkem hezky usínal v postýlce po jídle, koupání. Co mu začaly růst zuby a hlavně jak začal stát a obcházet tak to stojí na prd. Teď jsem přišla na to, že hezky usne v nosítku a to není nijak moc na nošení zvyklý. Akorát mám z toho obavy jelikož má asi jedenáct kilo, takže jsem teď týden trvala striktně na usínání v postýlce. Celkem hezky za hodinu usínání nakonec usnul bez pláče ( vyplakat bych ho nechala, jsem u něj, čtu a pak zpívám, hladím po zádech). Jenže teď poslední dny začaly růst zase asi zuby a přidala se separační úzkost. Takže včera a dnes zase nosítko. Překvapilo mě, že se přitulil, chvíli jsem chodila a pak se začal odtahovat. Tak jsem položila do postýlky tam hned usnul. A teď nevím, zda toto usínání nechat a prostě to neřešit, brát to jako období. :nevim: prostě zase ho nechci na toto úplně naučit, pač chci být brzy znovu těhotná, manžel nosit nechce a hlavně chce stejně syn jenom mě( byl zvyklý, že ho manžel uspává). Každopádně se mi teď krásně povedlo odbourat usínání u flašky :dance: jinak syn spí v noci špatně a často se budí. Usíná kolem sedmé hodiny a když je dobrá noc tak se vzbudí na UM mezi 22-23 hod, pak 1 hod. a ve 4. Vstává teď naštěstí až po šesté hodině :dance: akorát těch dobrých nocí je minimum a většinou mezi tím hladím, podávám dudlík několikrát za noc ( když jsem ještě kojila tak to bylo ještě horší, takže i tohle je úspěch). Přes den usíná teď taky blbě, pomaličku přechází asi na jeden spánek a to jedině v kočárku ( usíná asi dvacet minut). Což je taky na prd. Nevim jestli by nakonec nebylo to nosítko jednodušší i na uspávání přes den a třeba by mi i déle spal v postýlce, jelikož v kočárku spí teď maximálně 45 min. Moc děkuji za rady ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
2.1.20 20:20

Jestli ho zlobí zoubky tak s tím stejně nic moc neuděláš, počkat až to přejde. Jinak tě chápu, já mám špatný záda a v nosítku bych opravdu nechtěla uspávat 11 kilový mimčo. Moje 13 měsíční dcera mi usíná u lahve u mě v posteli a pak jí přenesu do postýlky a spí celou noc až do 8 hodin ráno, ale ona to má takhle od narození i když jsem kojila. Má v postýlce dva usínáčky a když večer usíná u lahve tak si tře plínkou nebo usínáčkem po tváři a uspává se tím. Jinak mi přes den spí jeden spánek po obědě ale jen v postýlce, když jí dám do kočárku tak je to maximálně na 45 minut jelikož se tam nemůže otáčet jak v postýlce. A vedle tebe by přes den neusnul že by jste si lehli spolu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat