Uspávací metody a separační úzkost

606
18.11.15 21:24

Uspávací metody a separační úzkost

Všechny zdravím a prosím o radu nebo zkušenost. Naše malá 9 měsíců, usínala u kojení. Přes den i večer. Pak se nakojila, chvilku se obracela v posteli, usnula a já ji přenesla do postýlky. Někdy spala chvilku někdy déle. Každopádně čím byla starší, tím se víc budila. V noci třeba 10× nebo 2-3 hodiny v noci vzhůru. Navíc se nakojila a začala si v posteli sedat, lézt a ve výsledku řvát, prso nechtěla, nakonec jsem musela uvozit v kočárku. Tak jsem začala zkoušet uspávací metodu. Byla jsem nadšená. Jenže po několika dnech hysterie přes den, po hodině jsem ji nakonec vyndala, dneska už i z večera. Po 15 minutách šíleného řevu padla. Jenže přes den nemůžu jít ani do koupelny, jak mě nevidí, krize. Bojím se, zda nemá separační úzkost. A nevím, zda nevznikla díky tomu uspávání. Na druhou stranu, uspávat v kočárku taky není řešení. Navíc je veliká, v golfkách není spaní nic moc a za chvíli je vzhůru. Tak nevím, co dělat. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2300
18.11.15 21:39

Sice me tady nektere budou kamenovat ale osobne zastavam nazor nechat rvat, takovehle piplani to je fakt moc, nejsem otrok sveho ditete :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
18.11.15 21:44

Právě se taky bojím, abych se nestala otrokem. Otroka jsem dělala u starší, tak bych nerada. Možná jsem začala pozdě. Ale do teď nebyl důvod řešit uspávání :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19239
18.11.15 21:50

Tak ja teda zastávám názor, ze takhle malá mimina mají problém usnout z nějakého důvodu (byt jen z důvodu nedozraleho mozecku). Takže potřebují pomoct, ne nechat vyrvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
18.11.15 21:51

Myslim ze uz otrok jsi z toho co popisujes, ja dceru taky dlouho uspavala ale spala pak krasne celou noc, jednou jsem si uz rekla ze takhle ne, dala jsem ji samotnou par veceru brecela ale naucila se..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11509
18.11.15 21:52

Proč neuspáváte v postýlce? lehla bych si vedle a povídala si s ní a hladila, myslím, že za pár dní to zase zmizí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
18.11.15 21:53
@Svistice píše:
Tak ja teda zastávám názor, ze takhle malá mimina mají problém usnout z nějakého důvodu (byt jen z důvodu nedozraleho mozecku). Takže potřebují pomoct, ne nechat vyrvat.

rozhodne nesouhlasim, pokud je dite od mimina naucene spat samo, ve sve postylce pak nema problem..takhle to vidam u spousty deti.Ale pokud nekdo toto chce podstupovat uspavat a delat kdovico aby dite usnulo fajn je to jeho vec hlavne at si pak nestezuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8818
18.11.15 21:55
@iiiv píše:
Proč neuspáváte v postýlce? lehla bych si vedle a povídala si s ní a hladila, myslím, že za pár dní to zase zmizí

uspávala bych podobně. Jsem měkkosrdcař, takže řvaní bych nedávala a fakt jeden neví, co se děje takhle malému mimi. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
606
18.11.15 21:56

Mně b nevadilo ji uspávat u prsa nebo v posteli, ale sama to odmítá. Jen mám strach z té úzkosti, abych ji nějak nepoznamenala. Možná jí zase roste zub. Jenže ty jí porostou ještě dva roky. Navíc když stejně nepomůže, když tam jsem s ní. Ale připadám si jako Herodes a to svoje holk tak miluju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 21:57

Syn usínal dlouho sám v malé postýlce. To jsem mu byla poměrně dlouho šumák. Z velké postele neustále lezl ven, tak jsme začali regulerně uspávat. Ve výsledku ale potřebuje jen pocit, že tam s ním někdo je. Ležím vedle a čekám, až usne. Až od této doby pozoruji jakousi separační úkost, i když mě samotnou by nenapadlo to takhle nazývat. Já ale zastávám názor, že ho prostě popadla tahle přirozená fáze zrovna v tu dobu. Nepřisuzuji to uspávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1419
18.11.15 22:01

Syn 10 m me taky ted musi mit porad na ocich, vsude lozi za mnou. A ja bych ho teda nikdy vyrvat nenechala, kdyz jsem to zkousela, prisla jsem po chvilce byl uplne zpoceny, chudak tak moc plakal. Ja uspavam na rukach, kojim porad a v noci spi s nama, kdyz se vzbudi v noci nakojim ho a kdyz nezabere, taky si seda, prevaluje se, tak ho hladim po zadech a rikam pohadku dokud neusne. Precetla jsem si stranky mamalia.sk, dalo mi to hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 22:02

Každé dítě jednoho dne dospějeje k samostatnému usínání, některé dříve, jiné později. Vyřvat bych nikdy nenechala, to je hnus. Uspávám v posteli u kojení 10-15minut, nikam nepřendavám, nepředpokládám, že takto budu uspávat ještě v 15letech, nepřipadám si jako otrok, naopak si ty společné chvilky moc užívám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 22:05

Ahoj maminy…resim ted podobny problem…nase mala ma 8,5 mesice…jeste 3tydny zpet jsem ji vecer ulozila do postylky a odesla a ona sama do pulhodky usnula…ze dne na den nic…rev…tak sem si k ni lehla a usnula v me blizkosti…jenze uz tyden ani to nepomaha…dela blbosti, lozi, skace, stoupa si…kdyz ji polozim tak rve…po hodine uz je viditelne unavena ale lehnout nechce…nekdy zabere satek, pritiskne se a spi…nejucinnejsi je dat do kocaru…ani se tam nehne, nevozim, zavru dvere a ona do 10min usne bez rvani…pak ji jen prenesu a spi do 6ti do rana…moc se mi nelibi ze si zvyka na kocar…ale taky nemam na to ji nechat plakat…mate nekdo stejnou zkusenost? :? Co s tim? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4933
18.11.15 22:07

Vyřvávací metody můžou dítěti zadělat na pozdější psychické problémy. Nicméně pro tenhle věk je separační úzkost normální, nemyslím si, že je to způsobené vyřváváním. Sama píšeš, že jsi k vyřvávání přistoupila v okamžiku, kdy jsi nevěděla, co si počít - to je ale problém na tvé straně, ne u toho dítěte. Vyřvávací metody jsou prospěšné pro rodiče, ne pro děti. Ale samozřejmě je to tvoje rozhodnutí.
Co se týče toho otročení, já jsem si děti brala k sobě do postele. Bylo to pro mě velmi pohodlné, děti se sice párkrát za noc budily, ale nikdy ne s pláčem. Postupně se budily míň a míň, samy se i odstavily a nakonec začaly spát celou noc (ve své postýlce). Úplně nenásilně a v pohodě pro obě strany. Netvrdím, že tohle je jediná zaručeně správná cesta pro každého. Ale vyřvávací metody mají vždycky alternativu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
18.11.15 22:19

Ja tedy taky mela malou v postely..a je fakt ze neznam proplakany noci ale bylo to jen z duvodu me vlastni pohodlnosti-u druheho hodlam praktikovat postylku od narozeni, znam takhle hodne deti a vsichni jsou psychicky v poradku, nemaji problem se spanim, a to i usinaji sami..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama