Uspávání při kojeni - odnaučování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
JanaAb
Povídálka 27 příspěvků 16.03.18 20:25
Uspavani pri kojeni - odnaucovani

Dobry den, rada bych se zeptala na zkusenosti. Syn ma nyni 5 mesicu a vecer usiname jen u kojeni. Okoli me varuje, ze budeme mit v budoucnu problem s odnaucovanim. Proto bych se chtela zeptat na zkusenosti, kdyz jste uspavali u kojeni, jak a kdy se to zmenilo?Diky.Jana

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lekninka91
Extra třída :D 10423 příspěvků 16.03.18 20:29

Když jsem přestala kojit, před spaním dostává mlíko ve flašce a pak nějak usne :mrgreen: Já u toho nebývám :-D uspává manžel :D

Helileli
Závislačka 3048 příspěvků 16.03.18 20:30

Změnilo se to, až se děti odstavily. Pak vytáhly před spaním flašku mlíka a spaly jako dudci. Ale teda nebyla jsem žádná letitá kojná, vždycky tak 8 měsíců a nazdar bazar.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 16.03.18 20:31

@JanaAb To jako vážně? To je snad normální, že miminko usíná u kojení, nají se a s plným bříškem a u mámy zaspí úplně přirozeně. Než půjde do školy, tak se to „odnaučí“ určitě sám. Miluju tyhle kecy okolí :roll:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15547 příspěvků 16.03.18 20:31

U nas se to zmenilo nejak prirozene tim, ze dite proste u kojeni postupne jiz neuslo (asi v 10 m). Takze jsem ho prenesla do postele, tam ho uspala a presunula do postylky. Nelamala bych si s tim hlavu, bud rada, ze ted mas spolehlivy zpusob uspavani. To uspavani se ti jeste hodnekrat zmeni, nekdy bude bezproblemove a naopak prijdou casy, kdy bude trvat dele.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 16.03.18 20:32
@JanaAb píše:
Dobry den, rada bych se zeptala na zkusenosti. Syn ma nyni 5 mesicu a vecer usiname jen u kojeni. Okoli me varuje, ze budeme mit v budoucnu problem s odnaucovanim. Proto bych se chtela zeptat na zkusenosti, kdyz jste uspavali u kojeni, jak a kdy se to zmenilo?Diky.Jana

A proč by mělo vadit i v budoucnu uspávat dítě u prsa? Je pravda teda, že já tak uspávala dlouho, asi rok určitě..kojila jsem druhou dceru necelých 22 měsíců a po tom roce často i usnula u tatínka, když se k němu přitulila.. Řídila bych se svojí intuicí a mateřským citem a vykašlala se zvysoka na to, co mi diktuje okolí.

Daenerys91
Kecalka 369 příspěvků 16.03.18 20:32

Vykašli se na okolí a dělej to podle sebe…

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 16.03.18 20:33

U dvou to preslo samo, tak nejak do ztracena, kdyz meli rok a jeden/dva mesice, ta treti se k tomu nema, ma uz rok a tri a obavam se, ze me to ceka. Ale to tvoje je mrnous, tam bych nakojila, polozila nespiciho do postylky..neco k tomu, pohladila, zaspivala…a odesla. Pokud by brecel, opakovala bych to, dokud neusne. :nevim: U techhle mrnousku je to lehky, ale oni jak zacnou chapat, ze krik vyvola u tebe reakci, tak se to spani stejne casto pokazi…nebo to alespon zkusi (tak ten 8-9mesic) :mrgreen:

MaJiKa
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 16.03.18 20:36

@JanaAb Jo, u nás to platí, doteď malá jinak neusne a to i při odpoledním spaní. Věk 23 m. A prostřední dcera se kojila bez pár dní do dvou let a s ukončením kojení ukončila i odpolední spaní :nevim:

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 16.03.18 20:39
@Lekninka91 píše:
Když jsem přestala kojit, před spaním dostává mlíko ve flašce a pak nějak usne :mrgreen: Já u toho nebývám :-D uspává manžel :D

Tohle tak nejak planuju (hodit to na tatinka), ale mala je teda prsofil, i pres den se mi sape pod tricko se slovy ham ham, je tezke odolavat…

Lekninka91
Extra třída :D 10423 příspěvků 16.03.18 20:45

@Lenka_Hal On už uspávala dřív, když jsem ještě kojila. Nakojila jsem a on šel uspat, ale to byl syn ještě uplně malý miminko. Pak začal usínat u prsa, tak to bylo na mně :-D A když jsem s kojením sekla, tak je to zas na chlapovi :mrgreen: Ale já jsem kojila necelýho tři čtvrtě roku :D Už jsem kojila jen před spaním, ale jak mu začly růst zuby, tak mě spíš hryzal, vejral všude okolo, kutálel se po posteli a po čem houno :lol: :lol: :lol: Tak jsem to utnula uplně :oops: Jsem stejně ani nechtěla kojit nějak dlouho :think:

Hoa Mai
Kelišová 5810 příspěvků 21 inzerátů 16.03.18 20:57

@JanaAb U kojení usínal jen první syn, cca do 9 měsíců, pak to nějak vyprchalo do ztracena tím, že se odpojil a nechal uložit do postýlky nejdřív v polospánku, pak úplně bdělý, nějakou dobu místo toho žužlal usínáčka, se kterým spí dodnes, ale už ho nežužlá.
Co bych za to dala, kdyby u kojení usínal i druhý syn. Ten u kojení nezabral a dokud byl mimino, museli jsme ho uspávat skákáním na míči nebo obcházením bytu s miminem v šátku (a bylo úplně jedno, jestli jsem to byla já, nebo tatínek), což pro nás bylo mnohem méně komfortní a taky to bylo o dost delší. Když bude třetí usínat u prsa, budu jenom ráda.

Lenka_Hal
Kelišová 5730 příspěvků 16.03.18 21:10
@Lekninka91 píše:
@Lenka_Hal On už uspávala dřív, když jsem ještě kojila. Nakojila jsem a on šel uspat, ale to byl syn ještě uplně malý miminko. Pak začal usínat u prsa, tak to bylo na mně :-D A když jsem s kojením sekla, tak je to zas na chlapovi :mrgreen: Ale já jsem kojila necelýho tři čtvrtě roku :D Už jsem kojila jen před spaním, ale jak mu začly růst zuby, tak mě spíš hryzal, vejral všude okolo, kutálel se po posteli a po čem houno :lol: :lol: :lol: Tak jsem to utnula uplně :oops: Jsem stejně ani nechtěla kojit nějak dlouho :think:

To mi ted uplne nove zacala delat mala, nejdriv se radne napije a pak zacne cestovat, prelizat do postylky a zpatky a cucne (casto i kousne) a zase do postylky, kdyz ji reknu spat, tak jen „mama, chichi“ a pokracuje a tak se bojim, ze neusne asi deset patnact minut, pak ji chytnu, dam na prso a drzim a to uz vytuhne…je to cim dal mensi pohodicka, rekla bych…ten trend se mi nelibi :think:

JanaAb
Povídálka 27 příspěvků 16.03.18 21:14

@Lenka_Hal To prave zkousime a nefunguje-proste neumi zatim zabrat a zacne brecet. Takze pak koncime v kocarku..

JanaAb
Povídálka 27 příspěvků 16.03.18 21:17
@Hoa Mai píše:
@JanaAb U kojení usínal jen první syn, cca do 9 měsíců, pak to nějak vyprchalo do ztracena tím, že se odpojil a nechal uložit do postýlky nejdřív v polospánku, pak úplně bdělý, nějakou dobu místo toho žužlal usínáčka, se kterým spí dodnes, ale už ho nežužlá.
Co bych za to dala, kdyby u kojení usínal i druhý syn. Ten u kojení nezabral a dokud byl mimino, museli jsme ho uspávat skákáním na míči nebo obcházením bytu s miminem v šátku (a bylo úplně jedno, jestli jsem to byla já, nebo tatínek), což pro nás bylo mnohem méně komfortní a taky to bylo o dost delší. Když bude třetí usínat u prsa, budu jenom ráda.

My prvni dva mesice bez problemu postylka.Pak najednou krize a jen houpani v ruce. Takze ted mi usinani u kojeni taky prijde jako zazrak.Jen me prave vsichni strasi s tim odnaucovanim..

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura obviněný z pašování drog: Nesmysl, měl jsem jen napsat bedekr!

Bývalý moderátor TV Nova Slávek Boura (54) čelí obvinění z pašování drog.... číst dále >

Tři hollywoodská zmrtvýchvstání: Ben Affleck, Demi Lovato a Tori Spelling

Ještě nedávno to s nimi vůbec nevypadalo dobře, někteří byli rádi, že z toho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >