Uspávání 7 měsíců starého miminka

Anonymní
9.8.20 17:08

Uspávání 7 měsíců starého miminka

Ahoj holky, prosila bych o radu. Můj 7 měsíců starý chlapeček, neusne jinak než že s ním musím skákat na gymnastickém míči. Od příchodu z porodnice měl velké problémy z bříškem a jediné co mu trošku pomáhalo usnout byl právě ten míč nebo nošení. Ale už to musím začít nějak řešit, má necelých 9kg a zachvilku ho sotva unesu ???? Vím že jsem si to udělala sama, ale stalo se a teď bych potřebovala poradit…
Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8830
9.8.20 17:44

Bohužel je dost velká šance, že v klidu to nepůjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
9.8.20 17:51

Asi se tu sejde celé spektrum odpovědí od těch, co by nechaly vyplakat, po ty, co by dítě hojdaly do předškolního věku :nevim: vyber si, co by sedělo tobě, zkus to přizpůsobit tomu, co snese dítě a udělej z toho nějaký kompromis bych řekla. Je zvyklý usínat u tebe a navíc u houpání, osobně bych to zkusila co nejméně násilně a místo na míči bych uspávala na posteli u sebe, ať cítí aspoň to. Místo houpání ho můžeš zkusit obalamutit, dát ruku pod zadeček a poplácávat, to by mu to houpání mohlo trochu vynahradit a není to zdaleka tak náročné. Přeji hladký průběh :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
9.8.20 21:21

Nechávat dítě uplakat mi přijde jako nesmysl. Ja s dcerkou ze začátku taky to uspávání měla veselý. Jediné kdy usnula, bylo u mě na ruce, nebo v kočárku..dávala jsem ji vždy c kočárku látkovou plenu, aby se šmudlala s ní a ne semnou, nejdříve jsem začala zavádět v kočárku, že jsem ji tam položila dala ji plenu, a dokud byla vklidu, tak jsem ji nevozila. Když začala brečet, povozila jsem a zase zastavila. Po týdnu v kočárku nebyl žádný problém a usnula prakticky hned. Po dalším týdnu byla vpohodě i postýlka. Tam jsem to dělala tak, že když začala brečet, hladila jsem ji po zádech. V devíti měsících už má určitě zájem o spoustu věcí. Je to o tom, prostě zkoušet a tu věc co má nejradší zařadit jako uspávací rituál. Když už je takhle velký, bude to mnohem těžší..a každé dítě je jiné takže bohužel přesný návod není. Dáváš dudlika??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 22:19

@Ibibi
Dudlík má. Zkoušela jsem právě držení za ručičku, hlazení, zpívání, vyprávění, ale vždycky začne plakat a já ho nenechám. Nechat vyplakat určitě nechci, ale už právě nevím co dalšího vyzkoušet. Nevydrží právě ani ležet, furt se přetáčí na bříško a vymejšlí blboviny

• Citovat
  • Nahlásit
143
9.8.20 23:11

My teda s uspavanim neměli nikdy větší obtíže a klobouk dolů, malý má taky 9 kg a nedovedu si představit ho uspavat v rukou, musíš být zničená… Ja v náručí ve stoje uspavala první dva měsíce a běda mi, když jsem si k tomu třeba sedla. Po tom 2 měsíci už jsem si začala odlehcovat tím, že jsem si ho v zavinovacce položila na postel, jakkdyz klekla si na posteli k jeho nohám a podebrala ho celyho oběma rukama a pohupovala s ním. Hned jak přidříml, tak jsem přestala a tak nějak po asii 14 dnech jsem už nepohupovala. Zvykl si. A s tím přetačením.. jak se naučil lozit a sám se může dostat kam chce, tak se taky pretaci a chce si hrát s věcma na poličce. Nicméně ho teda nechám třeba 5 minutek pohrát a pak ho položím a pokud to nejde, tak se na něj nakloním, tím mu omezím prostor a pusinkuju ho, třeba mu dám 50 pusinek po obličeji. Většinou se jednou, dvakrát vzepře, ale pak se rychle uklidní a usne. Ale teda chodíme spát, až se mu chce.

Hodně štěstí :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.8.20 23:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky, prosila bych o radu. Můj 7 měsíců starý chlapeček, neusne jinak než že s ním musím skákat na gymnastickém míči. Od příchodu z porodnice měl velké problémy z bříškem a jediné co mu trošku pomáhalo usnout byl právě ten míč nebo nošení. Ale už to musím začít nějak řešit, má necelých 9kg a zachvilku ho sotva unesu ???? Vím že jsem si to udělala sama, ale stalo se a teď bych potřebovala poradit…
Moc děkuji

Já půjdu proti proudu, nemyslím si, že se děti rodí jako manipulatoři, kteří cvičí se svými rodiči, jsou děti více kontaktní a méně, některé vyžadují více pozornosti, některé ne. Nic sis sama neudělala, takové prostě tvoje miminko je. Potřebuje mámu a říká si o to a taky z toho vyroste a možná to nebude hned a ty budeš unavená víc, než bys chtěla, ale přijde to. Nakonec se ti po tom kolikrát i zasteskne. Kup si ergonomické! nosítko nebo šátek a malého nos, krásně se v něm uspí, když se naučíš vychytat tu chvíli, kdy je opravdu tuhý, tak ho odložíš bez potíží do postýlky. No a jako bonus tě nebudou bolet ruce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7626
9.8.20 23:32
@Anonymní píše:
Moc děkuji

Buď manducu a uspat u sebe, nebo zkusit odbourávat postupně to houpání, prostě ubírat a ubírat, až to nebude potřeba, a třeba bude stačit si s ním v náručí sednout do polosedu na postel…
Btw u prsa neusne…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
656
10.8.20 06:29
@Anonymní píše:
@Ibibi
Dudlík má. Zkoušela jsem právě držení za ručičku, hlazení, zpívání, vyprávění, ale vždycky začne plakat a já ho nenechám. Nechat vyplakat určitě nechci, ale už právě nevím co dalšího vyzkoušet. Nevydrží právě ani ležet, furt se přetáčí na bříško a vymejšlí blboviny

A jestli se přetáčí a divočí, nejde i o to, že ukládáte brzy? Nebo se před uložením nemá šanci dostatečně zklidnit. Třeba by pomohla i změna rituálů nebo ukládání trochu posunout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 08:47

@Mamazkoncesveta
Moc děkuji za radu, ergo nositko máme, dokonce dvě, ale vydrží tam chvilku, potřebuje koukat před sebe prostě, jakmile nevidí co se děje, je to problém 😀 v kocarku v korbě to taky moc nešlo, museli jsme vyměnit za sporťák a tam aspoň chvíli vydrží, ale lepší je nošení no… 😀

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:54

@Bebeluska8
Já ho dávám spinkat právě když chce on, ale většinou to bývá ve stejný čas. Začne si žmoulat očička, zívat a prudí. Jakmile ho nedám spát a přetahne to, tak ho pak můžu uspavát třeba do rána 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.8.20 09:58

@Lucie_Sx
To je dobrý nápad, vyzkouším postupně a uvidím. To ergo nositko právě moc nechce, jakmile nevidí před sebe, tak moc dlouho nevydrží. U prsu dřív někdy i usnul, ale teď už ne 🙄

• Citovat
  • Nahlásit
162
10.8.20 10:30
@Anonymní píše:
@Ibibi

Dcerka mi to dělá i teď, tváří se unaveně a jen co ji položím do postýlky, začne dělat kraviny, tak ji prostě nechám a nakonec sama usne. Pokud nebrečí, tak ho nechej, ať si blbne, jen hlídat, aby si třeba nazahákl nožičku nebo něco. A nebo jiná alternativa, začít uspávat na posteli s tebou, začni plácáním po zadečku, a časem se to pokus dotáhnout až k tomu že jsi prostě jen s ním a začni ho dávat do postýlky a prostě jen u něj buď. U nás to byl boj se třímesíční holčičkou..ale devíti měsíční..to už bude mnohem větší problem 🤷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama