Uspávání po nočním krmení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
68
9.1.22 10:02

Uspávání po nočním krmení

Ahoj, 7 týdenní holčička, všeobecně ne moc dobrý spáč. Jsme už 14 dní na UM kendamil a zda se ze sedí.. Od narození malá ublinkává, MM i UM a trpí na častou škytavku, stolice ale pravidelná, stále žlutá, bez hlenu apod. Prdíky bohužel nepoznám, jestli jsou problém nebo ne, prdí sama ale někdy musíme cvičit s nožkama. Kde je ale problém je uspávání po nočním krmení. Malá poslední týden spí krásně první úsek noci (21-2, dneska třeba 20:30-2:30). Potom ale nastávají galeje, krmení ji neunaví, právě naopak, při grgání nastává řev a nespokojenost a toto trvá někdy i do čtyř pěti ráno. Vzít si ji do postele nepomáhá, nikdy s námi nechtěla spát, houpání a chození pomáhá, ale při položení do postýlky se hned vzbudí. Kvůli blinkání se jí snažím držet svisle i v noci alespoň 10 minut, ale na hrudi mi také neusne, prohýbá se do luku… prosím o rady, už se to nedá zvládat :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66424
9.1.22 10:05

Zvládat se to musí… Zkus nosítko, šátek a jak zabere, tak do křesla nebo na gauč a spát s ní.. on se ten spánek časem upraví, je ještě malička, nemá žádnou představu o tom, že je noc a den :hug: hlavně vydržet, spát třeba přes den, ona se každá minuta počítá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12524
9.1.22 10:07

Dudlik má? Jinak asi jen vydržet až tohle období přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
9.1.22 10:19

@martina.se nosím přes den, 2 denní spánky má u mě v šátku, dva v kočárku, v noci bych to už nedala… zkoušíme to zvládat 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
9.1.22 10:50

To je úplně normální období, je to ještě novorozeně. Syn mi třeba usínal až v jednu v noci. Dcera usínala normálně, ale kolem třetí ráno prostě dvě hodiny nespala. Jo, bylo to náročné, mám k tomu ještě i starší dítě, takže přes den se moc vyspávat nedalo. Ale brzy se to upraví.

S dcerou nám hrozně pomohla bezplenková metoda. Zjistili jsme, že se dost často kroutí kvůli kadění, ale do pleny to neudělá. Stačilo podržet nad nočníkem, vykadila se, a šlo se spát.

Mimochodem, ani jedno dítě jsem nedávala odříhnout. Akorát by se tím vzbudily, nastal by řev a další dvě hodiny bych je neuspala…Pokud máte problémy s refluxem, tak bych už vůbec na to dítě šahala po krmení co nejméně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
9.1.22 10:58

Jojo, máme za sebou, akorát nám nespala ani tu první část noci. Přešlo to částečně po šestinedělí a úplně se to upravilo do třech měsíců. Chodili jsme s ní po pokoji hodiny a hodiny, jinak řvala. Střídali jsme se s manželem, abychom se aspoň někdy vyspali. Pak najednou jak když utne a od těch třech měsíců spala celou noc s jednou malou kojící pauzou v pět. Pak se to ještě párkrát zhoršilo, ale nikdy už to nebylo tak zlý. Nosit, nosit, nosit a vydržet, jednoho dne to přejde.
Mladší zas spala ukázkově do dvou měsíců, načež ji to přešlo a ještě se to nezlepšilo :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66424
9.1.22 11:14
@saniska píše:
@martina.se nosím přes den, 2 denní spánky má u mě v šátku, dva v kočárku, v noci bych to už nedala… zkoušíme to zvládat 8o

Tak když usne a ty ji máš navázanou a sednes si, tak to není tak hrozné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
9.1.22 13:29

Dcerka, když měla koliky, tak mi byla schopná proplakat půl noci a vůbec nic nepomáhalo
tak jsem hlavně chovala… Cvičila jsem s nožkama, nahřívala a masírovala bříško, probiotika nepomáhaly,…
Pak se to zklidnilo časem a začala mi usínat mezi 23 - 1 ráno, kdy se budila třeba 3× na noc na jídlo. Teď jsou jí 4 měsíce a většinou mi usíná mezi 22 - 23 a v noci se vzbudí 1×, max 2×. Spánek se jí sám upravuje a formuje. Předpokládám, že to takhle nevydrží, i když by to bylo fajn. :lol:

@Dobrej_tym
Ty jo, já mám zase zkušenost, že kdybych ji nedala odříhnout, tak se mi do půl hodiny vzbudí a poblinká se.
A to jsem to zkoušela i teď, když je starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1676
9.1.22 13:31

To prejde, je jeste malicka. A fakt je to normalni.

Co ja bych dala za takoveho super space :mrgreen: Mame 4 deti, pres 6 let jsem nespala ani 2 hodiny v kuse. Prvni dcera v noci neusnula pred pulnoci, vetsinou usnula okolo 2., v 6 vstavala a mezi tim se nekolikrat budila na kojeni. Kdyz jsem nekdy naspala 4 hodiny za den (samozrejme ne v kuse), citila jsem se jako znovuzrozena. Kvuli brisku prvnich 6 mesicu provriskala 16 hodin denne. Pres den spala bud u prsa (zkousela jsem spat s ni, ale nikdy se mi nepodarilo usnout, ale aspon to byly chvile, kdyz jsem si vyridila maily nebo pustila film), nebo v jedoucim kocarku (nesmela jsem zastavit ani treba kvuli zavazani tkanicky) pote, co jsem ji 2 hodiny vozila, nez se uvriskala. Pak spala treba i 2 hodiny, ale fakt jsem nesmela zastavit. Nositko nesnasela, na brisko pomahal jen trubicka a jen treba na pul hodiny, az v 6 mesicich jsme to konecne vyresili a byl ze dne na den klid. Ale v noci se stejne casto budila na kojeni. Okolo 1 roku uz zacala usinat o pulnoci a spala treba do 7, samozrejme se 7 probuzenimi na kojeni.

Druha byla lepsi. Treti usinala treba v 23 a od 1 do 3 byla vzhuru, chodila jsem s ni do obyvaku, aby nikoho nerusila. Po manzelovi jsem nikdy (s obcasnou vyjimkou treba pri zvraceni deti) nechtela, aby se o deti staral v noci, musi se vyspat do prace.

U ctvrte dcery jsem jasala, ze uz ve 2 mesicich “pochopila”, ze noc je obdobi spanku. Budi se na kojeni, ale hned po nem spi.

A z vlastni zkusenosti taky radim, pri refluxu nedavat odrihnout. Prvni dcera krome trapeni s briskem mela take sileny reflux, jeste v 10 mesicich strasne blila :( Pri pokusu o odrihnuti se vzdy pozvracela, proste po kojeni jsem s ni nemohla prakticky vubec manipulovat. Mladsi dcery nemely reflux, ale stejne si nikdy neodrihly, tak jsem se na to po par tydnech vykaslala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
9.1.22 14:00

@Wenn.Nox Mně blila dcera slušně, protože se začala otáčet na bříško hrozně brzy - když jí byly 2 měsíce. To byly fakt potoky, jak na to zbytek těla ještě asi nebyl připravený. Jako pokud má někdo vypozorovaný, že to dítěti pomůže, tak proč ne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
9.1.22 15:23

@Dobrej_tym
Malá se zkouší otáčet teď a jak je blinkací, tak je to taky sranda, jak zapojuje bříško a mele sebou. Takže se těším až se opravdu začne otáčet a bude poblíž lautr všechno. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4026
9.1.22 15:37

@Wenn.Nox malá má čtyři měsíce a otáčet se začala souběžně se začátkem příkrmů. Mrkev máme nablitou všude :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2017
9.1.22 16:14

@Wenn.Nox Jo, mně pak máma popisovala, jak po jedný návštěvě jim pořád smrděla kuchyně…tak nakonec odtáhli od zdi skříňku a bylo za ní slušně nablito od malý :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat