Uspávání kojením kontra příkrmy ????

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Marelinka
Nováček 9 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 12:24
Uspávání kojením kontra příkrmy ????

Ahoj maminky, mám dotaz: naše malá měla od narození velké problémy s bříškem, takže jediné uspávání, které fungovalo bylo houpat v náručí, párkrát usnula v postýlce sama, ale to bylo jen určitý čas a jen párkrát, pak už se to neopakovalo (určitě nenechávám vyřvat, pokud neusne sama, jdu ji pomoct, když zavolá), uspávání bylo pro nás poměrně náročnou disciplínou, když tu jsem tak před 2m zjistila (teď je jí 7m), že jí vyhovuje usínat při kojení, je klidná a do 10 minut spí. Tak jsem ji tak začala uspávat. Spí ještě 2× dopo a 2× odpo půl hodiny, po hodině a půl max po dvou hodinách je unavená a chce spát. Teď ten problém, když ji takhle dost často kojím, tak ona je najedená mlíčka a příkrmům moc nedá. Zajímalo by mě jaký je váš názor, jestli v tomhle způsobu uspávání pokračovat s tím, že až bude větší tak už nebude potřebovat spát tak často takže vypije i míň mlíčka tzn. spapá víc příkrmu… Popř. jestli jste to takhle někdo měl a jak to u vás probíhalo ???? nerada bych se vzdávala tohoto způsobu uspávání, protože jen tak před usnutím nebrečí ani se nevzteká a v poklidu usne. Předem děkuji za názory a zkušenosti :potlesk: :hug:

Reakce:
pazitka
Kelišová 7335 příspěvků 07.09.18 12:32
@Marelinka píše:
Ahoj maminky, mám dotaz: naše malá měla od narození velké problémy s bříškem, takže jediné uspávání, které fungovalo bylo houpat v náručí, párkrát usnula v postýlce sama, ale to bylo jen určitý čas a jen párkrát, pak už se to neopakovalo (určitě nenechávám vyřvat, pokud neusne sama, jdu ji pomoct, když zavolá), uspávání bylo pro nás poměrně náročnou disciplínou, když tu jsem tak před 2m zjistila (teď je jí 7m), že jí vyhovuje usínat při kojení, je klidná a do 10 minut spí. Tak jsem ji tak začala uspávat. Spí ještě 2× dopo a 2× odpo půl hodiny, po hodině a půl max po dvou hodinách je unavená a chce spát. Teď ten problém, když ji takhle dost často kojím, tak ona je najedená mlíčka a příkrmům moc nedá. Zajímalo by mě jaký je váš názor, jestli v tomhle způsobu uspávání pokračovat s tím, že až bude větší tak už nebude potřebovat spát tak často takže vypije i míň mlíčka tzn. spapá víc příkrmu… Popř. jestli jste to takhle někdo měl a jak to u vás probíhalo ???? nerada bych se vzdávala tohoto způsobu uspávání, protože jen tak před usnutím nebrečí ani se nevzteká a v poklidu usne. Předem děkuji za názory a zkušenosti :potlesk: :hug:

pokud to ty sama zvládáš, tak bych to tak praktikovala dál.. moje děti taky měly cca do roka hlavně MM a příkrmům moc nedaly- nechtěly.. až začne tvoje malá spát přes den méně, tak bude i pít míň

mapu
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 07.09.18 12:33

Jestli to vám oběma takto vyhovuje, tak to dělej..v 7m.roz­hodne nemusí sníst celou davku prikrmu, pokud ochutna fajn, zbytek kojeni, proc ne…syna jsem uspávala též kojením a v momente, když uz jsem nemohla, tak to bylo vždy harakiri ho uspat..

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1109 příspěvků 07.09.18 12:38

Mojí malé bude rok a půl, spi jednou denně a večer, usíná vzdy u kojení, kojim i jindy kdyz ma hlad či žízeň. Jídlu moc nedá, jednu dobu kolem 6-8 mesicu jsem ji hodne nutila at jí, bylo to trapeni pro obe. Ted jen nabizim, nenutim. Kojeni nasilim brát nechci. Az bude chtit jíst, tak začne a mlika si da méně.

Popokatepetla
Závislačka 3183 příspěvků 07.09.18 12:54

@Marelinka jetli vám to tak oběma vyhovuje, tak vůbec nic neřeš a klidně uspávej u prsa. Jsou i děti, co jsou plně kojeny třeba do roka, protože příkrmy odmítají.

sara1000
Kelišová 5565 příspěvků 1 inzerát 07.09.18 13:06

Obe me dcery se takto uspavaly.Prvni do 11mesicu,pak jsem musela odstavit.A druha do 16mesicu ;)
Jak pises,krasne a klidne usnuly.Bez place…

sara1000
Kelišová 5565 příspěvků 1 inzerát 07.09.18 13:07

A abych dodala.Obe se rozjedli spise az po roce.A neublizilo jim to.Prvni je uz 8let :)

Limi123
Závislačka 3662 příspěvků 07.09.18 13:08

Myslim, ze to, ze prikrmum moc neda, bude spis necim jinym. Ja take uspavam u prsa a sedmimesicni mi ji dve plne davky prikrmu denne. Prikrm davej pred kojenim, jinak bych to neresila a uspavala tak, jak vam to vyhovuje .

Natálka26
Kelišová 5412 příspěvků 07.09.18 13:12

Moje děti začaly jíst až po roce, kdy jsem jim sebrala mlíko přes den. Na večer a v noci ho měly asi do 2 let. Večerní mléko před spaním měly obě holky do 3. Takže v 7 měsících bych tohle vůbec neřešila

Darvulia
Kecalka 252 příspěvků 07.09.18 13:34

Když jí dáš příkrm a pak dokojíš, bude to ideální. U toho ti usne. Ona ani nepotřebuje pít, jako dudat mámu, takže i kdyby se prikrmu napucnula, stejně si od tebe cucne a usne. Já uspávám zásadně kojením

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 581 příspěvků 07.09.18 13:48

Ja mam holcicku 11m a od 9m se taky uspava kojenim..takze po spanku ji dam prikrm,pak si cca 2hodinky hraje a pak se napije a u toho usne. nekdy jen duda nebo pije treba 3min a chrni..moc nechce vodu,tak si rikam,ze takhle se aspon napije a pomazli :mrgreen: jinak je schopna usnout i bez kojeni bud v kocaru, satku nebo i na posteli,ale trva to dyl no.v 7m bych prikrmy nehrotila,tam jsem hlavne kojila a prikrmy byly na ochutnani :)

Uživatel je onlineVeru1987
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 07.09.18 14:30

Já teda neuspavala nikdy nijak. Ale neměli jsme problém s bříškem. Už v porodnici lehla do postýlky a usínala. Ale vidím v tom jak píšeš že ti to takhle vyhovuje. Neřeš příkrmy. A prostě koj před uspáváním. I malé to vyhovuje. A ona začne už pomaličku spát míň přes den tak potom budete dávat více příkrmu. Já dávala v 7mi měsíce zatím jen oběd zeleninu, nebo zeleninu s masem.A co druhý den přesnidávku. Není kam spěchat. Já osobně si myslím že raději pomalejí na příkrmy než to uspěchat. Mi dcera už před rokem začala spát jen jednou denně.

Helileli
Závislačka 3040 příspěvků 07.09.18 15:33

Uspávala jsem kojením a starší syn stejně jedl jak protržený ;) Tohle spíš bude typem dítěte, buď je jedlík nebo nejedlik.
Nicméně pokud bych nechtěla před každým denním spánkem kojit, načasovala bych si to tak, abych šla v době spánku na procházku. V tomhle věku už to jde myslím slušně odhadnout, kdy dítě bude spát.
Samozřejmě za předpokladu, že v kočáru usne :think:

Marelinka
Nováček 9 příspěvků 2 inzeráty 07.09.18 15:56
@Helileli píše:
Uspávala jsem kojením a starší syn stejně jedl jak protržený ;) Tohle spíš bude typem dítěte, buď je jedlík nebo nejedlik.
Nicméně pokud bych nechtěla před každým denním spánkem kojit, načasovala bych si to tak, abych šla v době spánku na procházku. V tomhle věku už to jde myslím slušně odhadnout, kdy dítě bude spát.
Samozřejmě za předpokladu, že v kočáru usne :think:

No právě ona momentálně tak dva měsíce kočárek bojkotuje, takže chodíme ven jen v nosítku… Naštěstí si v něm i schrupne :) ale to takhle nejde dělat každé spaní :roll:

Delira
Povídálka 31 příspěvků 07.09.18 21:04

Synovi je 13 měsíců a uspavam u kojení po obědě a večer. Ale přes den kojím třeba i pětkrát. Moc jídlu nedá a rostou mu všechny stoličky najednou, takže jsem ráda za kojení. Samozřejmě kojím i v noci. Spí se mnou v posteli. Zatím to nijak neřeším, dokud nám to vyhovuje. Naopak hsem dlouho poslouchala, jak nesmí usínat u kojení a trápili jsme se oba.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >