Uspavani přes den- čerstvě 2 roky

73
15.1.20 13:30

Uspavani přes den- čerstvě 2 roky

Holky, dceři jsou dva roky, uspat ji v poledne téměř nereálné. Do roku a půl byla kojena, po ukončení kojení jsme spolu většinou ležely v posteli a já dělala že spím a ona dřív či později usla. Teď vůbec, lozi po mne, chce pohádky, chce se mazlit, porad něco povídá… má svou postýlku prirazenou k té naší bez bocnice, takže někam zavřít ji nemůžu. Když byla malinká, pomáhal nám zvuk digestore, u toho vždy usla. No takze ted buď usne pomocí houpani pod digestori nebo v autě a já ji pak přináším. Jenže je to úplně na prd, houpani mi absolutně nevyhovuje, trvá to, je těžká a já jsem těhotná. Auto teď v zimě taky na prd. Někdy si to naplaniji že někam jedu a usne mi v autě, ale denne to nejde:-( chci ji normálně dát odpoledne spát a mit chvili pro sebe. Dělá problémy, když ji uložím ve 12, 13,14h je to jedno. Když to vzdam, v 17hod odpadne sama, klidně i na gauči. To pak spi tvrde tak do 23h, pak se budi az do rána co hodinu a já se vůbec nevyspim… opravdu uz jsem z ní unavená, buď se s ní morduju hodinu pres den anebo se na to vykaslu a pak je na prd noc. Co se týče jejího programu, každé dopoledne máme program, chodíme do lesa, na hřiště, porad něco… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

73
15.1.20 13:31

Když jí dám do postele a odejdu z ložnice, jde ke dveřím a dělá klepe klep klidně půl hodiny. Nikdy sama neusne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
15.1.20 13:33

Proboha… tak ji zkus udržet a dej spát v 18:30 a bude spát do rána. Jsi otrokem dítěte. takovéto uspávaní nemá prostě smysl žádny. V těch 17 počítej s tím že bude unavená, tak se ji věnuj. čtěte pohádky, vyrábějte, něco spolu prostě. V 18 začneš chystat do spání. Mi tak dcera přestala spát už před druhým rokem přes den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
15.1.20 13:34
@aaaki píše:
Když jí dám do postele a odejdu z ložnice, jde ke dveřím a dělá klepe klep klidně půl hodiny. Nikdy sama neusne

tak si poleží, odpočine a třeba ji to bude stačit. A pak půjde spát dříve večer, a budeš mit pro sebe večery. Kolíbat, zapínat digestoř, vozit v autě… kdyby měla pár měsícu tak třeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1000
15.1.20 13:35

Syn přestal přes den spát v roce a půl. Vzdala jsem to, protože jsem ho uspávala víc jak hodinu a spal třeba 20 min.
Asi bych ji nenechávala spát takhle večer. Zkusit ji udržet vzhůru a dát brzy spát. Když usne třeba až v půl 7, tak už by mohla spát do rána, ne? Aspoň u nás to tak bylo.
Za chvíli nás to čeká s mladší dcerou, taky začíná být uspávání problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8057
15.1.20 13:38

@aaaki Nedávala bych jí spát takhle odpoledne, jak píší ostatní, kolem 18hod bych jí vykoupala, v klidu večeře, pohádku atd, v 19 hod bych jí uložila a bude ti spát až do rána. Tohle nesmyslné uspávání nikam nevede a jen jsi z toho vyřízená. Změnˇjí režim, ona si zvykne a budeš tam mít i ten čas pro sebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
15.1.20 13:38

Tak ji zkus dát spát dřív než v těch 5 když je už úplně tuhá a pak ji hlavně vzbuď třeba po 1-1,5 hod a nenechavej spát do noci, to je jasné že přece nebude spát až do rána a k tomu má otočený režim :( nebo opravdu překonat tu únavu a spát nedávat a v 18:30 už noční spánek, ale s tím, že ti bude asi zas vstávat třeba po 5.ranni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
73
15.1.20 13:40
@Veru1987 píše:
tak si poleží, odpočine a třeba ji to bude stačit. A pak půjde spát dříve večer, a budeš mit pro sebe večery. Kolíbat, zapínat digestoř, vozit v autě… kdyby měla pár měsícu tak třeba.

Já vím že je to špatně, ale ona je pak fakt protivná a už od 16h se trápí. Přitom v 15hod usnout nechce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
15.1.20 13:41
@alialiali píše:
Tak ji zkus dát spát dřív než v těch 5 když je už úplně tuhá a pak ji hlavně vzbuď třeba po 1-1,5 hod a nenechavej spát do noci, to je jasné že přece nebude spát až do rána a k tomu má otočený režim :( nebo opravdu překonat tu únavu a spát nedávat a v 18:30 už noční spánek, ale s tím, že ti bude asi zas vstávat třeba po 5.ranni

A mi dcera i když chodila spát před 19hod. Vstávala kolem 7.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 13:41

Mám to dost podobně, dcera dva a čtvrt..od dvou let vyvádí, že spát nechce, ale pak je děsně unavená. U nás teda spí v kočáru, ale to přemlouvání, aby si šla dobrovolně lehnout (lámat to přes řev nemá cenu)…doma spala snad jednou, tam by vůbec nezůstala v posteli. Teď už je to lepší, že vydrží do večera, když nevstává moc brzy. Tak občas prostě nespí.
Snad se to brzy zlepší, dávala bych taky brzy spát, ale udržet aspoň do půl sedmé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
15.1.20 13:43
@aaaki píše:
Já vím že je to špatně, ale ona je pak fakt protivná a už od 16h se trápí. Přitom v 15hod usnout nechce…

Zkuste to takhle tři dny, uvidíš v kolik se ti vzbudí ráno. Nám to trvalo taky pár dní než si to sedlo a dcera si pospala ráno do 7, někdy i dýl. Před tím vstávala dříve. Já rušila polední spánek zase proto, že když šla spát po obědě, dala i dvě hodky, tak večer usínala tak ve 22hod. a to mi vadilo.
Musí si to otočit správně. Se z toho zblázniš, píšeš ještě že jsi těhotna, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
15.1.20 13:45
@machninka píše:
Mám to dost podobně, dcera dva a čtvrt..od dvou let vyvádí, že spát nechce, ale pak je děsně unavená. U nás teda spí v kočáru, ale to přemlouvání, aby si šla dobrovolně lehnout (lámat to přes řev nemá cenu)…doma spala snad jednou, tam by vůbec nezůstala v posteli. Teď už je to lepší, že vydrží do večera, když nevstává moc brzy. Tak občas prostě nespí.
Snad se to brzy zlepší, dávala bych taky brzy spát, ale udržet aspoň do půl sedmé…

My s tím taky bojovali, ale nakonec si to sedlo a fakt že si to dospávala ráno. Pak čím byla starší chodila spát až kolem 20hod. a ráno stále vstávala kolem 7-8. Ted co chodí do školky a vstává dříve, má více zábavy, a dá více energie ve školce, tak zase už je unavená po 19hod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
15.1.20 13:49

@machninka @aaaki holky a to večerní uspávání to je potom paráda… to usínala už jak si lehala :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 13:52

Kdyz malej takhle pred druhym rokem zacal odpoledne vyvadet a porad mi neco povidat, tak jsem ho tam proste nechala a sla si po svych. On pak za chvilku usnul sam. Kdyz jsem tam byla ja, tak porad neco chtel, porad neco vykladal, to by neusnul nikdy. Tak jsem mu proste dala dobrou noc, rekla jsem, ze prijdu az se vyspinka a sla jsem. On si tam neco chvilku povida sam a za 15minut je ticho a spi. Jsem taky tehotna a neumim si predstavit, ze bych si denne nemohla tu hodku a pul v klidu odpocnout, takze te naprosto chapu, ze chces, aby spal. Ale je pravda, ze nektery deti to nepotrebujou :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3029
15.1.20 13:54
@Matylda22 píše:
Kdyz malej takhle pred druhym rokem zacal odpoledne vyvadet a porad mi neco povidat, tak jsem ho tam proste nechala a sla si po svych. On pak za chvilku usnul sam. Kdyz jsem tam byla ja, tak porad neco chtel, porad neco vykladal, to by neusnul nikdy. Tak jsem mu proste dala dobrou noc, rekla jsem, ze prijdu az se vyspinka a sla jsem. On si tam neco chvilku povida sam a za 15minut je ticho a spi. Jsem taky tehotna a neumim si predstavit, ze bych si denne nemohla tu hodku a pul v klidu odpocnout, takze te naprosto chapu, ze chces, aby spal. Ale je pravda, ze nektery deti to nepotrebujou :nevim:

Já si to taky neuměla představit… nechtěla jsem at přestane spát přes den. Ale nakonec ty klidné večery od půl sedmy stály za to :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama