Uspávání 10měsíčního dítěte kojením

13.4.20 15:47

Uspáváni 10 měsíčního dítěte kojenim

Mám 10 mesicni dceru a spí mi 2× denně do teď bez problémů.. Poslední týden se začala stavět, a odpolední uspáváni je horor..Dopoledne jdeme ven s kočárkem a odpoledne si s ní lehnu a dám ji prso. Jenze ona u toho prsa dela,,skopiciny" má v puse prso a staví se na nožičky, kutali se, pak se zase napije, poskače po posteli atd..Kdyz ji prso schovam tak je řev.. Najednou se ji spat nechce, kdyz pred spanim si trela ocicka a byl cas na spani..Každý den to je s křikem, co s tim? Je to jen období?
Jak uspáváte vy kojící?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23447
13.4.20 16:02
@dotazyvsehodruhu píše:
Mám 10 mesicni dceru a spí mi 2× denně do teď bez problémů.. Poslední týden se začala stavět, a odpolední uspáváni je horor..Dopoledne jdeme ven s kočárkem a odpoledne si s ní lehnu a dám ji prso. Jenze ona u toho prsa dela,,skopiciny" má v puse prso a staví se na nožičky, kutali se, pak se zase napije, poskače po posteli atd..Kdyz ji prso schovam tak je řev.. Najednou se ji spat nechce, kdyz pred spanim si trela ocicka a byl cas na spani..Každý den to je s křikem, co s tim? Je to jen období?
Jak uspáváte vy kojící?

@Ram16G

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2671
13.4.20 16:03

Je to období, zkouší nové věci. Já uspávám prsem už dva roky. Když starší prcek zjistí, že by o to kojení taky mohl přijít, tak si toho váží daleko víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2047
13.4.20 16:04

Uspávala jsem odpoledne v šátku. Spal totiž jen v šátku nebo kočárku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1442
13.4.20 16:24

Tak mne to ted dela i u vecerniho usinani. Musim jit s kocarkem ven i odpoledne jiknak bych ji takhle mohla uspavat treba dve hodiny. Podle mne uz nepotrebuji tolik spinkat, staci jim si jen na chvilku hajnout. Zkus trochu dyl pockat nez ji ulozis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
166
13.4.20 18:49

Já uspávám výhradně u prsa, až když začne únavou pokňourávat. Dřív jsem dceru uspávala v kočárku, ale poslední dobou moc ven nechodíme, maximálně navečer do parku, ale pořád potkáváme hodně lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.4.20 20:55
@peclen píše:
Tak mne to ted dela i u vecerniho usinani. Musim jit s kocarkem ven i odpoledne jiknak bych ji takhle mohla uspavat treba dve hodiny. Podle mne uz nepotrebuji tolik spinkat, staci jim si jen na chvilku hajnout. Zkus trochu dyl pockat nez ji ulozis.

Jak myslíš počkat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.4.20 06:54

Ma rada asi nepotesi, ale presne z tohohle duvodu jsem, byť kojici, musela zakrocit a naucit maleho (11 mesicu) usinat jinak. Pije ted uz jen rano a vecer, ale ani pred spanim ho nenecham u toho usnout. Nakojim, prendam do postylky, chytim za ruku a zpivam a usne u toho. Odpo rovnou do postylky, napit vody, a zase drzim za ruku a zazpivam a usne. Trvalo to asi mesic ho to naucit, ale zadne velke sceny nebyly. Neboj se toho, vube te neodsuzuju, mne maly usinal u prsa do tech 9 mesicu, ale pak prave to zacalo- cucnul si a odvalil se, a cucnul si a prevratil se a uz to nebylo ze u toho usne hnedka, ale trvalo to pul hodiny treba a rekla jsem si, ze uz ne. Drzim palce, zvladnete to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.4.20 13:47
@Brevnovanka88 píše:
Ma rada asi nepotesi, ale presne z tohohle duvodu jsem, byť kojici, musela zakrocit a naucit maleho (11 mesicu) usinat jinak. Pije ted uz jen rano a vecer, ale ani pred spanim ho nenecham u toho usnout. Nakojim, prendam do postylky, chytim za ruku a zpivam a usne u toho. Odpo rovnou do postylky, napit vody, a zase drzim za ruku a zazpivam a usne. Trvalo to asi mesic ho to naucit, ale zadne velke sceny nebyly. Neboj se toho, vube te neodsuzuju, mne maly usinal u prsa do tech 9 mesicu, ale pak prave to zacalo- cucnul si a odvalil se, a cucnul si a prevratil se a uz to nebylo ze u toho usne hnedka, ale trvalo to pul hodiny treba a rekla jsem si, ze uz ne. Drzim palce, zvladnete to :kytka:

Přesně tak to teď máme.. A 7spavani je i na hodinu..Děkuji ti za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.4.20 13:57

@dotazyvsehodruhu tak to je super. To se urcite zlepsi, my zkouseli i ho nechat vyplakat, ale nebylo nam to po chuti, nechteli jsme ho trapit, ale asi mam stesti, ze usina rychle, hodinu to je uz vysilujici, ale odpoledne mi taky nekdy nezabere treba pul hodiny, to uz pak pustim pohadku a necham ho, at se uspi a vedle nej si treba ctu v kresle nebo tak, ale mam jen jedno dite zatim, takze to je asi jednodussi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.4.20 21:04

Syn začal lézt a stoupat brzy, taky takhle blbmul u kojení při usínání ale přeslo to. Nelámala jsem to přes koleno prostě spát nechtěl tak jsme si šli zase hrát pak usl v pohodě, nebo kočárek či nositko. Teď zase usne úplně v klidu a je mu teď těch 10m. Kojím ale dost i přes den. Nedokážu si představit třeba za měsíc kojit jen 2× denně jak tu piše paní nademnou 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
14.4.20 21:18

@moncicak123456 tak maly moc hezky ji a o mleko nestoji, pije pres den vodu a podle me detske doktorky uz skoro rocni dite opravdu nepotrebuje kojit xkrat za den, melo by to podle ni smerovat k tomu, ze mleko je nahrazeno vodou a mleko pije dite jen rano a vecer do dvou let myslim, nebo do tri, to se priznam ted si nepamatuju, mam to od doktorky v mailu, psala jsem si s ni o tom ted, kdyz se k ni neda jit osobne, kdyz to neni urgentni. Je to ale samozrejme kazdeho vec, ja jsem rada, ze maly si to mleko me da vecer a rano, ze uz ho nechce jindy a ani si necucne pres den uz (pred mesicem jeste pil dopo a odpo pred spanim, ted uz nema zajem) me chvili mrzelo, ale dite si rekne samo. Nemyslim, ze 11 mesicu kojeni je malo, takze jsem spokojena a je to nakonec i pohodlne, ale jak rikam, kazdemu jak mu a jeho diteti vyhovuje, kazdy to ma jinak. Ja od zacatku chtela kojit aspon do roka, coz se snad povede a kdyz si i pak maly da na noc a rano, budu jen rada. A ze uz nema kojeni jako prostredek na usnuti jsem moc rada, to trdlovani u toho bylo silene. Ale my mame s manzelem radi rezim a maly chodi spat porad v jeden cas, neuspavame v nositku ani kocarku (pokud samozrejme nejsme na prochazce :mrgreen: ) atd, takze to mame jinak, ale plne respektuji, ze to ma kazdy podle sebe :kytka: Hlavne, kdyz jsou mimca spokojena :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.4.20 14:26

@Brevnovanka88 malý chodí každý večer spát v 19h po kasi 😊 klidně ho kůže uspat přítel žádný prso nepotřebuje ale klidně mu ho dám 😊taky ji úplně normálně ale nedudlikuje a vodu moc nechce má radši mlíčko. Já chci kojit rozhodně déle než rok ale jak říkáte to je na každým 😊 přes den chodíme 2× na procházku a při té většinou usne. Takže usne buď když jdu se psem v nositku a nebo jede v kočárku rozhodně ho tím nemusím uspavat 😊 jen jsem konstatovala že to přejde. Prostě už u kojení netrdluje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
16.4.20 07:36

@moncicak123456 to je super, ze muze uspat i manzel, maly ma ted mama obdobi a nemuzu se od nej skoro hnout, jeste pred par tydny to bylo bez problemu a ted najednou mama mama a nejde beze me nic :D vsechno jednou prejde, hlavne kdyz nejak spej a jedi, za par let si na to ani nevzpomeneme :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.4.20 13:50

@Brevnovanka88 pro nás je tatínek velice vzácný, je většinou přes týden kvůli práci pryč takže malý se z něho může pak po… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat