Uspávání skoro čtyřleté - zkušenosti?

289
11.3.16 20:43

Uspavani skoro ctyrlete - zkusenosti-?

Maminky prosim Vas chtela bych vedet, jestli to prehanim(jak mnozi tvrdi)..

Dcra ma skoro ctyri roky. Vecer vypada tak, ze si jdeme lehnou, popovidame si, reknu ji pohadku pak se pritulime, dcera si hraje s vlasy a usne vetsinou usina za pul hodiny..

Na jednu stranu si rikam asi uz je velka uz by mohla spat sama, predstava toho kolik bych toho udelala… Ale na druhou stranu si predstavim sebe jak jsem rada kdyz jdeme s manzelem spat spolecne a ja se k nemu muzu pritulit.. :hug:

Edit : myslite si, ze nekdy bude chtit jit spat sama? Nebo jak to bede…

Příspěvek upraven 11.03.16 v 20:58

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12746
11.3.16 20:46

@neellaa já to řeším podle nálady, ale spíš děti nechávám usínat samotné. Někdy tam s nimi jsem dokud neusnou, ale to tak 1× za měsíc. Většinou se pomazlíme. Popřeju jim dobrou noc a jdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Kacik1988
11.3.16 20:52

Mám to podobně, dcera taky čtyřletá, přečteme pohádku, pomazlíme se a hladím ji dokud neusne, ona ale většinou usne už během čtení :-)

• Nahlásit
  • Citovat
154
11.3.16 20:53

U nás to je tak, že malá si lehne, já sedím vedle její postele, držím ji za ruku a čtu pohádku, dokud neusne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2745
11.3.16 20:55

V timtk veku jsme precetli pohadku, poprali dobrou noc a odesli z pokojicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
11.3.16 20:58

Máme to podobně, lehnu si k ní, pohádka nebo zazpívám, přitulíme se a za chvilku spí, někdy i já :-) Nemám s tím problém, mám ještě ročního, takže přes den na takové chvilky není moc času.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
289
11.3.16 21:01
@Sabinka píše:
Máme to podobně, lehnu si k ní, pohádka nebo zazpívám, přitulíme se a za chvilku spí, někdy i já :-) Nemám s tím problém, mám ještě ročního, takže přes den na takové chvilky není moc času.

Mam prave taky jeste rocni :) ta chodi o hodinu driv spat ta zas usina u kojeni.. takze v podstate prolezim cely vecer :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
11.3.16 21:03

Jestli ti to vadí a omezuje tě to, zkus to pořešit.. vysvětlit jí to, pustit jí pohádku nebo tak něco. Pokud ne, neřeš to. Dceru jsme takto uspávali taky do 4 let, jelikož jsem byla zásadová matka prvního dítěte, velice jsem se snažila, aby bylo vše „tak, jak má být“. Tzn dudlík odebrat, neuspávat, odplínkovat co nejdříve (protože takto staré dítě s plínkou, to je ostuda!!), jíst u stolu, nejíst sladké a tak, však to znáte.. spoustu věcí jsem musela strašně lámat přes koleno, nelíbilo se to ani dceři ani mně, ale když to tak mmá být, tak jsem to prostě chtěla taky. Nelituju toho, snažila jsem se dělat to dobře a že to dobře nebylo, jsem prostě nevěděla.
U syna jsem nechávala věci plynout tak nějak samotné.. co si o tom myslelo okolí mi bylo skoro úplně jedno. Ne teda úplně, občas, když se někdo vyjádřil, jak toto a toto můžu dopustit, jsem se trochu ztratila, ale brzy jsem se zase vzpamatovala a ono se to všechno tak nějka vyřešilo samo :-) Dudlík, plínky, uspávání.. dneska je mu 4,5, když mám čas, lehnu si s ním, když nemám, řeknu mu to a pustím pohádku nebo mu to předložím jako hotovou věc - je pozdě, já vstávám brzy a tak jdu prostě k sobě do postele spát, hotovo fertig. Většinou ani nezkouší smlouvat. Ale je to tak půl napůl.
Opravdu bych to řešila jen v případě, že tě to v něčem omezuje a nechceš to tak. Je velká, tvé vysvětlení by měla pochopit :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2050
11.3.16 21:08

Dcera byla od malička zvyklá usínat sama, ale manžel to ve dvou letech pokazil, když jsem byla v porodnici. Chtěl ji odnaučit dudlíka, tak na oplátku nabídl, že bude u ní… Malé budou taky brzy 4 roky, přečteme pohádku, zhasneme (svítí jen malé noční světýlko) a chce, aby u ní někdo zůstal (ležíme na podlaze, abychom se pak mohli potichu odplížit a nešustili třeba peřinou). V poledne nespí, tak většinou usne celkem rychle. Mladší je náročný usínací exemplář, takže tohle je celkem v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3033
11.3.16 21:09

Já uspávám i skoro pětiletého, v podstatě jsou večery v mé režii, společně povečeříme, já je vykoupu, přečtu pohádku, u které si mladší vypije mlíko, pak si lehnu k dvouletýmu, ten mi čechrá vlasy a usne do deseti minut, pak se přesouvám na palandu ke staršímu, toho počochnim, on se ke mě otočí a do pár minut je tuhej, v osm jsem v obýváku. Ale poslední týden nějak zloběj, jsem tam do půl devátý a nikdo nespí, nevím, co to je, ale strašně mě to štve, protože mi hlavou běží, co bych všecko stihla…ale opakuju si moudra babiček „užívej si to, brzo tě chtít nebudou..“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4927
11.3.16 21:10

@neellaa Co řikají ostatní, ti může být jedno… Jsou to hezké okamžiky, proč si je neužít, děti rostou tak rychle, že za chvilku bude z uspávání jen vzpomínka ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1988
11.3.16 21:15

@neellaa :-) myslím, že pokud to uspávání netrvá nějak extrémně dlouho a hlavně tobě to nevadí, tak bych to neřešila. Asi by se jí to už dalo vysvětlit, ale pokud vám to oběma vyhovuje, tak proč ne. Já mám teď už obě děti spolu v pokojíčku, tak se snažím uspat oba najednou, ale to se zatím nedaří :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
11.3.16 21:15

My máme 6letou a 3letou, vlezu s nimi do postele, přečtu pohádku, zhasnu, přitulíme se, 3letá vytuhne tak do 5 minut, ještě chvíli potulím 6letou a odcházím, ta už usne sama.
Když byla starší malá, tak mě uspávání občas štvalo (ona cca do roku a půl usínala sama, pak se najednou cosi zlomilo a prostě to nešlo), někdy to trvalo třeba hodinu a půl, ale myslím, že ona to ze mě cítila (to vnitřní napětí, naštvanost, že tam musím ležet) a o to hůř usínala :think: :nevim:
pak jsem si to v sobě přehodnotila, uvědomila jsem si, že menší už nikdy nebude, že za pár let už se nebude chtít tulit a na tyhle chvilky už budu jen vzpomínat a začala jsem si to naopak užívat :srdce: :lol: vychutnávám si každou chvilku, kdy jsou u mě přitulené :srdce:

jinak starší začala usínat sama někdy kolem pátého roku, prostě jí vždycky vysvětlím, že už musím jít, ona třeba ještě minutku usmlouvá a pak už odcházím a ona bez protestů zůstane ležet a za chvíli je tuhá :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
11.3.16 21:16
@neellaa píše:
Maminky prosim Vas chtela bych vedet, jestli to prehanim(jak mnozi tvrdi)..

Dcra ma skoro ctyri roky. Vecer vypada tak, ze si jdeme lehnou, popovidame si, reknu ji pohadku pak se pritulime, dcera si hraje s vlasy a usne vetsinou usina za pul hodiny..

Na jednu stranu si rikam asi uz je velka uz by mohla spat sama, predstava toho kolik bych toho udelala… Ale na druhou stranu si predstavim sebe jak jsem rada kdyz jdeme s manzelem spat spolecne a ja se k nemu muzu pritulit.. :hug:

Edit : myslite si, ze nekdy bude chtit jit spat sama? Nebo jak to bede…

Presne takto " uspavam" sedmiletaka. :dance: Popovidame si, co nas ceka druhy den, zavzpominame na den, ktery konci, precteme neco z knizky, muchly, muchly,20 pusinek( dneska 24,maminko, prosiiiim :lol: ),odchazim z pokoje a on uz i tam hezky usne. Edit: jo aha, ted pozornd ctu, ze cekas, dokud neusne. To ja sice necekam, ale neprijde mi to nejak spatne, kdyz mala ti usne v podstatw hned

Příspěvek upraven 11.03.16 v 21:18

• Nahlásit
  • Citovat
3399
11.3.16 21:16

Spolužačka uspává i prvňáka! A to už se mi zdá opravdu moc. Tak je tak zvyklá..že s ní jde někdo spát a čte pohádku i hodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama