Může ublížit uspávání na míči?

53
11.1.21 12:21

Uspávání na míči může ublížit ?

Ahoj, maminky uspavali jste některá miminko skakanim na míči? Naše mala (2m)hodně trpi na prdiky a nejlíp ji uklidní uspavaní na míči.. uspáváme ji tak i když je jen protivná a unavená, ale to s ni skákáme jen zlehka.. každopádně když má ty prdiky tak ji uklidni jen když skaceme více do výšky.. snažíme se aby jsme hybali i rukama aby se jakoby netrasala hlavička.. no ale znervoznili nás už 2× tím že ji tím ublizime jak se ten mozeček v hlavičce hýbe.. ale zase jsem měla jinej názor od jiné maminky, ze bysme s ni museli vyloženě třást aby ji to mohlo ublížit. Jenže teď jsem nervózní a nechci dělat něco co by ji mohlo ublížit..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7865
11.1.21 12:25

Ublíží to zřejmě tvým zádům…je to taková cesta do pekel, budete muset takto uspávat hooodne dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
11.1.21 12:25

My jsme takhle uspávali taky a mám pocit, že občas jsme až skákali do stropu :mrgreen:. Už má pro let a zdá se, že jí to nepoškodilo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
898
11.1.21 12:36

Já jsem první tři týdny života mojí starší holčičky strávila na skákacím balonu, protože jinak celou dobu plakala, jemné pohupování v mojí náruči ji uklidňovalo, šátek bohužel nenáviděla. Nevzpomínám na to ráda, hrozný to bylo, ale už je jí devět a vypadá to, že žádné následky to nemá. Je teda taková zrychlená, ale balonu to nepřikládám :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
11.1.21 12:52

Dítěti to neublíží, ale není to ideální metoda uspávání. Pleteš si na sebe bič.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
364
11.1.21 15:35

Pokud je zajištěna hlavička, tak se nic nestane. Nejspíš na tom balóně neskáčeš až do nebes. Syndrom třeseného dítěte vzniká opravdu jinak, velkou silou ve vzteku je s miminkem zatřeseno a pak opravdu hrozí poškození mozku. Pohupování na balónu se malé líbí, protože jí připomíná tvůj pohyb, když byla ještě v břiše. Pokud chceš mít volné ruce doporučuji šátek nebo vhodné nosítko. Vím, že spousta žen ti poradí naučit jí spát v postýlce. Chápu ale, že když ti dítě jen pořád brečí a něco ho trápí, uděláš cokoliv jen proto, aby chvilku spinkalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
11.1.21 15:51

Za prvé si na sebe pleteš bič a za druhé tohle hrklání s milníkem, co má plné bříško, navíc v takové pozici, kde si křiví záda, to asi nebude z nejlepších nápadů. Proč pediatři doporučují spaní na rovné, tvrdší podložce :nevim:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
265
13.1.21 08:11

V tohle věku je člověk ochoten použít cokoli, aby to mrně spalo. Důležité je, aby to vyhovovalo tobě. Řeči, že tak budeš uspavat dlouho ignoruj, ono se to těm mrnatum celkem rychle mění.. A na dikusi mám 4letaka, který usne jen při houpání /kojení /v kočárku jsem tady zatím nenarazila :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
13.1.21 23:37

Já takhle malou uspávam od narození, teď máme 4 měsíce, nevlastní maminka takhle uspávala malého také a děti jsem bez problémů ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28
14.1.21 17:51

Taky jsme malou uspávali jenom takhle, skákání do výšky se jí líbilo a bylo to jediný, co tak nějak zabíralo, aby usnula. Slyšela jsem odevšud, že jí takhle budeme uspávat do strašně dlouho, že si zvykne a nebude chtít usnout jinak. Teď jí jsou 3 a půl měsíce a už asi měsíc usíná krásně sama, jen stačí, abych jí držela ruku a do pár minut většinou spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat